Print Page | Close Window

ДТЦ Гринго

Printed From: build.mk
Category: Главни теми
Forum Name: Деловни
Forum Discription: Канцелариски згради, деловни центри, седишта на компании...
URL: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=350
Printed Date: 14-Aug-2020 at 14:04


Topic: ДТЦ Гринго
Posted By: blejdsk
Subject: ДТЦ Гринго
Date Posted: 08-Apr-2008 at 20:46
Epa luge!! valjda i ova pocnuva da se gradi zatoa sto deneska pominav karsi korner i tamo e ogradeno i se rusat barakite koj se postaveni. Po site izgledi najverojatno ovoj e proektot koj ke bide tamo (vo brethodnite postovi taka bese spomnato)
Replies:
Posted By: se_manda
Date Posted: 09-Apr-2008 at 15:33
barakite se rusat veke mesec dena,samo so posledniov period im tekna da go ogradat prostorot.valjda ke pocne da se gradi objektov


Posted By: lslcrew
Date Posted: 09-Apr-2008 at 17:37
Abe za kaj zorite vie?! Koi baraki?!


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 10-Apr-2008 at 19:20
Не ми е јасно каде точно е ова. Може некој да го отцрта на Google Earth?

Originally posted by blejdsk

Epa luge!! valjda i ova pocnuva da se gradi zatoa sto deneska pominav karsi korner i tamo e ogradeno i se rusat barakite koj se postaveni. Po site izgledi najverojatno ovoj e proektot koj ke bide tamo (vo brethodnite postovi taka bese spomnato)Posted By: se_manda
Date Posted: 10-Apr-2008 at 20:53

kolku so svativ mislam deka ova e na raskrsnicata kaj soborna so e,kaj taa kafanata,pojma neam kako se vika.nekako doaga pozadi gema.barem taka ja svativPosted By: lslcrew
Date Posted: 11-Apr-2008 at 00:27
Може да е овде, ама мислам дека не е толку одма на улица како што замислуваме, него дека ќе биде малце повнатре. Со оглед на формата на објектот, и формата на парцелата.


Posted By: pbanks
Date Posted: 10-Aug-2008 at 20:54
Изгледа дека сепак не се работи за тој објект за кој збореше блејд. Како и да е еве што не чека карши Ким

1

2


Што да се каже бојата на стаклата навистина ме плаши. Да видиме што ќе излезе од сето ова.


Posted By: lslcrew
Date Posted: 11-Aug-2008 at 04:28
Кога ја видов првата лика и мене ме исплаши бојата на стаклата, па одма видов дека и ти си пишал. Стварно е да се замисли човек, ама како што рекле старите "рендер лаже", така да ќе видиме што ќе ни донесе времето.


Posted By: La Linea
Date Posted: 05-Oct-2008 at 22:08
Немам досега видено дека некаде е постиран овој рендер. Се работи за деловен објект што се гради на Партизанска, спроти Корнер. Мислам дека имаме дискутирано за оваа локација, ама неможе да ми текне-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: pbanks
Date Posted: 05-Oct-2008 at 22:22


Епа ти промакнало


Posted By: La Linea
Date Posted: 05-Oct-2008 at 22:54
Епа, барем сликата е по бистра Big%20smile
-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: maestro
Date Posted: 21-Oct-2008 at 18:11

Што знам рендерот и не ми се допаѓа многу.

Ај ќе видиме кога (ако) ќе го изградат.

-------------


Posted By: my Macedonia
Date Posted: 18-Jan-2009 at 15:14

nekoj mi rekol deka tamu pocnale da rabotat dali vistina e ?''

nemojt nekoj da odi da vidi?


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 18-Jan-2009 at 15:41
Да не е   41°59'54.70"N   21°25'30.55"E 

-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: pbanks
Date Posted: 18-Jan-2009 at 15:44
Originally posted by Vladimir P

Да не е   41°59'54.70"N   21°25'30.55"E 


Не е таа локација Владмир, ова е локацијата која е подолго време оградена нешто погоре од ова што си го обележал позади автобуската станица.

А на конкретнава локација која ја посочуваш моментално размонтираат една куќа и се спремаат скроз да ја бутнат. Можеби и тука се "кува" нешто.


Posted By: Б.Ѓ.Т
Date Posted: 18-Jan-2009 at 16:10
41°59'55.27"N   21°25'26.83"E eve tuka se naoga.


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 18-Jan-2009 at 16:34
Дрвената обложувалница ???!!!

Некако не се уклапа со двата соседни објекти кој има на планот
-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: pbanks
Date Posted: 18-Jan-2009 at 16:38


Јас мислам дека тој првиот рендер не го претставува проектот за кој дискутираме но од таму почна дискусијата околу него и затоа е така одделена нишката.

Значи онаа основа која ти ја приложуваш веројатно се однесува за локацијата за која даде координати погоре но дали и кога ќе се реализира останува да видиме.


Posted By: my Macedonia
Date Posted: 18-Jan-2009 at 17:03
znaci vaka:

e ovde 41°59'55.27"N   21°25'26.83"E
 
a drugata
e ovde 41°59'54.70"N   21°25'30.55"E
 
e na perviot objekt se raboti (41°59'55.27"N   21°25'26.83"E)
 


Posted By: pbanks
Date Posted: 18-Jan-2009 at 17:12
Еве ти го исправив. Вака е поточно

Originally posted by my Macedonia

znaci vaka:e ovde 41°59'55.27"N   21°25'26.83"E
 
a drugata

e ovde 41°59'54.70"N   21°25'30.55"E
 
e na perviot objekt se raboti (41°59'55.27"N   21°25'26.83"E)
 


Posted By: lslcrew
Date Posted: 18-Jan-2009 at 20:29
Абе луѓе...Зашто ме избагиравте сега вака?! Ја пред недела дена видов една пумпа штрчеше, така малку по накај внатрешноста, позади гиро-џилницата!


Posted By: Б.Ѓ.Т
Date Posted: 18-Jan-2009 at 21:01
lsl toa pozadi giro sto se prai se gradi uste pred godina i nesto moze i dve.i e sosema tret objekt.
znaci vo ovaa nishka se izmeshaa tri objekta...Big%20smile


Posted By: lslcrew
Date Posted: 18-Jan-2009 at 21:27
Ај луќе кој може нека среди една мапа што се гради у оваа околина пошто ја сум тотално кофјузд!


Posted By: zabegan
Date Posted: 19-Jan-2009 at 14:42
едноставно некој нека каже која зграда треба да биде ДТЦ Гринго ако знае 


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 19-Jan-2009 at 16:46
Мислам дека ова е локацијата
-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: pbanks
Date Posted: 19-Jan-2009 at 16:54


Не е Владимир Тоа е таа куќа што спомнав дека ја демонтираат неколку поста погоре веројатно со цел да се старта во скоро време нов објект.

Да расчистиме.

Оваа нишка е за ДТЦ Гринго. Локацијата е веднаш позади автобуската станица карши Ким (Порта Буњаковец)Рендерот за таа локација е следниовСе друго што се изврти во нишкава се други локации и други објекти кои ќе ги третираме во соодветни нишки кога ќе се официјализираат.


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 19-Jan-2009 at 17:35
Дајте кординати, побогу, се створи збрка Nuts

-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: pbanks
Date Posted: 19-Jan-2009 at 17:41
Originally posted by Vladimir P

Дајте кординати, побогу, се створи збрка Nuts


LOL баш се смотавме сите

41°59'55.27"N   21°25'26.83"E


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 19-Jan-2009 at 17:47
Со сигурност не е таа локација, погледај ги двата зида од соседните објекти на планот Nuts

-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: pbanks
Date Posted: 19-Jan-2009 at 17:48
Originally posted by Vladimir P

Со сигурност не е таа локација, погледај ги двата зида од соседните објекти на планот Nuts


Владимир... тоа е веќе проблем за кој ќе треба да се разбереме со проектантот/изведувачот

Рендерот е истакнат на градилиштето кое го зафаќа просторот кој ти го посочив од таму го имаме сликано и јас и Линеа и ги имаме објавено сликите. Значи не се работи за моја претпоставка туку се е пренесно како што е на терен.


Posted By: Б.Ѓ.Т
Date Posted: 19-Jan-2009 at 17:51
aj ja utre ili zadutre koga ke idam nakaj fakultet ke sliknam ako mozam.inace vladimir taa e lokacijata,toj objekt e odma na samata avtobuska.do oblozuvalnicata timeout..


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 19-Jan-2009 at 17:57
Веројатно има некоја претумбација предвидена со ДУП-от па затоа не можеме да замислиме како ќе се вклопи.


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 19-Jan-2009 at 17:57
Има рендер истакнат зад аутобуската станица ако мислиме на тоа
Еве ена слика од зад тој рендер, која е таква бидејќи не даваа да се снима !? Останува да причекаме и да видиме


-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: medo
Date Posted: 21-Jan-2009 at 02:47
Рендерот прд градилиштето е точен. Локацијата е веднаш зад автобуската на Ким, ул. Наум Наумовски Борче.
Објектот ќе биде деловен со 2-3 апартмани на поткровјето. Всушност ќе бидат 2 дилатирани објекти, а прво се гради десниот (поголемиот) објект.
Веќе се стигнати до втора плоча.


Posted By: La Linea
Date Posted: 21-Jan-2009 at 10:17
Фала за информациите медо! 

-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: pbanks
Date Posted: 08-Mar-2009 at 20:59
Ете нешто видливо од ова градилиште
Posted By: pbanks
Date Posted: 03-Jun-2009 at 20:52


Објектот порасна но и дрвата се разеленија. Ќе мора да почекаме уште малку за подобар увид во изградбата на овој објект
Posted By: lslcrew
Date Posted: 24-Jun-2009 at 10:44


Posted By: pbanks
Date Posted: 24-Jun-2009 at 10:52


Одличен напредок за само неколку недели Thumbs%20Up


Posted By: pbanks
Date Posted: 30-Jul-2009 at 15:37


Posted By: G.I. Joe
Date Posted: 05-Aug-2009 at 18:56


Posted By: my Macedonia
Date Posted: 05-Aug-2009 at 18:58
interesno, ako bidi vaka togas super ke bese,
mislam deka imas greska


Posted By: G.I. Joe
Date Posted: 05-Aug-2009 at 19:00
prvo pozdrav do site od forumot . nov sum ovde pa ete se potrudiv da skiciram otprilika kako mislam deka treba da izgleda delot karsi porta bunjakovec 


Posted By: pbanks
Date Posted: 05-Aug-2009 at 21:17


Фина монтажа Thumbs%20Up. Баш прееска поминував со кола таму и се обидував да ја визуелизирам истата работа. Граве веќе почнува да штрчи од земја и може да се добие претстава колкав е просторот кој останува помеѓу Гринго и Граве.


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 06-Aug-2009 at 21:03
G I Joe,  Thumbs%20Up  за скицата.

Мислам си потрефил. Баш ме испровоцира да пребарам по http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=79&PN=1 - урбанистичките планови ради потврда и го најдов овој што го имаме благодарение на cifra:


(ради орјентација, конкретниов простор е десниот долен агол)Posted By: pbanks
Date Posted: 24-Aug-2009 at 12:48
Демек го сликав http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=690 - Grawe ама сликава излезе дека е повеќе за Гринго


Posted By: theone
Date Posted: 24-Aug-2009 at 13:10Posted By: lslcrew
Date Posted: 27-Aug-2009 at 14:52


Posted By: alexgizh
Date Posted: 02-Sep-2009 at 21:21
од денеска
Posted By: pbanks
Date Posted: 08-Sep-2009 at 14:10


Posted By: pbanks
Date Posted: 14-Sep-2009 at 10:37
Од пред два дена
Posted By: lslcrew
Date Posted: 16-Sep-2009 at 10:13


Posted By: pbanks
Date Posted: 28-Sep-2009 at 13:48
1

2Posted By: lslcrew
Date Posted: 15-Oct-2009 at 19:23
 


Posted By: zabegan
Date Posted: 15-Oct-2009 at 21:27
не оќекував да бидат толку високи објективе, иако имаме рендери, прилично се забележуваат од повеќе точки на околните булевари


Posted By: lslcrew
Date Posted: 15-Oct-2009 at 21:30
Овој грингово ја покри соборна, а се гледаше од кај Универзална!


Posted By: pbanks
Date Posted: 18-Oct-2009 at 12:43


Posted By: lslcrew
Date Posted: 12-Nov-2009 at 16:39

Posted By: Cloverstack
Date Posted: 12-Nov-2009 at 19:29
Од други агли

1


2Posted By: pbanks
Date Posted: 03-Dec-2009 at 23:48


Posted By: gorco
Date Posted: 10-Dec-2009 at 11:39
Делува интересно, баш ќе ме интересира како ќе се вклопи и овој и планирате објекти на аголот кои тек ќе се изградат.

Само ужасно ме нервираат што немаат план и сите улички ќе ги остават во улога на сервисни - наместо градски. Цел Солун е таков.


-------------


Posted By: lslcrew
Date Posted: 28-Dec-2009 at 15:11


Posted By: pbanks
Date Posted: 16-Jan-2010 at 13:01
1

2Posted By: G.I. Joe
Date Posted: 26-Aug-2010 at 16:09
ako mozi neka slika nekoj da vidime do kaj e izgradbata 


Posted By: SpaceAge
Date Posted: 26-Aug-2010 at 17:14
Letoska nisto ne se rabotese ,veke nekolku meseci kolku sto primetiv nikakov napredok


Posted By: La Linea
Date Posted: 30-Aug-2010 at 17:11
1.


2.


3.


4.-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: OKA
Date Posted: 27-Sep-2010 at 22:51
Деновиве се бетонира дополнителниот кат, кој што е одобрен со зголемување на висините во ДУП Дебар Маало 2, на објектите кои „излегуваат” на Партизанска. Со тоа, објектот ќе ги добие предвидените, максимални h = 26 м, до венец (П + 7 + По).
-------------
Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!


Posted By: alexgizh
Date Posted: 27-Sep-2010 at 22:58
Дали по изградбата на овој кат (конечно) ќе се премине кон фасадирање?

-------------
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.


Posted By: OKA
Date Posted: 27-Sep-2010 at 23:01
Во врска со доградбата на т.н. втор дел од ДТЦ „Гринго”, споменуван на форумов како лепенка на западната страна од објектот, сега засега нема активности. Израмнета е градежната маркица и извршен е примарен ископ на основата од некои 2,5 м.
Според динамиката на градилиштето (евидентно е споро пристигање на материјали и опрема), не е исклучено дека сепак ќе претстои финиширање на првиот дел, а дури потоа и продолжение на градбата кон запад.

-------------
Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!


Posted By: OKA
Date Posted: 27-Sep-2010 at 23:08
Originally posted by alexgizh

Дали по изградбата на овој кат (конечно) ќе се премине кон фасадирање?
Северната страна е „стаклена” и релативно е при крај застаклувањето. Источната и западната се во некаква „status quo” фаза. Јужната (исто „стакленка”) е послабо развиена, внатрешните работи се во некоја своја половичност...
Сè на сè, впечаток е дека на повидок е уште еден „истоштен” инвеститор, кому купувачите и банките, во сезоната 2009/2010 му откажале љубов!


-------------
Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!


Posted By: lslcrew
Date Posted: 07-Oct-2010 at 18:13
Мрднаа изгледа овие...
Posted By: Andrej_LJ
Date Posted: 07-Oct-2010 at 18:42
Офтопик: НЕМА СПАС ЗА ОВАА ДРЖАВА БЕЗ ВОЕНА ХУНТА ИЛИ ШЕРИЈАТСКИ ЗАКОНИК! КАКО МОЖЕ НА ГЛАВНАТА РАСКРСНИЦА ВО ГРАДОТ АВТОБУСОТ ДА Е НА ПРВАТА, НАМЕСТО ТРЕТАТА ЛЕНТА И ТОА БАШ НА МЕСТОТО КАДЕ Е АВТОБУСКАТА СТАНИЦА?! ИЗБЕЗУМЕН СУМ, ОВА НЕ СУМ ГО ВИДЕЛ НИКАДЕ. ТРЕБА ДА ИМАШ ЛУД И ХАОТИЧЕН МОЗОК ДА ГО ПОМИСЛИШ ДА ГО НАПРАВИШ! И КАДЕ Е ПОЛИЦИЈАТА, НИЕ БИ БИЛЕ НАЈБОГАТИ САМО ОД КАЗНИ, АКО БАРЕМ НЕКОЈ ВО АДМИНИСТРАЦИЈАТА НЕШТО РАБОТЕШЕ!

-------------
"Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие." Гьоте


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 07-Oct-2010 at 19:39
За што велиш, не гледам на која слика


Posted By: Andrej_LJ
Date Posted: 07-Oct-2010 at 20:24
Na poslednava od Isl dolu.

-------------
"Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие." Гьоте


Posted By: FoSsiL
Date Posted: 07-Oct-2010 at 20:25

Ај малку и јас офтопик.... префрлете после.....

Го гледам и јас...темно е ама се гледа....

Да и не е само овој случај..... 80% од автобусите не возат на третата лента.....

Се возам секој ден... и навистина оди на нерви....

Е сега. Причините. Има многу. 

Прво, Партизанска на неколку раскрсници третата лента врти лево, што мислам дека е погрешно.

Второ, Кога е гужва автобусите мора да се престројуваат затоа што никогаш нема да го фатат семафорот.

Трето, третата лента е окупирана од возила, кои возат или пак застанале на автобуска.... и тоа ги вклучува и комбињата и други автобуси оние меѓу - градски, таксисти и што уште не.... Дури се случува автобусите да застануваат на средна лента за да соберат или остават патници што е нон - сенс....

4, Времето за кое треба автобусите да се движат од една автобуска до друга, а да не збориме на подолги релации, поради овие причини е зголемено... и никогаш еднакво.... автобусите каснат, подрануваат.....

И се ова треба да се смени, зашто се ни е џабе.... ова ме нервира многу, секој ден се возам и ми е најлошиот дел од секој ден....

Па кога ќе се расипе некој автобус, а во последно време зачестија... почнаа да се распаѓаат.... па застанал на раскрсница, на средна лента на семафор, но последна во тој случај зашто третата врти лево..... па кога ќе се направи една гужва.... или пак откажал на Рекорд....

Јавниот превоз, и инфраструктурата за автобуси ни е кошмари..... а секако и (не)почитувањата на правилата и недостигот на регулативи.....

со еден збор хаос на нашите улици кој мора да се среди..... ми иде се да фатам и да.....Posted By: Cloverstack
Date Posted: 07-Oct-2010 at 20:34
Не ми се вчитува сликата, но океј, сфатив за што зборите...

Originally posted by FoSsiL

Прво, Партизанска на неколку раскрсници третата лента врти лево, што мислам дека е погрешно.
Како би го решил ти вртењето во лево?


Posted By: FoSsiL
Date Posted: 07-Oct-2010 at 20:36

би ја проширил раскрсницата во наједноставен случај.... со 8 Септември е и повеќе од изводливо.....  

А во најсложен случај средната и последната лента би ги бутнал под земја и би направил крак за вртеше на лево.... или пак опција за крак (над) на земја но за тоа мора да размозгам малку....

едит: над --> наPosted By: FoSsiL
Date Posted: 07-Oct-2010 at 20:40
+ би ги поместил автобуските малку поназад, премногу се блиску до раскрсниците....


Posted By: FoSsiL
Date Posted: 07-Oct-2010 at 20:47
  истотака би го изменил и распоредот на автобусите..... или ги има сите во рок од 3-4 минути и се прави гужва на автобуска..... а после нема автобус и по десет минути.... таа празнина треба да се среди.... ама најпрво треба да се среди инфраструктурата за да нема каснења....  


Posted By: fichot
Date Posted: 08-Oct-2010 at 00:56
Фосил, ај дефинирај која ти е трета лента. (?) Еднаш велиш трета лента за вртење лево, другпат трета лента кај што застанувале коли. (?) 

-------------


Posted By: FoSsiL
Date Posted: 08-Oct-2010 at 10:19
ООо грешка де.... ги помешав страните..... вртење за десно, знаете де она што се уклучуваш директно без да чекаш семафор.... е таа трета лента, за автобус што е де...


Posted By: FoSsiL
Date Posted: 08-Oct-2010 at 10:40

Ќе напрам нешто за викенд.... имав направено... ама се изнервирав и го избришав.... 

А многу е добро на средби да разгледаме некои вакви теми....Posted By: OKA
Date Posted: 31-Oct-2010 at 12:04


Гринго заврши со карабината на дополнителниот кат, included куќичка за лифт, чилер, што ли ќе е!?


-------------
Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!


Posted By: Dave Gahan
Date Posted: 31-Oct-2010 at 12:09
машиннство за лифтот

„Кој го гледа тоа бе!?! Горе е“

-------------
MAKE CAPITALISM HISTORY


Posted By: lslcrew
Date Posted: 31-Oct-2010 at 12:28
А што па толку ви смета? Немора до толку железна тупаница, па да неможе ни вакви технички ситници да се инсталираат. Дајте малку полиберално, секоја зграда си има потреби, немора сега тоталитарисам да спроведуваме, а поготово што е една од ретките што не е со некое грдо поткровје.


Posted By: gorco
Date Posted: 31-Oct-2010 at 12:28
Originally posted by Dave Gahan

машиннство за лифтот

„Кој го гледа тоа бе!?! Горе е“


Де де, истото го имааа и градски ѕид зградите, на кулите треба од МТВ да гледаш, а го имаат и големите кули на партизанска, ама мислам дека се скриени од билбордите.


-------------


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 31-Oct-2010 at 12:54
Знае ли некој како се третирани вакви „израстоци“ во урбанистичките планови и правилници?


Posted By: Dave Gahan
Date Posted: 31-Oct-2010 at 13:02
Добро лсл, не распнавме никого...сакале и поткровјето да има станица за лифт инаку требале таму да го сместат, мене ме чуди што е 3,5-4м е високо вака од око

За лифт со хидраулика не е потребен толкав простор...само да не шпекулираме што е, колку знам чилери и слични машини стојат на отворено, а ова е изѕидано...

Инаку да, за поздрав е рамниот кров на овие неколку објекти (тука е и Граве во близина нели)....

-------------
MAKE CAPITALISM HISTORY


Posted By: Dave Gahan
Date Posted: 31-Oct-2010 at 13:04
Originally posted by Cloverstack

Знае ли некој како се третирани вакви „израстоци“ во урбанистичките планови и правилници?


Како првостепена пластика, односно дел од скалишно и лифтовско јадро и не се регулираат со некаква зададена висина, туку од техничките потреби, дека не се создава некаква корисна површина...

-------------
MAKE CAPITALISM HISTORY


Posted By: lslcrew
Date Posted: 21-Nov-2010 at 04:10
Комплет внатрешниот распоред.
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal3.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal4.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal5.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal6.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal7.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal7.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal8.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat0-lokal8.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal2.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal3.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal4.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal5.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal6.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal7.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal7.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal8.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat1-lokal8.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal2.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal3.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal4.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal5.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal6.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal7.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal7.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal8.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat2-3-4-lokal8.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman1.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman1.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman2.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman3.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman4.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman5.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman6.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat5-apartman6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman1.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman1.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman2.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman3.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman4.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman5.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman5.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman6.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat6-7-apartman6.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman1.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman1.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman2.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman2.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman3.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman3.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman4.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman4.jpg
http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman5.jpg - http://i906.photobucket.com/albums/ac263/lslcrew3/NNB-40_kat8-apartman5.jpg


Posted By: FoSsiL
Date Posted: 08-Dec-2010 at 16:51
Не се гледа ама имаат нешто чепнато од фасадата. И имаа рамки за прозорците поставено.Во оваа тема ќе постирам слики од рушењето на Бонимо... како и да се викаше.  Десно од Гринго, кога ќе отварате нишка префрлете ги сликите. А што ќе се гради допрва ќе видиме.


Posted By: alexgizh
Date Posted: 11-Jan-2011 at 18:04
Овие градат УШТЕ ЕДЕН дополнителен спрат...

-------------
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.


Posted By: alexgizh
Date Posted: 12-Jan-2011 at 10:58
Ситуација на терен од 28/12/2010:


Ситуацијата денес (12/01/2011):-------------
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.


Posted By: toasumjas
Date Posted: 03-Apr-2011 at 16:34
Следи специјално за вас Грингооо

1

2

3

4Posted By: Cloverstack
Date Posted: 05-Apr-2011 at 00:44
Ми се чини бајаги успорија. Да не запнал проектов на некоја покрупна пречка?


Posted By: alexgizh
Date Posted: 31-May-2011 at 08:02
Веќе недела дена се терам, и конечно се натерав да сликнам. Има напредок, конечно:


-------------
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.


Posted By: alexgizh
Date Posted: 30-Jun-2011 at 10:11
Во иста фаза со Луна е и вториот (западниот дел) од Гринго. Поставени се темелите, и полека почнува да се извишува. Се надевам дека овој нов дел нема да ја следи динамиката на изградба на постоечкиов.

-------------
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.


Posted By: stratus
Date Posted: 21-Jul-2011 at 19:12


Posted By: lslcrew
Date Posted: 21-Jul-2011 at 19:44
Зградава оддамна не е Гринго, се појави горе некој светлечки напис на Cubus, коишто ја градеа зградата па можеше да се претпоставува и дека ја земале во владение поради разни причини кога веќе поставиле натпис, сега еве Вардар осигурување. Добро ќе дојде инфорација чива е зградава да смениме наслов на топикот.


Posted By: pbanks
Date Posted: 21-Jul-2011 at 19:45


Вардар осигурување одавна се топтан преселени во Хипериум а Кубус ако не се лажам од старт е инвеститор на Гринго што е ваљда некое работно име на проектов...Print Page | Close Window