Print Page | Close Window

SP Planet

Printed From: build.mk
Category: Главни теми
Forum Name: Комерцијални
Forum Discription: Трговски центри, повеќенаменски комплекси, супермаркети, хипермаркети...
URL: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=97
Printed Date: 25-Apr-2024 at 20:41


Topic: SP Planet
Posted By: pbanks
Subject: SP Planet
Date Posted: 24-Nov-2007 at 21:30
Најава за проектот. Утрински Весник 21.04.2006



Рендери

1

2


Локација



Следење на градилиште

04.12.2006

1

2


23.02.2007

3


11.06.2007

4


01.09.2007

5

6




Replies:
Posted By: pbanks
Date Posted: 24-Nov-2007 at 21:30
1



Posted By: Cloverstack
Date Posted: 25-Nov-2007 at 19:59
Увек те мрзело да ги бараш рендерите низ ССЦ LOL

http://imageshack.us">



Posted By: dejan
Date Posted: 26-Nov-2007 at 01:59
OdlichnO! Coming along nice


Posted By: pbanks
Date Posted: 19-Jan-2008 at 19:48


Cheers


Posted By: La Linea
Date Posted: 19-Jan-2008 at 23:12
Нестрплив сум да видам како ќе испадне ова. Пред се, кога ќе биде готово....

-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: pbanks
Date Posted: 16-Mar-2008 at 16:42
Сонцето не ми беше баш наклонето за сликиве но тоа е тоа. Како и секогаш прилилно различно од рендерот. Стаклата се транспарентни зелени, од прилике како на ГЕМА.

1

2

3

4

5

6

7



Posted By: blejdsk
Date Posted: 16-Mar-2008 at 16:45
@Pbanks , si napravil ti denes prosetka kako so sto gledam ,,,,ako nedela e ))


Posted By: pbanks
Date Posted: 16-Mar-2008 at 16:48
Originally posted by blejdsk

@Pbanks , si napravil ti denes prosetka kako so sto gledam ,,,,ako nedela e ))


Бев да перам кола па викам ај уз пат. Ама толку имам уште една ствар да постирам и толку од слики од терен за денес


Posted By: mitatos
Date Posted: 16-Mar-2008 at 17:05
mi se dopaga objektov, mi lici ko da e nekoja aerodromska kula )) 

-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: vardar
Date Posted: 17-Mar-2008 at 03:02
Previous
 
Тоа најгоре како за хеликоптер да е


Posted By: ProMKD
Date Posted: 17-Mar-2008 at 05:09
Искрено прв пат ја разгледувам нишкава и ми се допаѓа доста проектов. Стварно ги поддржувам нашиве супермаркети и мило ми е дека и самите почнуваат да го шират бизнисот.. треба така малку храброст и тие да покажат! 


Posted By: GreatMakedon
Date Posted: 17-Mar-2008 at 09:07
Mi se dopaga i mene, mislam deka Gema, Soravia, tutunska banka, i skopski pazar ke mu napravat nov pretpoznatliv moderen lik na Skopje. Samo da se prodolzi so vakvi gradbi.


Posted By: гитардемон
Date Posted: 17-Mar-2008 at 13:28
...


Posted By: GreatMakedon
Date Posted: 17-Mar-2008 at 15:16
gitardemon neli treba grcija da se bojkotira!?


Posted By: lslcrew
Date Posted: 17-Mar-2008 at 15:28
 


Posted By: vardar
Date Posted: 17-Mar-2008 at 22:28
RollinRollinRollin
 
Треба да се бојкотира грција, а не солун. Солун е наш!!! Атина ќе ја делиме!!! Него ај баталете политика. Овдека за друго сме!!!



Posted By: pbanks
Date Posted: 21-Mar-2008 at 15:00
Еве поквалитетни рендери од проектов. Реализацијата колку што ми изгледа не е иста но подобро, самиот рендер е премногу накитен, име премногу вишок детали.

1

2

3

4




Posted By: pbanks
Date Posted: 17-May-2008 at 13:51
Еве еден "куриозитет" на кој налетав

Koristeći sinergiju ThyssenKrupp Elevator i Končar ureda u Skopju putem izvozne Končar tvrtke "Kones" i matična hrvatska tvrtka ThyssenKrupp Elevator re-eksportira u Makedoniju šest krakova stepenica i tri ThyssenKrupp dizala te jedno Končar dizalo na objekt "Skopski Pazar" Skopje.

Nastavno uz ovaj objekt, ThyssenKrupp Elevator je ugovorio i objekt Tržni Centar "Soravia" sa ukupno šest krakova stepenica, jednom pokretnom trakom i pet dizala. Time je ThyssenKrupp Elevator trenutno vodeća firma na teritoriju Makedonije u isporučenim stepenicama i pokretnim trakama.



1

2


http://www.thyssenkruppelevator.hr/novosti.html - http://www.thyssenkruppelevator.hr/novosti.html


Posted By: vardar
Date Posted: 17-May-2008 at 14:13
haha kaj go iskopa ova bravo


Posted By: pbanks
Date Posted: 17-May-2008 at 14:17
Originally posted by vardar

haha kaj go iskopa ova bravo


барав нешто друго и случајно налетав.


Posted By: pbanks
Date Posted: 19-May-2008 at 12:19
Еве неконвенционална фотографија за еден construction update




Posted By: ProMKD
Date Posted: 19-May-2008 at 12:24
Вчера беше ненормално! ама интересно!


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 19-May-2008 at 14:45
Хаха, одлично Big%20smile


Posted By: gotsomekicks
Date Posted: 19-May-2008 at 19:35
Лелеее фоткава пбанкс!!! Вчера ми извадија од памет грмотевициве, а и компјутеров на два пати ми се рестартираше Nuts


Posted By: mitatos
Date Posted: 19-May-2008 at 19:36
ja odamna brkam vakvo vreme za vakva slika, ama da vi kazam pravo snosti se isplasiv da izlezam so digitalceto na ovoo vreme t.e nevreme hehe

-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: shyes
Date Posted: 20-May-2008 at 10:44
Pbanks ти ја слика оваа слика? CrazyEeek


Posted By: pbanks
Date Posted: 20-May-2008 at 22:09
Originally posted by shyes

Pbanks ти ја слика оваа слика? CrazyEeek


LOL не не е моја shyes. Јас во тоа време панично го гасев компјутерот бидејќи почна да сецка струјата.

@mitatos тебе те фатило страв ама колегиве твои од идивиди се изнасликале Thumbs%20Up


Posted By: mitatos
Date Posted: 20-May-2008 at 23:03
@pbanks , ja ke slikam vo narednite priliki koga ke bidam 5 km daleku



-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: pbanks
Date Posted: 20-May-2008 at 23:04
Originally posted by mitatos

@pbanks , ja ke slikam vo narednite priliki koga ke bidam 5 km daleku



најавија нешто слично за четврток . Биди спремен за секој случај


Posted By: pbanks
Date Posted: 23-May-2008 at 09:27


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 23-May-2008 at 14:25


Според мене одлично изгледа Cheers


Posted By: dejan
Date Posted: 23-May-2008 at 15:21
Super e sto mu fali.


Posted By: gotsomekicks
Date Posted: 23-May-2008 at 17:58
Значи пбанкс, обожавам кога шеташ низ градов со кола LOL


Posted By: GreatMakedon
Date Posted: 25-May-2008 at 19:27
mi se dopaga... barem sto ova e na vlezot od skopje, dobro nesto moderno da ve preceka vo gorgce petrov Thumbs%20Up
samo ova sto mnogu zgradi gi gradat so nekakva forma na kula.. so nesto okruglo, samo me potseka na vonzemjanski letala.


Posted By: pbanks
Date Posted: 20-Aug-2008 at 21:35
Првиот пост во нишкава го обновив со постари материјали кои ги имаме прибирано на ССЦ

Cheers



Posted By: pbanks
Date Posted: 09-Sep-2008 at 00:03
Пар слики во лет. Му се гледа крајот.

1

2

3




Posted By: Forensic
Date Posted: 09-Sep-2008 at 04:09
Wow! Almost done!Applause


Posted By: maestro
Date Posted: 09-Sep-2008 at 04:51
Супер објект!
Да прашам, дали ова ќе биде и ново седиште на Скопски пазар, пошто знам дека сегашното е до „Веро“ во Аеродром, т.е. тоа е нова и убава стаклена зграда изградена пред само 2-3 години (таму се наоѓа и Про Кредит банка мислам, не сум сигурен)


Posted By: Raisinloaf
Date Posted: 14-Sep-2008 at 11:23
Објектот е екстра ApplauseApplauseApplause


Posted By: vardar
Date Posted: 22-Nov-2008 at 15:02
Cheers
 
10/28/2008 @
08:25 AM

http://www.skopskipazar.com.mk/nastani/gjorce.htm -
Ѓорче Петров!

Објектот на Скопски пазар АД во Ѓорче Петров во завршна фаза! Нови вработувања! Супермаркет, ресторани, салон за убавина, кафе бар, административни простории!
 
 
 
19.11.2008
 
 
 
 
 
 
http://www.skopskipazar.com.mk/nastani/gjorcefazi/gjorce.htm - Skopski Pazar


Posted By: ivopfc
Date Posted: 22-Nov-2008 at 15:36
Objektov izleze duri i poubav od onoj na Tutunska Banka do Ramstor...


Posted By: vardar
Date Posted: 22-Nov-2008 at 15:40
 
LOL 
 
Ние изгледа се наопаку правиме, резидор и нлб и строг центар а г-мол и ова по населбите


Posted By: maestro
Date Posted: 22-Nov-2008 at 15:49
Многу е добар.
Не се согласувам дека е подобар од Тутунска ама за оваа локација е супер!


Posted By: dacito
Date Posted: 22-Nov-2008 at 18:00
Ме бендисува, убаво изгледа


Posted By: zabegan
Date Posted: 23-Nov-2008 at 02:19
Originally posted by vardar

 
LOL 
 
Ние изгледа се наопаку правиме, резидор и нлб и строг центар а г-мол и ова по населбите
sad but true LOL


Posted By: GreatMakedon
Date Posted: 23-Nov-2008 at 15:16
Navistina ova izleze prekrasno.. mislam dosta go razubavuva vlezot na Skopje. Bitno e na vlezovite od Skopje da ima ubavi moderni gradbi, toa e prviot vpecatok na gradot koj turistite go dobivaat Cheers

-------------


Posted By: pbanks
Date Posted: 04-Dec-2008 at 22:39
SP Planet LOL

Секоја чест но навистина не можам да ја сфатам оваа компанија и правците во кои се развива...




Posted By: Б.Ѓ.Т
Date Posted: 04-Dec-2008 at 23:10
se razviva u toa sto ke dojde pri raka,so sve sto se moze, pa ako bide,bide,a ako ne nistoBig%20smileBig%20smileBig%20smile


Posted By: UrbanFreak
Date Posted: 05-Dec-2008 at 09:44
Ова СП Планет е како „позајмено“ од Планет Туш
http://www.planet-tus.com - http://www.planet-tus.com


Posted By: beTon
Date Posted: 05-Dec-2008 at 13:51

абе балкански сончев систем! имаат и комети, незнам немам чуено за астероид, но и тоа ќе го видиме. не ми е познато ова е стрикто македонски капитал или се работи за коктел. добро денес со лизингот за градежништвото веќе нема потреба многу многу од кооперации, но повеќето наши “тајфуни“ не го мирисаат овој вид финансирање бидејќи објектот е во целосна сопственост на лизинг компанијата додека не се исплати лизингот. најверојатно во случајов е залог на залог по лихварите(банките), нормално една зграда крени сетне заложија па гради нова.

проблемот кај нас е што нема толкав пазар колку што имаат развојни планови стоковниве куќи, ниту сме потрошувачко општество од западен тип, ниту пак од изнајмување или продажба на дуќани се прави екстра профит, за разлика доколку парите се вложат во производство! значи се на се ова повеќе ми личи на чалам него на бунар за пари...    



Posted By: 46&2
Date Posted: 07-Dec-2008 at 12:42
Одлично испаднал објкетов Thumbs%20Up


Posted By: Vladimir P
Date Posted: 07-Dec-2008 at 20:44
Рекламен пано на центарот СП Планет,
Незнам по кој пат го менуваат бојата и логото на СП

И незнам зашто е на ЛАТИНИЦА
а и фирмите во тој центар



Дали во Македонија има некој закон и кога се регистрира некоја фирма, тој закон се применува ????!!!!


-------------
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/ - https://www.facebook.com/767277056651521/


Posted By: vardar
Date Posted: 17-Dec-2008 at 01:25
Cheers
 
 

Скопски пазар отвара трговски центар

Првиот деловно-трговски центар „СП Планет“ во Ѓорче Петров ќе биде свечено отворен денеска, во 15 часот. „СП Планет“ е трговски центар на површина од 8.843 квадратни метри на четири ката и со паркинг-место за 105 возила. Овој трговски центар отвора можност за вработување на најмалку 150 луѓе. Во состав на објектот посетителите ќе имаат можност да пазаруваат во голем маркет, парфимерија, бела техника, а најмалите да се забавуваат во игротека. За најмалите е организирана забава со Мечето Марко. На крајот од настанот „Скопски пазар“ предвидува доделување награди за посетителите.

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=06916ACCFDB58F4CA7726C371EFF5C1F - http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=06916ACCFDB58F4CA7726C371EFF5C1F


Posted By: Б.Ѓ.Т
Date Posted: 17-Dec-2008 at 01:32
malce mi e daleku,ama mnogu me interesira kako izgleda od vnatre pa aj ako moze nekoj da go slikne od vnatre pa da prilozi sliki.


Posted By: pbanks
Date Posted: 18-Dec-2008 at 10:30

„СП планет“ во Ѓорче Петров ги отвори вратите за граѓаните

Објектот вреден девет милиони евра е сопственост на „Скопски пазар“

Сања Наумовска

Деловно-трговскиот центар „СП планет“ на „Скопски пазар“ во Ѓорче Петров вчера ги отвори вратите за посетителите. Објектот вреден 9 милиони евра вчера свечено го предадоа во употреба директорот на „Скопски пазар“ Сашо Давитковски и градоначалникот на Општина Ѓорче Петров Сокол Митровски.

Модерниот објект, кој се градеше во текот на изминатите две години, се простира на површина од 8.843 квадратни метри на четири ката, а располага со 105 места за паркирање. Центарот, кој ќе биде во функција на жителите на општината Ѓорче Петров, но и пошироко, има голем „СП маркет“, парфимерија „Јуник“, продажен салон на „Техномаркет“, како и експозитура на Комерцијална банка. Дел од просторот ќе биде наменет за забава на децата и во него ќе има забавно катче „Суперкидс“ и игротека „Дримленд“. Во деловниот дел на објектот ќе бидат сместени и канцеларии на Скопски пазар.

„’СП планет‘ е една од најголемите инвестиции на ’Скопски пазар‘. Би сакал да нагласам дека нашата идеја не беше да направиме уште еден трговски центар, туку функционална целина со содржини кои целосно се приспособени на потребите на сите членови на едно современо семејство. Супермаркет, банка, игротека, продавници од секаков вид, угостителски локали, паркинг и се' што е потребно за побрзо и поефикасно да ги извршуваат своите секојдневни обврски“, рече Сашо Давитковски, претседател на УО на „Скопски пазар“.

Тој нагласи дека инвестицијата е потврда за перспективите за развој на Општина Ѓорче Петров, а ќе значи најмалку 150 нови вработувања и значителен поттик за локалниот економски развој.

Посакувајќи успешна работа на новиот центар, градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Сокол Митревски, истакна дека тој секогаш е отворен за нови и квалитетни идеи, но оти е најсреќен кога тие ќе бидат реализирани.

„Овој објект на ’Скопски пазар‘ претставува украс на самиот влез на нашата општина, со кој се гордеат не само сопствениците, туку и граѓаните на општината. Новиот објект изграден на просторот на старото пазарче во Ѓорче Петров во иднина ќе стане препознатлив дел од нашата општина во кој граѓаните ќе можат во убав амбиент да ги завршат сите свои секојдневни потреби“, потенцираше градоначалникот Митревски.

На сопствениците на „СП планет“ отворањето на објектот им го честиташе и претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, кој истакна дека во услови на секојдневни информации за криза и рецесија, за реализацијата на овој проект, покрај посветеност и успешност, потребно е и многу храброст.



http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=B9091B45944D3D48A86DC4006676F252


Posted By: vardar
Date Posted: 21-Dec-2008 at 02:48
 

Со голема забава збогатена со познати македонски поп-ѕвезди, кловнови и жонглери, на 17.12.2009 година во општина Ѓорче Петров се отвори првиот деловно - трговски центар на Скопски Пазар А.Д. Скопје SP Planet.

 
 
 
 

Новиот трговски центар свечено го отворија претседателот на Стопанска комора Бранко Азески, градоначалникот на Општина Ѓорче Петров Сокол Митревски, Претседателот на Управен одбор на Скопски Пазар Сашо Давитковски и митрополитот полошко - кумановски Кирил.

SP%20PLANET

SP%20PLANET
 
 
 

Трговскиот центар се наоѓа на површина од 8 843 квадратни километри, на четири ката во кој се наоѓаат:

 
 
- СП Маркет
 
SP%20PLANET

SP%20PLANET

SP%20PLANET

SP%20PLANET
 
 
 
- Парфимерија Unique
 
SP%20PLANET 
 

- Детска продавница Super Kids

 
SP%20PLANET

SP%20PLANET

- детскиот бутик Wenice

SP%20PLANET

- продавница за детски обувки Primigi

SP%20PLANET

- продажен салон на Техномаркет

SP%20PLANET

- игротека Dreamland

SP%20PLANET
 
 
www.skopskipazar.com.mk - SP
 
 
 


Posted By: Б.Ѓ.Т
Date Posted: 21-Dec-2008 at 04:27
fino,fino,nema stoThumbs%20Up


Posted By: pbanks
Date Posted: 21-Dec-2008 at 17:08
1

2

3

4 Незнам зошто дозволиле паркирање пред објектот кога си постои културно подземна гаража и тоа бесплатна (иако не знам колкава е)

5

6 Еве го влезот во гаражата

7 Објектот од позади

8

9

10

11




Posted By: Б.Ѓ.Т
Date Posted: 21-Dec-2008 at 17:20
a od vnatre?Big%20smile


Posted By: pbanks
Date Posted: 21-Dec-2008 at 17:26
Originally posted by Б.Ѓ.Т

a od vnatre?Big%20smile


Толку Немав време за внатре...


Posted By: pbanks
Date Posted: 22-Dec-2008 at 22:53
Поставив анкета Cheers

Позитивно

- квалитетна изведба
- решен паркинг

Негативно

- дизајнот на објектот (воопшто неинспиративен според мене)
- контрадикторно но повторно паркинг (зборувам за можноста коли да се паркираат на тротоарот)
- големината (за објект од ваков тип)

Од мене една 5ка


Posted By: zabegan
Date Posted: 22-Dec-2008 at 22:58
ја му давам 6-ка со истите замерки на пбанкс, единствен аргумент што ми паѓа на памет е дека е ОК во споредба со се друго што видовме во градов Roll%20eyes



Posted By: ovaj_stariov
Date Posted: 22-Dec-2008 at 23:08
7 од мене,дури и се мислев за 8

Баш ми се бендисува објектов

-------------
build.mk, гради форумска историја


Posted By: La Linea
Date Posted: 22-Dec-2008 at 23:21
6

Позитивно - големината на објектот го прави впечатлив, и колку што можам да заклучам од сликите изгледа како да е изработен квалитетно
Решен проблемот со паркинг, вака или така.

Негативно - алуминиумските профили кои веќе ми станаа поодвратни од бекатонки



-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 22-Dec-2008 at 23:27
Мене ми е симпатичен дизајнот, а со оглед на тоа што се работи за периферија на град мислам дека апсолутно задоволува. Исто така евидентна е и квалитетната изведба за објект од ваков тип.
Од ограничените информации со кои располагам се мислев меѓу 6 и 7 и превагна накај 7, веројатно ради информацијата од pbanks дека е решен паркингот (а за пропустот со тротоарите - тоа сепак може и накнадно да се корегира). Признавам малце на тешко срце ја давам 7-ката, но мислам дека 6-ка би било уште понеправедно.
Smile


Posted By: lslcrew
Date Posted: 22-Dec-2008 at 23:35
Glasanjevo mi dojde nekako iznenadno, pa taka brzopleto malku glasav.

+
Golemina
Nov centar na toj del od gradot
Ajde i ja -reshen parking


-
Lichi na salon za koli



Posted By: La Linea
Date Posted: 22-Dec-2008 at 23:36
А што оценка даде? Big%20smile

-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: lslcrew
Date Posted: 22-Dec-2008 at 23:38
7


Posted By: zabegan
Date Posted: 22-Dec-2008 at 23:43
Originally posted by lslcrew

Glasanjevo mi dojde nekako iznenadno, pa taka brzopleto malku glasav.

+
Golemina
Nov centar na toj del od gradot
Ajde i ja -reshen parking


-
Lichi na salon za koli

дека личи на салон за коли мислам дека најмногу може да се обвини локацијата (бидејќи сите салони се на забутани местенца), да беше некаде во центар поинаку ќе беше доживеано


Posted By: Б.Ѓ.Т
Date Posted: 23-Dec-2008 at 00:30
sve e veke kazano da ne se povtoruvame i od mene edna sedmica,dobro e i sto ima parking.Big%20smile


Posted By: vardar
Date Posted: 23-Dec-2008 at 00:41
 
Потпис, и од мене 7-ца
 
 
Него некој рече личело на автосалон, мене пак ми изгледа како http://en.wikipedia.org/wiki/Control_tower - control tower   Big%20smile
 
 


Posted By: UrbanFreak
Date Posted: 23-Dec-2008 at 01:37
6ка од мене. Како дополнителен минус на горенаведените е промашениот бизнис концепт, премал објект.

+
Интересен и соодветен за локацијата


Posted By: beTon
Date Posted: 23-Dec-2008 at 02:30

5ка со кромид од мене зошто го сардисаа пазарчето, нај крш локација во градот имаше! Smile

се е добро но пристапот, паркингот, терасата и кичерајското новогодишно осветлување, не ме ми дозволуваат да бидам повеликодушен! на нај бош раскрсницата во СК избраа за локација, нормално таму нема место пикавец да фрлиш не па паркинг да најдеш, терасата можеле поинвентивно да ја изведат со нешто што би завршило како настрешница, а и вака како што е можеле бар оградата да ја стокмат по амбициозно и канделабрите се премногу стандард, а за новогодишното осветлување на објектот што да се каже на толку камен фрлање не можеле да си дозволат ништо поспектакуларно од завесата?! рекламите се посебна приказна!



Posted By: Cloverstack
Date Posted: 23-Dec-2008 at 13:15


Па добро сега, го оценуваме објектот, а не неговото новогодишно украсување... А за паркингот pbanks видел поубаво и он спомна дека е решен па оставам он попрецизно да те демантира за тоа.


Posted By: pbanks
Date Posted: 23-Dec-2008 at 13:19
Originally posted by Cloverstack



Па добро сега, го оценуваме објектот, а не неговото новогодишно украсување... А за паркингот pbanks видел поубаво и он спомна дека е решен па оставам он попрецизно да те демантира за тоа.


тука се надевам дека нема да се зезнеме. Јас само видов влез во паркинг (кој го евидентирав на слика) на кој пишува дека паркирањето е бесплатно, но немам претстава колкав е капацитетот.

Со оглед на основата на објектот, доколку паркингот нема 2 ката можеби малку премногу го испофаливме објектот по тој основ.


Posted By: gotsomekicks
Date Posted: 23-Dec-2008 at 14:35
Јас му давам 9ка. Доста висока оцена но сметам дека:

1) објектот е убав, можеби има пропусти али испадна и подобар од НЛБ.
2) најголема причина за мојата 9ка е всушност локацијата. Тој дел заедно со влезот во градов ми се катасрофа, ако ништо друго ова за нијанса го подобрува впечатокот. Се надевам дека ќе следат уште вакви објекти таму. Thumbs%20Up


Posted By: mitatos
Date Posted: 23-Dec-2008 at 17:16
7 od mene , mi se dopaga kako proekt, a izvedbata ne mi e bas po kejf
nekako mi lici na eftina roba ,zboram za nadvoresniot izgled.


-------------
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)


Posted By: GreatMakedon
Date Posted: 24-Dec-2008 at 13:36
9 od mene... eden od najubavite 'na oko' gradbi vo ponovo vreme Thumbs%20Up

-------------


Posted By: Insomnia
Date Posted: 22-Jan-2009 at 21:11
Odlicen e objektot kako objekt,ali nekako kogai da vlezam e tapa i prazno...se prasuvam kako ke im izleze matematikata ,kako i da e 9 mil evra ne e malce para


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 22-Jan-2009 at 21:20
Па скликни внатре некогаш Wink


Posted By: maestro
Date Posted: 22-Jan-2009 at 21:54
Има 8ца од мене.
Се на се, интересен објект.


Posted By: гитардемон
Date Posted: 22-Jan-2009 at 21:58
Хмм, иако не сум од Скопје, тоа што го опишавте дека во овој дел од градот немало објекти од ваков тип кај мене значеше да му дадам седумка. Инаку вака би рекол шестка, иако нема нешто што ми пречи многу, нема ни нешто што ме влечи многу... Онака материјалот ист како во пола Скопје, а исти и прозорците. Значи оценка плус за локацијата.

-------------
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 10-Feb-2009 at 20:58
Еве фотки од внатрешноста. Се брзав па набрзинка спукав неколку само колку да доловам како е внатре.

1


2


3


4


5



Posted By: Makedonij
Date Posted: 14-Apr-2009 at 19:45
10 од мене, супер. Ако може само да прашам во чија сопственост е тај СП.Roll%20eyes 


Posted By: pbanks
Date Posted: 14-Apr-2009 at 19:46
Originally posted by Makedonij

10 од мене, супер. Ако може само да прашам во чија сопственост е тај СП.Roll%20eyes 


http://www.skopskipazar.com.mk/ - Скопски пазар


Posted By: Makedonij
Date Posted: 14-Apr-2009 at 19:55
Фала брат


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 14-Apr-2009 at 22:41
Де бе Македониј, зарем објектов го сметаш за врвно достигнување? 10-ка е сепак највисоката можна оценка...


Posted By: gorco
Date Posted: 14-Dec-2009 at 14:57
Гаражното решение можело да биде и подобро... се врти круг внатре непотребно, а влезот е исто така ... ШКЉ.

Се друго е ОК


-------------



Print Page | Close Window