build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Новогодишно украсување

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 13-Dec-2007 at 01:51
Originally posted by se_manda

hahahahahahahahahahhahahaahhaha aj be pa i ti.moze ke smenat(valjda) Big%20smile
 
Абе ја не би бил толку сигурен у тоа.....ако доволно си упорен у барањето, може да најдеш и по некоја изборна плаката од Кљусев како кандидат за премиер 1991.LOL Тоа кажуе се....Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Back to Top
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 13-Dec-2007 at 01:53
Originally posted by se_manda

e aj,prifakam.ama koj ke ceka be godina dena za pivo....Crazy

 
Татко ми работи у Пивара Скопје, па ако ти се чека цела година и ако победиш....за да се исплати кладбата ќе добиеш дозвола да се бањаш у еден од силосите тамуBig%20smileBig%20smileBig%20smile
 
пиво колку ти душа сакаSmile
Back to Top
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 13-Dec-2007 at 01:53
LOL e aj ke baram.i aj sea ne zabegavaj od tema,kazi so praime so pivoto Big%20smile 
Back to Top
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 13-Dec-2007 at 01:55
abe ne e filmot banjanje,posle ke pocnat lugevo da naogaat cudni stvari u pivoto,ko tipot u amerika so si nasol kondom u hamburgerot.pa mislam nema smila ova Big%20smile
Back to Top
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 13-Dec-2007 at 02:01
Originally posted by se_manda

abe ne e filmot banjanje,posle ke pocnat lugevo da naogaat cudni stvari u pivoto,ko tipot u amerika so si nasol kondom u hamburgerot.pa mislam nema smila ova Big%20smile
 
LOLLOLLOL
 
епа јебига, извесно време после твоето капење ќе се префрлам на златен даб....хахахаххаха за секој случај.Big%20smile
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 13-Dec-2007 at 02:01


А вие нов тред за пиво да направевте? Big%20smile
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 13-Dec-2007 at 02:13
Previous
 
па и пивото може да се свати како дел од новогодишното украсување, зависи како глеаш на тоа.Big%20smile A иначе ако не искара модераторот, ти си крив, оти ти прв спомна пивоSmile
 
на здравје!Cheers <-- (на сликичкава смајлито баш изглеа гинис пие хахаха)


Edited by kire85 - 13-Dec-2007 at 02:15
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 13-Dec-2007 at 13:37
Леле не ми ги спомињајте палмите!!!!

Посебен тред за пиво? Сметајте и на мене


Edited by gotsomekicks - 13-Dec-2007 at 13:37
Back to Top
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 13-Dec-2007 at 17:49
luge zemete si Highagain,najbolji pivo ti e toa.Big%20smileso se zalazuvate so ginis,amstel,skopsko.....btw neli vi e malku poebano sea skopskoto?????i aj otvarajte nov tred poso osekam deka nema da produzi tuka ova muabetov uste dolgo vreme Big%20smile
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 13-Dec-2007 at 19:19
Guiness & Tuborg & Corona - nema podobro! Big%20smile


Edited by La Linea - 13-Dec-2007 at 19:19
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 13-Dec-2007 at 22:50
Guiness & Tuborg & Corona - nema podobro! Big%20smile 

Се слагам !!!


Edited by UrbanFreak - 13-Dec-2007 at 22:52
Back to Top
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 14-Dec-2007 at 01:49
Previous
 
море дојдете у Германија да видите што е право пиво!! Остајте вие ова комерцијалниве шо се познати низ цел свет....тука што имам "no name" пива пробано, им нема равно никаде на светов, верујте ми!!
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 14-Dec-2007 at 09:29
Originally posted by kire85

Previous
 
море дојдете у Германија да видите што е право пиво!! Остајте вие ова комерцијалниве шо се познати низ цел свет....тука што имам "no name" пива пробано, им нема равно никаде на светов, верујте ми!!
 
Ајде Кире праќај гарантни писма за Шенген, па сите на пиво, да видиме што толку ги фалиш. CheersCheersCheersCheers
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9072
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 15-Dec-2007 at 13:27
штета што уличкава е дугачка 50на метри

65.000 светилки на улицата Луј Пастер
Лотарија на Македонија минатата недела ја украси со новогодиши светилки улицата Лујк Пастер која се спојува со улицата Македонија во центарот на градот. На оваа улица поставена е светлосна елка висока 8,5 м

Лотарија на Македонија минатата недела ја украси со новогодиши светилки улицата Лујк Пастер која се спојува со улицата Македонија во центарот на градот. На оваа улица поставена е светлосна елка висока 8,5 метри, а светлосни украси ставени се и на осумте канделабри што ги има на улицата. Лотарија на Македонија улицата Луј Пастер ја украсува петта година по ред. Годинава за украсување биле употребени 65.000 светилки.
Додека приватните компании го украсуваат просторот пред нивните објекти, Општина Центар се уште бара донатори за новогодишното украсување на улица Македонија и на останатите улици во Центар.http://www.vest.com.mk/default.asp?id=144788&idg=7&idb=2247&rubrika=Skopje


Edited by pbanks - 15-Dec-2007 at 13:30
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12050
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 18-Dec-2007 at 04:46

„Македонија“ од четврток во новогодишно светло

Светлосни елки на канделабрите, црвени светлосни топки како лустери помеѓу канделабрите и новогодишни украси на крошните од дрвјата, вака ќе биде украсена улицата „Македонија“ од 20 декември и во јануари, најавуваат надлежните од Општина Центар. Тие годинава новогодишниот амбиент на пешачката зона велат дека го обезбедиле благодарение на донацијата на „Македонски телекомуникации“. Покрај улицата „Македонија“, општината ќе украси делови и од „Митрополит Теодосиј Гологанов“, а во новогодишно светлечко руво ќе бидат и Урбан-парк и Паркот на новинарите и дворот на детската градинка „13 Ноември“. Сепак, посочуваат општинарите, најголем акцент ќе биде ставен на пешачката зона во делот каде што е поставен бродот, бидејќи таму ќе се случуваат секојдневни новогодишни забави за децата. (Дс.Т.)

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=6E34404572A92342AA5578A8C54D2ED3
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 18-Dec-2007 at 17:25
Ни сум бил ниту ќе одам во брзо време на плоштад да видам какво било украсувањето, и таа фамозна елка што сите ја фалат. Се надевам изгледа толку добро колку што ми ја опишаа. Еве сликички од идивиди вебкамера
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 18-Dec-2007 at 17:44
elkata ne e niso posebno,nema niso novo u vrska so ukrasive,istite od lani i samo nekoi novi.bolji ke bese da go staat kranot so e kaj soborna nego elkata.barem na nego pisuva srekna 2008ma LOL
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 18-Dec-2007 at 22:11
Од овој агол елкава супер изгледа...

Него, пу да му се сневиди, баш се надевав дека таман сега и ТИПО ќе ни го краси плоштадот!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9072
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 18-Dec-2007 at 22:20
Originally posted by gotsomekicks

Од овој агол елкава супер изгледа...

Него, пу да му се сневиди, баш се надевав дека таман сега и ТИПО ќе ни го краси плоштадот!


А Типо абер нема? Прашувам пошто не сум прошол таму 100 години.

Нека го докитат центаров па другата недела може да удрам некоја фотка ко што треба.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 19-Dec-2007 at 00:16
    Поминав прееска - сликнав нешто ама моментално го немам кабелот да префрлам сликите.  Не сум импресиониран, ама оваа година не е толку кичерај, барем за елката. Има некои топки што делуваат како да лебдат во воздух, црвени и жолти, исто така ништо посебно,  а мора да им се даде признание на луѓето што ја осветлиле зградата на Македонски телекомуникации - навистина е милина да ја гледаш - исто и на Т-Мобиле.
    Кај Типо нема некоја голема активност - изгледа ќе биде уште една „Лумикс“ епопеја.

    * Туку - ако поминува некој од рекорд, го молам нека сликне или само да види каде е поставен новиот семафор за пешаци - од страната на плоштадот, кај Германос. Се чудев кога веќе го ставаат таму, зашто да не и на местото на елката...
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.438 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.