Print Page | Close Window

Спортски центар Пандев - Струмица

Printed From: build.mk
Category: Главни теми
Forum Name: Спортски
Forum Discription: Стадиони, сали, спортско-рекреативни објекти...
URL: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3070
Printed Date: 20-Oct-2020 at 15:46


Topic: Спортски центар Пандев - Струмица
Posted By: Џоле
Subject: Спортски центар Пандев - Струмица
Date Posted: 02-Jul-2014 at 08:38
Пандев почна да го гради спортскиот центар во Струмица

Горан Пандев, македонската фудбалска ѕвезда почна да го гради спортскиот фудбалски комплекс во својата родна Струмица.Центарот според идејното решение ќе содржи зграда со сместувачки апартмани, базени, теретани, сауни и фитнес центар. Комплексот ќе има и фудбалски терен на вештачка трева со трибини со 400 седишта.

Идејното решение на проектот е направено според италијанските стандарди за изградба на вакви фудбалски комплекси кои треба да служат за подготвителниот период на фудбалерите, како и за одигрување на официјални фудбалски натпревари.

Пандев деновиве е Струмица и секојдневно ги следи активностите околу почетокот на изградбата на овој спортски објект, кој ќе биде веднаш до спортската сала „Парк“ во Струмица, јави порталот Струмицаденес.

http://www.mkd.mk/sport/fudbal/pandev-pochna-da-go-gradi-sportskiot-centar-vo-strumica-foto#5 - http://www.mkd.mk/sport/fudbal/pandev-pochna-da-go-gradi-sportskiot-centar-vo-strumica-foto#5

-------------
За сè има вторпатReplies:
Posted By: Makedonij
Date Posted: 02-Jul-2014 at 18:25

Поставен камен-темелник на Спортскиот центар на Горан Пандев

Фудбалската ѕвезда Горан Пандев, денеска заедно со сопругата Надица, синот Филипо, ќерката Ана и најблиските пријатели, со поставување камен-темелник и официјално започна да го гради Спортскиот центар „Пандев“ во Струмица.
Хотел со 10 апартмани, 40 соби, СПА-центар, теретана, сауна, турска бања, соблекувални, терен со вештачка трева и трибина за 350 посетители, вака го опиша новиот Спортски центар, Горан Пандев, во кој ќе растат и ќе тренираат голем број нови генерации не само од Струмица, туку и од целата држава.


Спортскиот центар ќе биде сведок на нови спортски успеси, место каде ќе се создаваат врвни спортисти, бидејќи како што најави Пандев, освен што овде ќе тренираат младите фудбалери на Фудбалската Академија „Пандев“, ќе се играт и официјални натпревари со дозвола на ФИФА и УЕФА, бидејќи истиот ќе биде според светски стандарди од најмодерен тип на спортски комплекси.
Спортскиот центар „Пандев“ ќе го гради компанијата „Жикол“ од Струмица, треба да биде готов најрано за една година, а најдоцна за 18 месеци, во зависност од временските услови.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10306089_10153004293283957_8136716497140635477_n.jpg


-------------
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ


Posted By: Makedonij
Date Posted: 02-Jul-2014 at 18:27
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10527389_10153004293343957_9186819715319920920_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/10433789_10153004293408957_4723466791730775387_n.jpg
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/1546213_10153004300393957_6309455430591112614_n.jpg

Повеќе слики:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153004293093957.1073742498.231002903956&type=3-------------
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ


Posted By: jyvation
Date Posted: 26-Jul-2014 at 18:01
Имаат датум сликите..

Posted By: tiberix
Date Posted: 26-Jul-2014 at 20:49
Искрено се надевам дека на крај нема да му лупнат ќерамиди.


Posted By: jyvation
Date Posted: 12-Aug-2014 at 11:58


Posted By: jyvation
Date Posted: 24-Aug-2014 at 18:33
Posted By: jyvation
Date Posted: 29-Aug-2014 at 15:14


Posted By: jyvation
Date Posted: 29-Aug-2014 at 15:14
Posted By: kultuzin
Date Posted: 29-Aug-2014 at 15:35
Ова е веднаш до салата. Убав е тој дел има сала, тенски игралишта, творен базен, картинг (рака на срце инпровизирана патека) , тука е и градскиот стадион, сега со овој објект се зголемува спортската понуда. Слушнав дека ќе се градат уште базени а би било идеално тоа да е аква парк. Има место а има место и ако некогаш некој сака да го зголеми паркот за што очигледно има потреба. Но како што знам од чаршиски муабети Градоначалникот ги мерка тие парцели што се позади поранешната дискотека Али Баба и базентот во правец на Добрејци за со неговите бизнис партнери да изгради згради. Со што дефинитивно за секогаш би го ограничил ширењето на паркот кој дефинитивно добива се повеќе содржини и станува се потесен и потесен.


Posted By: jyvation
Date Posted: 04-Sep-2014 at 20:54
Posted By: jyvation
Date Posted: 11-Sep-2014 at 11:37


Posted By: jyvation
Date Posted: 17-Sep-2014 at 12:05


Posted By: jyvation
Date Posted: 23-Oct-2014 at 11:55
Posted By: jyvation
Date Posted: 08-Nov-2014 at 18:11
Posted By: jyvation
Date Posted: 17-Nov-2014 at 17:42


Posted By: jyvation
Date Posted: 25-Nov-2014 at 19:19


Posted By: jyvation
Date Posted: 03-Dec-2014 at 02:40
Posted By: jyvation
Date Posted: 25-Dec-2014 at 16:56


Posted By: jyvation
Date Posted: 30-Jan-2015 at 12:48
Posted By: jyvation
Date Posted: 18-Feb-2015 at 23:16
Posted By: jyvation
Date Posted: 06-Apr-2015 at 00:56


Posted By: jyvation
Date Posted: 16-Apr-2015 at 18:03
Posted By: Tzar_28
Date Posted: 17-Apr-2015 at 01:08
12.04.2015


Нешто бавно се гради објектот, но се гледа дека ептен обрнуваат внимание на квалитетот... Инаку од вториот кат па нагоре почнува железна конструкција ...
Денеска прв пат видов ...


Posted By: jyvation
Date Posted: 17-Apr-2015 at 19:46
Ќе ги покриваат трибините.Комплексов може да излезе ептен интересен.


Posted By: jyvation
Date Posted: 19-Apr-2015 at 21:04
Posted By: jyvation
Date Posted: 28-Apr-2015 at 14:43


Posted By: Tzar_28
Date Posted: 03-May-2015 at 20:42


Posted By: jyvation
Date Posted: 07-May-2015 at 20:22


Posted By: jyvation
Date Posted: 23-Aug-2015 at 12:32


Posted By: jyvation
Date Posted: 23-Aug-2015 at 12:33


Posted By: kultuzin
Date Posted: 04-Oct-2015 at 22:37
Slikano na 26 avgust.
http://s1189.photobucket.com/user/kultuzin/media/P1230629_zpsfjavbstd.jpg.html">


Posted By: Denko
Date Posted: 08-Sep-2016 at 23:33
Ova mnogu bavno odi, dosega cel stadion ke izgradea?!


Posted By: ZHUKOV
Date Posted: 10-Sep-2016 at 12:00
Работата се одвива бавно бидејки мајсторите многу често се губат во челичната конструкција бидејќи целата е како лавиринт .... Полошо осмислена конструкција не сум видел. Секоја чест на проектантот..


Posted By: Denko
Date Posted: 10-Sep-2016 at 19:22
Originally posted by ZHUKOV

Работата се одвива бавно бидејки мајсторите многу често се губат во челичната конструкција бидејќи целата е како лавиринт .... Полошо осмислена конструкција не сум видел. Секоја чест на проектантот..
Neke da e toa. Izgleda tolku ima pari. Dosega "Marakana" ke ja izgradea ako imase pari...


Posted By: Patriot
Date Posted: 08-Nov-2016 at 22:28


Posted By: kultuzin
Date Posted: 08-Nov-2016 at 22:44
Ne mi e jasno sto sakal da kaze avtorot na ovaa delo. Aj ke pocekam da go vidam krajniot rezultat no nikako ne mi lici deka se raboti za prakticen objekt. Neznam zosto tolku se komplicira kaj vakvi objekti.


Posted By: Navigator
Date Posted: 09-Nov-2016 at 11:22
Мене ми се допаѓа и мислам дека е баш практично, затоа што издадените делови се предвидени како scouting rooms.


Posted By: Patriot
Date Posted: 09-Jan-2017 at 13:36
Академија Пандев ќе го отвори новиот комплекс против големиот Интер

Шампионот на Европа од 2010, Интер би можел да гостува во август во Струмица на отварањето на новиот комплекс на Академија Пандев

Инвестицијата на Горан Пандев во неговата родна Струмица е во завршна фаза, веќе е подигната зградата во која ќе има апартмани за престој, фитнес центри, теретани, базени и сауни, а се подготвува и теренот за изградба на фудбалско игралиште.

Во август треба да биде отворен новиот модерен комплекс на Академија Пандев, и последните информации велат дека по овој повод во Струмица би можел да пристигне и големиот Интер.

Самиот Горан Пандев во минатото истакна дека посакува токму неговиот поранешен клуб да биде првиот противник на Академија Пандев во новиот комплекс и се говори дека преговорите со шампионот на Европа од 2010 се во завршна фаза.

http://www.mkd.mk/sport/fudbal/akademija-pandev-kje-go-otvori-noviot-kompleks-protiv-golemiot-inter


Posted By: stef4o
Date Posted: 25-Feb-2017 at 12:23
Prevzemeno od facebookPosted By: Џоле
Date Posted: 16-Jun-2017 at 09:27
14 јуни-------------
За сè има вторпат


Posted By: Џоле
Date Posted: 06-Sep-2017 at 22:24


http://www.gol.mk/fudbal/grandiozniot-sportski-centar-na-pandev-poleka-no-sigurno-raste - http://www.gol.mk/fudbal/grandiozniot-sportski-centar-na-pandev-poleka-no-sigurno-raste

-------------
За сè има вторпат


Posted By: Patriot
Date Posted: 11-Nov-2017 at 15:04
18 септември18 октомвриPosted By: skopskodete
Date Posted: 11-Nov-2017 at 17:52
Според мене би било добро да се изгради и уште една трибина со капицитет од 2.500 гледачи, бидејќи ова мало трибинче е стварно многу мало.


Posted By: Dzeksi
Date Posted: 13-Nov-2017 at 10:48
znaci ne e staedion za da ima potreba od uste enda tribina njevrojatno dopolnitelno bi se mestele monatzni tribini po potreba deka sepak se raboti za sportski centar ne za klasicen stadion


Posted By: Denko
Date Posted: 19-Nov-2017 at 12:10
Cetiri godini nisto ne se rabotese. Pandev se vrati vo reprezentacijata i ova prodolzi da se gradi. Cudna e ovaa Makedonija, cudna...


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 19-Nov-2017 at 18:33

@ Obedineta Makedonija

Постот ти е избришан, ај олабави малце со речникот кон други форумаши.


Posted By: Obedineta Makedonija
Date Posted: 19-Nov-2017 at 20:55
Originally posted by Cloverstack

@ Obedineta MakedonijaПостот ти е избришан, ај олабави малце со речникот кон други форумаши.


-------------
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!


Posted By: Patriot
Date Posted: 01-Dec-2017 at 17:16
Кампот на Пандев ги добива завршните контури
http://www.javisejuzna.mk/?p=8084 - http://www.javisejuzna.mk/?p=8084
Posted By: Patriot
Date Posted: 26-Aug-2018 at 22:15


Posted By: Џоле
Date Posted: 23-May-2019 at 17:04
Фоткава е од 10 февруариhttps://www.facebook.com/pg/fkakademijapandev/photos/?ref=page_internal

-------------
За сè има вторпат


Posted By: skopskodete
Date Posted: 24-May-2019 at 00:47
Можеше уште една помала трибина да направат (од 2000 гледачи).


Posted By: Џоле
Date Posted: 24-May-2019 at 15:26
Оди на линкот под фотографијата, мислам дека имаат две трибини, барем така ми се чини дека видов на нивната фејсбук страница.

-------------
За сè има вторпат


Posted By: Џоле
Date Posted: 04-Nov-2019 at 18:41
Фоткава е од 17 јуни годинава...https://www.facebook.com/pg/fkakademijapandev/photos/?ref=page_internal

-------------
За сè има вторпатPrint Page | Close Window