Print Page | Close Window

ZOARA - Автокоманда

Printed From: build.mk
Category: Главни теми
Forum Name: Станбени
Forum Discription: Станбени згради, станбено-деловни комплекси, резиденцијални објекти и населби...
URL: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3686
Printed Date: 30-Nov-2020 at 08:47


Topic: ZOARA - Автокоманда
Posted By: stef4o
Subject: ZOARA - Автокоманда
Date Posted: 29-May-2019 at 14:59
Originally posted by stef4o

Ова е во Автокоманда поточно на бул.Александар Македонски близу до комплексот во изградба Скопје Ист Гејт но мислам не спаѓа во истиот.На таблата од далеку се гледа дека станува збор за станбен објект од 7-8 ката.Од фотката неможе нешто многу да се види поради дрвата а и сеуште не се отидени многу во висина.Од фб
Replies:
Posted By: stef4o
Date Posted: 04-Jul-2019 at 07:25
Originally posted by stef4o

Ова е во Автокоманда поточно на бул.Александар Македонски близу до комплексот во изградба Скопје Ист Гејт но мислам не спаѓа во истиот.На таблата од далеку се гледа дека станува збор за станбен објект од 7-8 ката.Од фотката неможе нешто многу да се види поради дрвата а и сеуште не се отидени многу во висина.Од фбPosted By: Џоле
Date Posted: 28-Jul-2019 at 20:24
На аголот на раскрсницата меѓу бул. А. Македонски и ул. Интернационални бригади

(локација на Гугл мапи https://www.google.mk/maps/@42.0004764,21.4598773,3a,75y,236.17h,88.17t/data=!3m5!1e1!3m3!1so_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Do_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D21.1912%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100?hl=en )

-------------
За сè има вторпат


Posted By: stef4o
Date Posted: 05-Oct-2019 at 17:40
Originally posted by Џоле

На аголот на раскрсницата меѓу бул. А. Македонски и ул. Интернационални бригади

(локација на Гугл мапи https://www.google.mk/maps/@42.0004764,21.4598773,3a,75y,236.17h,88.17t/data=!3m5!1e1!3m3!1so_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Do_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D21.1912%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100?hl=en )


Еве ги рендерите

www.facebook.com/gpaarchitecture/


Posted By: stef4o
Date Posted: 12-Oct-2019 at 15:12
Originally posted by stef4o

Originally posted by Џоле

На аголот на раскрсницата меѓу бул. А. Македонски и ул. Интернационални бригади

(локација на Гугл мапи https://www.google.mk/maps/@42.0004764,21.4598773,3a,75y,236.17h,88.17t/data=!3m5!1e1!3m3!1so_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Do_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D21.1912%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100?hl=en )


Еве ги рендерите

www.facebook.com/gpaarchitecture/Вчерашна фотка

Posted By: stef4o
Date Posted: 19-Oct-2019 at 15:56
Во Автокоманда,денешни

Posted By: stef4o
Date Posted: 06-Nov-2019 at 18:01
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

Originally posted by Џоле

На аголот на раскрсницата меѓу бул. А. Македонски и ул. Интернационални бригади

(локација на Гугл мапи https://www.google.mk/maps/@42.0004764,21.4598773,3a,75y,236.17h,88.17t/data=!3m5!1e1!3m3!1so_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Do_-RJPCR-D8D_L6dWp6fJw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D21.1912%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100?hl=en )


Еве ги рендерите

www.facebook.com/gpaarchitecture/

Фотката е од активности на Скопје Ист Гејт но може да послужи да се види напредокот на зградаваhttps://www.facebook.com/baukop.com.mk/


Posted By: Staro Skopje
Date Posted: 06-Nov-2019 at 19:36
Ги регулира ли некој рендериве? Зградава е сред паркинг за камиони, не парк.

-------------
Градот убав никна, но го откорнаа


Posted By: stef4o
Date Posted: 06-Nov-2019 at 21:55
Mnogu redovna pojava,skoro site renderi se nashminkani i neverodostojni nitu so izlged na objekt nitu so okolina.Konkretno za zgradava na mnogu losa(cudna) lokacija resija da ja izdignat vo okolina ima nekoi skladista,parkinzi za kamioni a stanarite koi ke odberat tuka da ziveat ke goltaat dolgo vreme prasina od izvedbata na Skopje East Gate. Osven ako parkingot za kamioni ne e otkupen pa eventualno po zavrsuvanje na zgradata da pokrijat kolku tolku so zelenilo no iskreno ne veruvam.


Posted By: stef4o
Date Posted: 23-Nov-2019 at 16:22
Дел се од фб,дел се мои

https://www.facebook.com/gpaarchitecture/

Следниве се мои денешни


Posted By: stef4o
Date Posted: 30-Nov-2019 at 19:04
Во Гази Баба,Автокоманда близу Скопје Ист Гејт

http://eurovia.mk


Posted By: stef4o
Date Posted: 09-Dec-2019 at 16:56
Во Автокоманда

Posted By: stef4o
Date Posted: 01-Jan-2020 at 18:28
Во АвтокомандаPosted By: stef4o
Date Posted: 18-Jan-2020 at 16:02
Originally posted by stef4o

Дел се од фб,дел се моиРедизајн,како што обично бива кај нас вака стана речиси со сите проекти на почеток едни рендери а во процес на градба настапува променаhttps://www.facebook.com/gpaarchitecture/


Posted By: anonimen
Date Posted: 18-Jan-2020 at 17:21
Necesno, izmamnicki I grozno


Posted By: stef4o
Date Posted: 20-Jan-2020 at 13:51
ДенешниPosted By: stef4o
Date Posted: 15-Apr-2020 at 09:17
Извадив доволно материјал за нова нишка за новиот станбено деловен објект кој се гради во Автокоманда(близу комплексот Скопје Ист Гејт)

Еве ги рендерите...Основи на катови и паркинг...

Текот на изградба...Најнови фотки,веќе работат на фасадата...фотките се од инстаграм и фб профилите на инвеститорите,изведувачите и проектантите(Компанија Велкоски,ГПА Архитекти,Еуровиа)Posted By: stef4o
Date Posted: 22-Apr-2020 at 10:38
Od InstagramPosted By: stef4o
Date Posted: 26-May-2020 at 13:01
Од ИнстаграмPosted By: user8642
Date Posted: 26-May-2020 at 16:58
Кое упропастување непотребно на еден чист бришан простор, тоа е невероватно, па и формава како дошле до тоа, тое е феноменално.


Posted By: Théoden
Date Posted: 26-May-2020 at 19:26
Да не заборавиме дека оваа раскрсница треба еден ден да прерасне во клучка, со што дополнително ќе се прошири асфалтот на сметка на зеленилото. Зградава лесно може и на самата улица да дојде.


Posted By: zabegan
Date Posted: 26-May-2020 at 20:33
Originally posted by user8642

Кое упропастување непотребно на еден чист бришан простор, тоа е невероватно, па и формава како дошле до тоа, тое е феноменално.
добредојде во Скопје
шала на страна, објектов не е толку страшен со оглед на целиот комплекс што се гради до него

главниот проблем е тој што го спомнува Theoden, кога се гради кај нас не се остава простор за иднината, бидејќи урбанистичкиот план е само тоалетна хартија кај нас, а не проект што се следи со години

-------------
Architects create dreams...politicians create nightmares


Posted By: stef4o
Date Posted: 09-Jun-2020 at 12:03
Којзнае што ќе испадне од фасадата на зградава...почнаа со едни рендери па сега пак има некои промени

Почнаа со овојПотоа следуваше изменаИ ова е последно што го најдовhttps://www.facebook.com/Kompanija-Velkoski


Posted By: JovanOdGjorche
Date Posted: 09-Jun-2020 at 15:41
Што ќе најдат материјал тоа, што се будниш?

-------------
And something, somewhere was lost in 1938...


Posted By: stef4o
Date Posted: 09-Jun-2020 at 16:01
Јасно ми е само онака го потенцирав за конкретниов објект,повеќе од половина од новоградбиве ги прават во таков стил што ќе им се најде тоа ќе замачкаат за фасада и онака никому не му е важна естетика,изглед на фасада и слично.


Posted By: skopskodete
Date Posted: 09-Jun-2020 at 20:15
Originally posted by stef4o

Јасно ми е само онака го потенцирав за конкретниов објект,повеќе од половина од новоградбиве ги прават во таков стил што ќе им се најде тоа ќе замачкаат за фасада и онака никому не му е важна естетика,изглед на фасада и слично.

А ги има и тие што ќе ја прикажат дека ќе биде супер фасадата и после ништо од тоа во реалност.


Posted By: stef4o
Date Posted: 02-Jul-2020 at 15:11


https://www.instagram.com/_zoara__/


Posted By: stef4o
Date Posted: 08-Jul-2020 at 15:19
Дел од фасадата е завршен(од инстаграм)

Posted By: stef4o
Date Posted: 09-Jul-2020 at 12:30


https://www.instagram.com/_zoara__/


Posted By: stef4o
Date Posted: 11-Aug-2020 at 11:30
Денешни од возење

Posted By: Џоле
Date Posted: 12-Aug-2020 at 17:45
-------------
За сè има вторпат


Posted By: stef4o
Date Posted: 28-Aug-2020 at 16:42
ДенешниPosted By: stef4o
Date Posted: 16-Sep-2020 at 13:07
od instagramPosted By: Џоле
Date Posted: 16-Sep-2020 at 17:15
За локацијата што ја има на аголот на една од најфреквентните раскрсници, изгледот на зградава е вистинско разочарување.

-------------
За сè има вторпат


Posted By: stef4o
Date Posted: 16-Sep-2020 at 20:40
Не очекував ништо подобро со оглед на тоа дека три пати ги менуваа рендерите во тек на градба и никогаш не остануваат доследни на нив. Можеби на ова место и воопшто не требаше да има зграда на почеток си мислев дека е дел од комплексот Ист Гејт и дека тука ќе биде една од деловните кули но не испадна така.


Posted By: stef4o
Date Posted: 01-Oct-2020 at 13:25
И оваа зграда слично како онаа на Луна во Ново Маало е поделена по вертикала еден дел е станбен друг е деловен

од инстаграмPosted By: stef4o
Date Posted: 10-Oct-2020 at 17:32
Една денешнаPosted By: stef4o
Date Posted: 22-Oct-2020 at 12:26
Уште еден рендерhttps://www.instagram.com/_zoara__/


Posted By: stef4o
Date Posted: 05-Nov-2020 at 08:31


https://www.facebook.com/groups/1018208674926359


Posted By: stef4o
Date Posted: 16-Nov-2020 at 09:59
Уште по некој рендер и дел од понудата на станови

...https://reklama5.mkPrint Page | Close Window