Print Page | Close Window

Gradia Home - Општина Аеродром

Printed From: build.mk
Category: Главни теми
Forum Name: Станбени
Forum Discription: Станбени згради, станбено-деловни комплекси, резиденцијални објекти и населби...
URL: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3492
Printed Date: 28-Apr-2024 at 05:04


Topic: Gradia Home - Општина Аеродром
Posted By: Џоле
Subject: Gradia Home - Општина Аеродром
Date Posted: 16-Apr-2016 at 08:17
Старата општинска зграда на Аеродром е урната и на нејзино место ќе се градат две станбени згради со катност од отприлика П+5. Утрово поминав и ја видов таблата, ама не можев да ја сликам, можеби попладнево ќе поминам пак и ќе го фотограгирам изгледот на новите згради.

-------------
За сè има вторпат



Replies:
Posted By: stef4o
Date Posted: 16-Apr-2016 at 13:56
Ja vidov bageri tamu uste pred nekolku meseci ama si mislev deka ke ja urnat starata opstinska zgrada i ke napravat nova opstinska zgrada. Ne mi se veruva deka stignaa i tamu da praat stanbeni objekti. Ako mozes dzole staj nekoja slika da vidime do kaj se stignati.


Posted By: Џоле
Date Posted: 16-Apr-2016 at 19:43
На теренот засега нема градежни работи, зашто мислам дека го чистеле и ја уривале зградата. Инаку, овие згради ќе се градат тука:



-------------
За сè има вторпат


Posted By: zabegan
Date Posted: 18-Apr-2016 at 01:58
што им значи тоа „неатрактивност“ и им се молам да ја објаснат атрактивноста на кокошарников што ќе се гради на релативно единственото место во стар Аеродром што останало атркативнос

-------------
Architects create dreams...politicians create nightmares


Posted By: stef4o
Date Posted: 20-May-2017 at 19:22
Ima li nekoj info do kade e izgradbata na zgradive?


Posted By: Џоле
Date Posted: 20-May-2017 at 20:05


Карабините се изградени, можно е деновиве да се работи на ѕидовите и фасадите. Незгодни се за сликање.

-------------
За сè има вторпат


Posted By: stef4o
Date Posted: 20-May-2017 at 20:26
Fala za infoto. Ke vidam nekoj den ako mozam da napravam nekoja fotka.


Posted By: stef4o
Date Posted: 20-Jul-2017 at 09:55




Еве неколку денешни. Навистина се незгодни за сликање.


Posted By: Џоле
Date Posted: 20-Jul-2017 at 10:42
Не изгледаат лошо.

-------------
За сè има вторпат


Posted By: stef4o
Date Posted: 09-Jan-2018 at 12:45
Еве ги како испаднале зградиве на местото на старата општинска зграда(превземено од фб)



Патем на нишкава може да се придодаде името Gradia Home,има и видео за зградиве на следниов линк

https://www.youtube.com/watch?v=04QIZfTu03w


Posted By: Џоле
Date Posted: 09-Jan-2018 at 18:20
Ми се допаѓа нијансираноста на боите, па дури и изгледот, ако ништо друго зашто отстапува од вообичаените некреативни станбени згради на повеќето градежни компании.



-------------
За сè има вторпат


Posted By: stef4o
Date Posted: 10-Jan-2018 at 10:42
Комплексов е изграден на местото на старата општинска зграда.Во продолжение следат неколку фотки превземени од фб преку кои може да се увиди тековната изградба на зградите.



































Ова е состојба од 09.01.2018




Posted By: BOJAN
Date Posted: 10-Jan-2018 at 10:59
Има ли некој комплекс во Скопје што не е „ексклузивен“?


Posted By: Dexter26
Date Posted: 10-Jan-2018 at 11:36
Previous
 
Одлично прашање, ако е ексклузивен, зошто тогаш се продаваат станови од таков станбен комплекс ?
 
Во развиените земји, под "ексклузивни станови" се подразбира станови наменети за одредена група на луѓе, додека кај нас единствени "ексклузивци" се општинските советници и градоначалниците кои си заработуваат по некое станче во замена за промената на ДУП-от и издавање на градежната дозвола.
 
А порано барем беа малку поскромни, се задоволуваа со асфалтиран пат до нивните викендици на село, речиси воопшто не издаваа градежни дозволи за објекти кои ќе му го блокираат патот на ветрот, па сега продаваат приказни за мали деца од типот "греењето на дрва ја загадува околината", "старите автомобили ја загадуваат околината", "бесплатен јавен превоз за време на загадувањето", "повисоки цени на техничките прегледи и регистрирањата на возилата", или сега најновата приказна за мали деца "еколошки налепници за возилата".


Posted By: xnx
Date Posted: 10-Jan-2018 at 11:46
kompleksov iako ne e kuznae sto, mnogu e simpaticen, osobeno izborot na boi.


Posted By: Џоле
Date Posted: 10-Jan-2018 at 11:46
Originally posted by BOJAN

Има ли некој комплекс во Скопје што не е „ексклузивен“?


Во ушите на неукиот или недоволно информираниот купувач секогаш подобро звучат зборовите „ексклузивен“, „лукзусен“ итн. Исто така, забележлив е трендот да се именуваат сите нови комплекси со англиски називи, зашто така звучат повеќе „свецки“.

-------------
За сè има вторпат


Posted By: Џоле
Date Posted: 07-Feb-2018 at 20:29
Денес поминував оттука:



-------------
За сè има вторпат


Posted By: stef4o
Date Posted: 09-Apr-2018 at 15:55
Еве каков систем на паркирање има во комплексов



Posted By: stef4o
Date Posted: 24-Jul-2018 at 08:38
Мислам дека проектов може да се означи како завршен,еве неколку фотки од фб







Posted By: stef4o
Date Posted: 09-Sep-2018 at 15:03
Еве и едно видео за комплексов од YouTube

[tube]04QIZfTu03w[/tube]


Posted By: MarkoD
Date Posted: 25-Dec-2018 at 11:33
Ima li nekoj info za kvalitetot na gradbava?



Print Page | Close Window