Print Page | Close Window

Скопје - панорами

Printed From: build.mk
Category: Останати теми
Forum Name: Скопје
Forum Discription:
URL: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=281
Printed Date: 26-May-2022 at 19:00


Topic: Скопје - панорами
Posted By: Cloverstack
Subject: Скопје - панорами
Date Posted: 13-Jun-2008 at 05:16
1
http://img129.imageshack.us/my.php?image=1682505060514b1rs8.jpg">

2
http://img125.imageshack.us/my.php?image=1682484060305a1bl9.jpg">

3
http://img511.imageshack.us/my.php?image=84370882tv0.jpg">Replies:
Posted By: Forensic
Date Posted: 13-Jun-2008 at 22:49
Wow! Cool!Thumbs%20Up


Posted By: dejan
Date Posted: 16-Jun-2008 at 12:12
Yes very cool.


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 02-Jul-2008 at 22:33
1


2


3Posted By: Cloverstack
Date Posted: 16-Jul-2008 at 03:22
Еве еден серијал што го направив од Зајчев Рид, неоткриено место за супер панорами. За жал добар дел од градот беше завиткан во смог, па се надевам дека ќе има шанса и за подобри фотки на чисто време со подобар апарат.

Cheers


1
Накај исток


2
Центарот зумиран


3
Накај К1 и К2


4
Накај К3


5
Накај К4 и Влае


6
Накај Злокуќани  и Даме Груев


7
РХМЗ, стадионот, МТВ и еден хеликоптер во далечина... Smile


8
Накај Железара и Топанско Поле


9
Дел од индустриската зона покрај М-3


10
Во меѓувреме хеликоптерот стигна над Карпош Big%20smilePosted By: lslcrew
Date Posted: 16-Jul-2008 at 14:49
Не е хеликоптер, НЛО е!!!Roll%20eyes


Posted By: pbanks
Date Posted: 19-Aug-2008 at 16:09
http://img182.imageshack.us/my.php?image=879009panoramhk9.jpg">

Applause


Posted By: 46&2
Date Posted: 01-Sep-2008 at 22:56
Slikava e od panoramio Cheers


Posted By: theone
Date Posted: 16-Sep-2008 at 15:49
i


Posted By: lslcrew
Date Posted: 16-Sep-2008 at 21:31
theone сликиви си се добри. Друг пут поиште да направиш, а пошто гледам имаш highres опрема јас ќе ти нарачам една фотка. Значи како што е првата сликата, само малку подесно. Да понува со зградите на џон кенеди или па со стадионот, а да завршува тамо негде со влада или мостот гоце делчев. Аспектот е многу добар да видам каде евентуално би проаѓал бул. климент охридски. Вака најдобро можат да го видам рељефот.


Posted By: theone
Date Posted: 16-Sep-2008 at 22:02
i


Posted By: zabegan
Date Posted: 16-Sep-2008 at 22:12
спектакуларни фотки  Applause
интересно е како ако од Центар сликнеш еден скајлајн, се гледаат зградите од цел град, на првата фотка се гледаат кулите во Аеродром

-------------
Architects create dreams...politicians create nightmares


Posted By: lslcrew
Date Posted: 16-Sep-2008 at 22:19
theone колку мегапиксели, и колкав зум користиш за сликиве?!


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 17-Sep-2008 at 01:00
Originally posted by theone

Previous

Има уште , само немам време да ги обработам. Штом сум во можност ќе пастирам . Smile


Навистина одлични фотки! Cheers


Се надевам дека оргиналите се во поголема резолуција, па ако е тоа случај те молам upload-ирај ги и нив (на imageshack нема ограничување на резолуција) и стави тука линк или thumbnail Thumbs%20Up


Posted By: theone
Date Posted: 17-Sep-2008 at 13:44
i


Posted By: mitatos
Date Posted: 17-Sep-2008 at 15:21
Theone@ fala za fokite, ke ni bidat epten od korist

-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: pbanks
Date Posted: 17-Sep-2008 at 21:22
Феноменални панорами Applause. Овие во висока резолуција стварно може да ни бидат корисни да одбележуваме некои објекти.

фала theone Cheers


Posted By: zabegan
Date Posted: 21-Sep-2008 at 23:08
малку сметаат дрвјата, но сепак панорамава е добра, од некој maykal е
-------------
Architects create dreams...politicians create nightmares


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 30-Sep-2008 at 16:59
1


2


3


4Posted By: dejan
Date Posted: 02-Oct-2008 at 14:38
Originally posted by Cloverstack

1


2


3


4


Што е со сликите? Јас не ги гледам...


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 02-Oct-2008 at 14:42
Dunno

Тука си се...


Posted By: dejan
Date Posted: 02-Oct-2008 at 14:54
Извини, ги гледам сега. Интернетот ми беше спор.
Иначе последната слика ја сакам највеќе


Posted By: lslcrew
Date Posted: 19-Oct-2008 at 15:50


Posted By: lslcrew
Date Posted: 19-Oct-2008 at 15:52Posted By: blejdsk
Date Posted: 23-Oct-2008 at 01:50


-------------

Posted By: beTon
Date Posted: 17-Nov-2008 at 16:06

[ http://www.trekearth.com/viewphotos.php?l=5&p=335531 - ] [ http://www.trekearth.com/gallery/Europe/Macedonia_FYR/West/Skopje/photo337489.htm - ]

[ http://www.trekearth.com/viewphotos.php?l=5&p=220962 - ]


Posted By: anDarko
Date Posted: 17-Nov-2008 at 17:06
decki, se ova se super sliki, no moze li nekoi od ovie poubavite nekoj od vas koj ima copyright za slikive (t.e. avtorite) da gi postavat na angliskata strana na wikipedia za Skopje koja e dosta oskudna so kvalitetni fotki od Skopje. Videte i sami kolku samo losi fotki se postaveni, a taa e najgledanata web strana za Skopje
http://en.wikipedia.org/wiki/Skopje - http://en.wikipedia.org/wiki/Skopje


Posted By: mitatos
Date Posted: 17-Nov-2008 at 17:35
vo wikipedia veke ne stavam fotki oti ednas se iznamaciv 3 saata da stavam edna slika a bashka koga ja staviv ,za 2 dena nekoj ja trgnal ,znaci mnogu e glupo sto moze sekoj sto e registriran da menjava toa sto ne mu se dopaga


-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: anDarko
Date Posted: 17-Nov-2008 at 17:44
jas go menuvav tekstot za skopje, no nekolku pati pak mi go vrakaa stariot...no jas ispadnav po-uporen, taka da eve vekje se meseci stoi toa shto go dodadov okolu strategiskata lokacija na gradot i nekoi detali za istorijata na Skopje...taka da upornosta na kraj ima rezultat, sepak probajte pak da stavite nekoja interesna fotka


Posted By: mitatos
Date Posted: 17-Nov-2008 at 17:48
wikipedia e samosozdadena istorija, ne mozes ti da gradis i nekoj postojano da te rushi, upornost? sto e toa ???? popametniot popushta ,mozda ti si bil toj sto gi brishel od kaj da znam hahaha

-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 17-Nov-2008 at 18:20
@ anDarko

Не сум ги проучил правилата на Википедија околу копирајтот. Но наместо да ги аплоадирам сите мои слики, што треба да направам за да ги направам достапни и за кој што сака да ги користи на Википедија во било која статија?


Posted By: anDarko
Date Posted: 17-Nov-2008 at 18:59
Cloverstack, и јас немам искуство со поставување слики на Википедија. Мислам дека е доволно да ги доставиш сликите по емаил со овластување дригото лице да ги објави во твое име. Има луѓе на форумов кои доста добро баратаат со Википедија, така да нека биде ова покана за доброволци кои би сакале да постават дел од твоите слики да ти се обратат да ги овластиш.


Posted By: lslcrew
Date Posted: 20-Nov-2008 at 13:10
Еве некои Low-Quality панорами, колку да не биде џабе пентарењето!
Posted By: гитардемон
Date Posted: 20-Nov-2008 at 21:02
Originally posted by anDarko

Cloverstack, и јас немам искуство со поставување слики на Википедија. Мислам дека е доволно да ги доставиш сликите по емаил со овластување дригото лице да ги објави во твое име. Има луѓе на форумов кои доста добро баратаат со Википедија, така да нека биде ова покана за доброволци кои би сакале да постават дел од твоите слики да ти се обратат да ги овластиш.


јас работам на википедија чат-пат ако не качете ги на некој imageshack-тип на сајт па да ги снимам јас и ќе ги качам на викиризницата. инаку треба да си регистриран корисник за да качваш слики на википедија или било кој викимедија проект, плус треба да наведиш авторски права. веројатно не сте навеле па ја избришале админите на англиската. инаку, ова во потписот не ми е џабе напишано, мислам дека треба да се напишат статии на македонската википедија за зградите низ македонија (или на англиската) пошто англиската има статии за секоја куќарка (зграда де) во дубаи њујорк па и белград и сараево. ако ништо друго за мтв зградата и соравиа или нешто да се напише. јас сум малку поискусен со википедија па ако сте за, не е лошо да ја развиеме македонската малку повеќе. еве стигнавме до 20.000 статии, а сега целиме кон 22.222 пред нова година. кој е за, нека кажва

еве го линкот инаку има многу добри работи за сите проекти на викимедија http://commons.wikimedia.org/wiki/Главна_страница - http://commons.wikimedia.org/wiki/Главна_страница

-------------
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.


Posted By: zabegan
Date Posted: 10-Dec-2008 at 23:05
пак од панорамио
1.

2.

3.

4.

5.
Posted By: zabegan
Date Posted: 07-Jan-2009 at 18:05
еве една вери лоу куалити од мене, сликана е со зум и на лошо време да си се оправдам
Posted By: beTon
Date Posted: 21-Feb-2009 at 02:16

http://www.flickr.com/search/?q=skopje&w=21149775%40N07 - www.flickr.com/search/?q=skopje&w=21149775%40N07Posted By: La Linea
Date Posted: 21-Feb-2009 at 03:37
Убави слики беТон!. Да не спамирам и во „Споменици“ ако сакаш наведи каде е локацијата на последниот споменик што го постираше, изгледа интересно

-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: beTon
Date Posted: 21-Feb-2009 at 03:48
слободно спамирај бидејќи неможам да се сетам каде беше локацијата и кој беше насловот, знам дека е во СК и дека е нешто постар сигурно десетина години, можеби локацијата да му е пред менс односно паркот спроти матица македонска...


Posted By: 46&2
Date Posted: 21-Feb-2009 at 19:19

  Од овој агол мислам дека до сега го немаме сликано Аеродром. Мое дело е сликата Big%20smile и со мобилен е сликана затоа ќе ве молам без замерки за квалитет Roll%20eyesPosted By: Cloverstack
Date Posted: 22-Feb-2009 at 05:14
Добра си е сликата, а и навистина од овој агол го немаме видено Аеродром Cheers

Само си требало да направиш барем уште две, една повеќе накај Центар, а друга повеќе накај Ново Лисиче Yes


Posted By: 46&2
Date Posted: 22-Feb-2009 at 11:54
Накај Ново Лисиче Thumbs%20Up


Posted By: 46&2
Date Posted: 22-Feb-2009 at 12:08

Дури и од тука се гледа кранот на Ера Сити Cheers 


Posted By: zabegan
Date Posted: 22-Feb-2009 at 15:05
46&2 добри фотки имаш направено Cheers

според мене Аеродром има најинтересен скајлајн од себе и од остатокот од градот Smile


Posted By: lslcrew
Date Posted: 22-Feb-2009 at 20:03
Скопје SkyScraper....Posted By: spark
Date Posted: 23-Feb-2009 at 11:31
Originally posted by zabegan

еве една вери лоу куалити од мене, сликана е со зум и на лошо време да си се оправдам
mene mi treba bas vakva. moze da ja iskoristam? YesPosted By: Vladimir P
Date Posted: 24-Feb-2009 at 13:06
Еве една проба од рака направена панорама од 3 слики
-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: zabegan
Date Posted: 24-Feb-2009 at 17:19
Originally posted by spark

Originally posted by zabegan

еве една вери лоу куалити од мене, сликана е со зум и на лошо време да си се оправдам
mene mi treba bas vakva. moze da ja iskoristam? Yes

може, но обележана ми е, ама како сакаш


Posted By: beTon
Date Posted: 07-Mar-2009 at 22:14

http://nedviznosti.info - nedviznosti.infoPosted By: anDarko
Date Posted: 10-Mar-2009 at 17:01
скен од некаква разгледница од скопје...прв пат гледам фотографија на плоштадот од овој агол.
Posted By: my Macedonia
Date Posted: 10-Mar-2009 at 17:17
super od ova strana, sakam da znam kako ce izgleda mozebi vo 2015  koga ce se gradaat site proekti sto se predvideni (osven crkvata) tamam narodnata banka ce gi skri tie mali zgradi istotaka i so pecatnicata goce delcev i magos, ...gradska kuka (da bide barem 20% po moderno super ce bide ) i taka ...kako sto rekov cekor po cekor


Posted By: pbanks
Date Posted: 12-Mar-2009 at 15:19


Posted By: spark
Date Posted: 13-Mar-2009 at 10:32
Originally posted by zabegan

Originally posted by spark

Originally posted by zabegan

еве една вери лоу куалити од мене, сликана е со зум и на лошо време да си се оправдам
mene mi treba bas vakva. moze da ja iskoristam? Yes

може, но обележана ми е, ама како сакаш
 
ako e obelezana, ama bas takva mi treba, fla eptn!


Posted By: macedonia
Date Posted: 25-Mar-2009 at 03:05
A panorama that I made years ago: Skopje early in the morningPosted By: macedonia
Date Posted: 25-Mar-2009 at 03:06
It looks better when it is a little zoomed out


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 25-Mar-2009 at 12:08
Applause

How did you gain access to the roof of the building?


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 25-Mar-2009 at 12:43
Smile


-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: macedonia
Date Posted: 25-Mar-2009 at 16:39
Let's just say that when I took the photos, I wasn't even in Skopje, nor was I in the country, nor was I even in Europe. Roll%20eyes I took advantage of the webcam on individi.


Posted By: zabegan
Date Posted: 25-Mar-2009 at 17:09
Originally posted by macedonia

Let's just say that when I took the photos, I wasn't even in Skopje, nor was I in the country, nor was I even in Europe. Roll%20eyes I took advantage of the webcam on individi.
oh so that's why the picture is not very clear Big%20smile
great try and a great pic anyway


Posted By: mitatos
Date Posted: 28-Mar-2009 at 19:18
Pred edna nedela se kaciv vo t.c mavrovka t.e vo ALSAT televizija gore na krov, i fativ nekolku panorami se nadevam ke vi se dopadnat

1.

2.

3.

4.

5.

-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: La Linea
Date Posted: 28-Mar-2009 at 19:27
Wow БРАВО!! ОДЛИЧНО!

Знам дека вакви добри фотки одма би биле украдени без пардон, но навистина не постои понесреќно место за watermarkot од ова.

Уште еднаш браво


-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: pbanks
Date Posted: 28-Mar-2009 at 19:27
аууу браво митатос, ексклузивни агли

бр 3 и бр 5 ми се допаѓаат највеќе Cheers


Posted By: mitatos
Date Posted: 28-Mar-2009 at 19:30
e postoi i ponesrekno mesto znam , no namerno taka napraviv za da se vidi podobro , znam deka ovie agli mu falea na forumot , osobeno kluckata kontinental iako ne se gleda ubavo i novata prosirena ulica goce delcev , a i cvetan dimov e tuka , jas mislev deka gore e nekako poinaku i polesno za slikanje no epten bese tesko i strasno

-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: zabegan
Date Posted: 29-Mar-2009 at 01:29
ми се допаѓа како си го фатил хаосот околу битпазар
одлични фотки, не е само да те фалам нешто ама успеваш да фатиш многу убави панорами од интересни агли
едно прашање - Како успеваш да се искачиш на вакви неста?


Posted By: ArchiTechTone
Date Posted: 29-Mar-2009 at 02:05
Да не имаш слики од Дуќанџик или од Универзитетскиот комплекс? Локцијава од која си сликал е супер, а и фотките се супер.


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 29-Mar-2009 at 11:33
Originally posted by mitatos

... no epten bese tesko i strasno

Одлицни фотки, браво, а за страшното после 100-ти пат ќе навикнеш Smile


-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: mitatos
Date Posted: 29-Mar-2009 at 13:48
imam i od univerzitetskiot kompleks, a inace vo Alsat gore epten so vrski ne pustija inace imase obezbeduvanje na vrata , a tie drugite fotki od prethodno se slikani od saatkulata tamu se znam so odborot od dzamijata sum vi rekol i porano mozam da ve nosam na slikanje gore stvarno ima odlicni panorami , a i tamu e malku strasno za iskacuvanje

-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: my Macedonia
Date Posted: 29-Mar-2009 at 14:42
ubo ce bese ako mozese da slikas od makedonskata radio televizija ne e morat da se kacis do 25 kat, mozno e i od 19 kat .
a za slikite super se, ubo sto te ostanele od alsat-m damu gore da se kacis


Posted By: La Linea
Date Posted: 29-Mar-2009 at 18:05
Originally posted by mitatos

imam i od univerzitetskiot kompleks, a inace vo Alsat gore epten so vrski ne pustija inace imase obezbeduvanje na vrata , a tie drugite fotki od prethodno se slikani od saatkulata tamu se znam so odborot od dzamijata sum vi rekol i porano mozam da ve nosam na slikanje gore stvarno ima odlicni panorami , a i tamu e malku strasno za iskacuvanjeСупер идеја Thumbs%20Up
Јас сум за, верувам и некои од останатите членови би сакале да ја искористат шансата  да ги насочат објективите кон нови свежи кадри...


-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: beTon
Date Posted: 08-Apr-2009 at 17:44

некако ми легна паноранските кадри со пајко маало  (расфрлани  по нет) да ги ажурирам редовно во нишкава,  покрај панорамите од http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=281&PID=31681#31681 - #37  и http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=281&PID=32947#32947 - #49 еве уште две ... 

оваа потсвесна  реакција најверојатно рефлексно е изнудена  од потребата да укажам дека овие кадри веќе никогаш нема да бидат онакви како што ги познаваме http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=132&PID=35761#35761 - www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=132&PID=35761#35761Posted By: zabegan
Date Posted: 08-Apr-2009 at 19:25
конечно после снегов начекав време без магла и смог за да направам ваква фотка Big%20smilePosted By: zabegan
Date Posted: 11-Apr-2009 at 21:23
еве неколку супер панорами дрпнати од панорамио
http://static.panoramio.com/photos/original/23704.jpg - http://static.panoramio.com/photos/original/23704.jpg
http://static.panoramio.com/photos/original/764372.jpg - http://static.panoramio.com/photos/original/764372.jpg
http://static.panoramio.com/photos/original/2523514.jpg - http://static.panoramio.com/photos/original/2523514.jpg


Posted By: гитардемон
Date Posted: 17-Apr-2009 at 20:19
Еве едни фуш панорами на Скопје кои ги направив сам оваа седмица додека бев во Скопје, со апликацијата на телефонот, но мислам дека вакви немаме досега постирано, колку и да се лоши


од мичурин


на плоштадот


од кејот


оваа кај камениот мост


-------------
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.


Posted By: my Macedonia
Date Posted: 20-Apr-2009 at 19:44


Posted By: алек
Date Posted: 23-Apr-2009 at 21:15
Улица Водњанска-------------


Posted By: La Linea
Date Posted: 23-Apr-2009 at 21:18
ТооО! Прв пат од овој агол ја гледам Водњанска и Мито Хаџи-Василев Јасмин! Си требал да го свртиш објективот наоколу сигурен сум дека фотките се подеднакво добри!

-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 23-Apr-2009 at 21:19
Ваљда од НЛБ набргу со убаво зеленило ќе ја средат онаа каллива површина. Не знам колку ќе треба да чекаме доколку им се остави на градските/општинските власти.


Posted By: алек
Date Posted: 23-Apr-2009 at 22:08
имам и по некоја накај рамстор али ке треба да се помачам да ги спојам може ке ги постирам понатака ако излезе нешто од нив   

-------------


Posted By: алек
Date Posted: 23-Apr-2009 at 23:31
и еве една панорама со новата банка рамстор и јужен булевар
може ке му се најде на некој     -------------


Posted By: La Linea
Date Posted: 23-Apr-2009 at 23:37
Првин мислев дека си постирал слика од некое пристаниште, а после сфатив што е

Ова ќе биде банер пар-екселанс!


-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: алек
Date Posted: 23-Apr-2009 at 23:54   малце ме нервираше таа гужвата од коли и градежни матријали али тоа е

-------------


Posted By: алек
Date Posted: 24-Apr-2009 at 00:20
по некоја панорама и од кај подвожњакот кај јужен булевар

1234


-------------


Posted By: гитардемон
Date Posted: 24-Apr-2009 at 00:50
јас мислам да се стави жиг веднаш пред да ги украде некој сликите. што се случи со мојата идеја во правилникот да има линк до svg или png фајл со проѕирна позадина кој секој ќе може да го даунлодира за да го додава жигот на билд на своите слики? рековте дека вие (админите) ќе ставате жигови. и ајде кај се банерите


-------------
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.


Posted By: La Linea
Date Posted: 04-May-2009 at 14:51-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: UrbanFreak
Date Posted: 04-May-2009 at 15:04
WOW
 
2ката е Eeek


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 04-May-2009 at 15:15
Cheers

Како се избори за пристап?

И ако може да добиеме thumbnails до поголема резолуција Thumbs%20Up


Posted By: pbanks
Date Posted: 04-May-2009 at 15:22
Е ова е ексклузива Cheers


Posted By: ArchiTechTone
Date Posted: 04-May-2009 at 16:13
РиспеК! Секоја чест за фоткивеApplause


Posted By: La Linea
Date Posted: 04-May-2009 at 18:09
http://s248.photobucket.com/albums/gg177/lbocvarov89/?action=view&current=DSC00400asdasd-1.jpg"> http://s248.photobucket.com/albums/gg177/lbocvarov89/?action=view&current=MHjasmin-1.jpg"> http://s248.photobucket.com/albums/gg177/lbocvarov89/?action=view&current=pogled1-1.jpg">

Па, бев на поминување во Министерство за образование, и тоа на 14 кат. Зградата има огромни прозори во тоалетите што можат да се отвараат, исто по ходниците и по пожарникарските скали. Огромна штета што не го земав апаратот па морав да сликам со мобилен ама се сомневам дека обезбедувањето ќе ме пуштеше


-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 04-May-2009 at 18:19
Уххх јас бев убеден дека фоткиве се направени со апарат Unhappy

Сепак, барем си го сефтосал местово, до сега немам видено фотки направени од таму, а видикот е навистина прекрасен. Ех кога би можело да се дојде до покривот...


Posted By: lslcrew
Date Posted: 09-May-2009 at 19:09


Posted By: pbanks
Date Posted: 06-Jun-2009 at 17:36
Не ми текнува дали се постирани овие две порано. Постари фотки на првата може да се види дека фали зградата на ЕУ, НЛБ Тутунска а и Бојо уште го нема унаказено стариот објект на Нова Македонија. Превземениу од фото.идивиди/фликр

1

2

3Posted By: my Macedonia
Date Posted: 28-Jun-2009 at 20:00


Posted By: my Macedonia
Date Posted: 28-Jun-2009 at 20:01
slikata e od net
eve pomala:
http://static.panoramio.com/photos/original/4764721.jpg - http://static.panoramio.com/photos/original/4764721.jpg


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 28-Jun-2009 at 20:06
Стара но добра!   Cheers

Памтам кога проструи по интернет пред неколку години, за мене беше вистинско откровение.

Инаку се приметува дека Рамстор е во поодмината фаза на изградба, па тоа е добар орјентир од кога точно потекнува фоткава.


Posted By: pbanks
Date Posted: 28-Jun-2009 at 20:07
Интересна слика еден куп објекти кои се изградени во меѓувреме не се ни почнати.

Ова е некаде 2005та година, привршува изградбата на Рамстор.

EDIT: Кловер ми улета преку ред Bash


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 28-Jun-2009 at 20:47

од 2009-06-28

-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: pbanks
Date Posted: 28-Jun-2009 at 20:53
Thumbs%20Up


Posted By: волан
Date Posted: 30-Jun-2009 at 00:58
Еве мал допринос и од мене за топиков


-------------
волан


Posted By: MKballer
Date Posted: 30-Jun-2009 at 22:02
PreviousThumbs%20Up
Thumbs%20Up

-------------Print Page | Close Window