Print Page | Close Window

За новиот подфорум

Printed From: build.mk
Category: Останати теми
Forum Name: Виртуелна Македонија
Forum Discription: Работилница за мапирање на Македонија и 3D објекти во Google Earth
URL: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=992
Printed Date: 24-Apr-2024 at 06:32


Topic: За новиот подфорум
Posted By: pbanks
Subject: За новиот подфорум
Date Posted: 25-Jul-2010 at 21:36
Нов подфорум како подршка на проектот Виртуелна Македонија, инициран од alexgizh кој воедно ќе биде и модератор на новата секција.

Новиот подфорум ќе овозможи простор за подобра организација на содржините поврзани со оваа акција, отварање на посебни нишки за секој објект на кој се работи како и можност за размена на информации и знаење за работа во скечап.

Cheers



Replies:
Posted By: alexgizh
Date Posted: 30-Jul-2010 at 15:50
Старата тема за проектот ја заклучив, и ќе стои како таква залепена (sticky) поради архивски причини.

За секој нов модел слободно направете тема ако мислите дека не е покриена нејзината околина. На пример, ако се прави модел на Универзална Сала, а немаме тема „Модели од Западно Скопје“, направете ја темата.


-------------
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.


Posted By: FoSsiL
Date Posted: 30-Jul-2010 at 15:54

Можеби треба да остане активна "Виртуелна Македонија (Проект за Google Earth)", за општи дискусии, прашања, сугестии, итн.



Posted By: alexgizh
Date Posted: 30-Jul-2010 at 16:07
Се согласувам. Ја отклучив темата, ја преименив од „Виртуелна Македонија (проект за Google Earth)“ во „Витуелна Македонија (општо)“.

Сепак, прв ден ми е како модератор, полека се навикнувам Cheers


-------------
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.


Posted By: FoSsiL
Date Posted: 30-Jul-2010 at 16:19

Ќе се истренираш полека. Инаку какво е чуството, ќе ми дадеш да пробам две минути?

Веројатно сега ќе треба да бришеш да остане само на инфото за подфорумот. ДЕЛИТ




Print Page | Close Window