build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Урбани прашања
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Урбани прашања


  Sub Forum(s) Topics Posts Last Post
Forum
Јавен превоз (13 Viewing)
Автобуски, трамвај, ЛРТ, метро, тролејбус...
44 8616 By stef4o View Last Post
in Јавен автобуски...
21-Sep-2019 at 16:26
Forum
Урбанистички целини (6 Viewing)
Урбанистички планови и градски микролокации
53 9964 By stef4o View Last Post
in Урбанистички...
10-Sep-2019 at 11:49
Forum
Пешачки зони и паркови (1 Viewing)
Плоштади, пешачки улици, паркови, зеленило...
76 6681 By JovanOdGjorche View Last Post
in Пешачки зони и...
20-Sep-2019 at 07:52

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123 5>
  Topics / Topic Starter Replies Views Last Post Reverse Sort Order
Forum Topics
Hot Topic
Урбана мафија и дивоградби (општо)
By Cloverstack, 04-Oct-2007 at 17:17
Multiple Pages123 1314
279 118078 By <Fresno>
20-Sep-2019 at 19:09View Last Post
Hot Topic
Јавна чистота
By skywings, 04-Mar-2008 at 19:48
Multiple Pages123 2526
500 230767 By stef4o
20-Sep-2019 at 07:01View Last Post
Hot Topic
Урбана опрема
By pbanks, 04-Sep-2007 at 22:15
Multiple Pages123 2122
429 206660 By my Macedonia
17-Sep-2019 at 12:40View Last Post
Hot Topic
Разно
By pbanks, 12-Sep-2008 at 12:27
Multiple Pages123 2122
439 199188 By stef4o
16-Sep-2019 at 12:59View Last Post
Hot Topic
Квалитет на воздухот во Скопје
By FoSsiL, 19-Nov-2011 at 16:17
Multiple Pages123 3435
698 268791 By alexsend
15-Sep-2019 at 19:52View Last Post
Hot Moved Topic
Зеленило
By Cloverstack, 19-Feb-2008 at 04:35
Multiple Pages123 3839
770 333093 By Џоле
03-Sep-2019 at 18:51View Last Post
Hot Topic
Фасади (општо)
By Cloverstack, 31-Jan-2008 at 18:59
Multiple Pages123 155156
3102 1176035 By stef4o
30-Aug-2019 at 06:42View Last Post
Hot Topic
Именување на улици и објекти
By lslcrew, 20-Aug-2008 at 01:26
Multiple Pages123 78
146 72283 By Graditelot
27-Jul-2019 at 04:12View Last Post
Hot Topic
Буџет(и) - Скопје
By pbanks, 13-Dec-2007 at 00:10
Multiple Pages123 89
172 68741 By fichot
04-Jun-2019 at 23:51View Last Post
Hot Moved Topic
Тротоари
By theMac3donian, 11-Mar-2011 at 07:00
Multiple Pages123 89
175 107190 By hcitrS
07-May-2019 at 09:42View Last Post
Hot Topic
Проблем со диви живеалишта
By evolutionary, 23-Oct-2008 at 13:35
Multiple Pages1234
67 42492 By stef4o
06-Apr-2019 at 14:17View Last Post
Hot Topic
Парк-шума Водно
By ProMKD, 03-Mar-2008 at 23:44
Multiple Pages123 78
153 81755 By hcitrS
05-Apr-2019 at 17:53View Last Post
Hot Topic
Септичка јама
By BardeMk, 28-Mar-2019 at 21:30
0 631 By BardeMk
28-Mar-2019 at 21:30View Last Post
Hot Topic
Вандализам и примитивизам
By Cloverstack, 15-Oct-2007 at 23:50
Multiple Pages123 3839
769 264864 By Џоле
15-Mar-2019 at 17:26View Last Post
Hot Topic
Графити
By dimme.von.macedonia, 16-Feb-2009 at 11:57
18 11473 By Zelenikovo
03-Mar-2019 at 00:55View Last Post
Hot Topic
Урбани животни
By pbanks, 12-May-2008 at 10:59
Multiple Pages123 67
122 73108 By phenomenon
02-Mar-2019 at 19:23View Last Post
Hot Topic
Скопје на Кензо Танге
By La Linea, 20-Dec-2007 at 14:30
Multiple Pages123 67
139 109356 By Zelenikovo
12-Feb-2019 at 23:14View Last Post
Hot Topic
Зоолошки градини во Македонија
By гитардемон, 13-Mar-2008 at 19:59
Multiple Pages123 2526
503 242398 By Zelenikovo
09-Feb-2019 at 10:45View Last Post
Hot Topic
Споменици и скулптури (од регионот и од светот)
By Galileo, 07-Jul-2011 at 20:48
Multiple Pages123 45
88 55518 By BOJAN
08-Feb-2019 at 10:40View Last Post
Hot Topic
Споменици и скулптури (општо)
By pbanks, 22-Dec-2007 at 23:31
Multiple Pages123 200201
4010 1633976 By hcitrS
23-Jan-2019 at 14:25View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123 5>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.