build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Бизнис центар „Аура“ (Дебар Маало 2, Блок 14.11)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 30-Jul-2012 at 17:40
Зградава се гради со невообичаено брзо темпо за наши услови. Дигнаа 3 спрата за 2 недели. На градилиштето можев да видам еден подзаскриен плакат со еден од рендерите кои можевме да ги видиме поназад во нишкава. Значи, дефинитивно е тој проект.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 31-Jul-2012 at 00:24
mene me cudi kako mozi visinata na tremot kaj Gringo da ne e ista so novite objekti ..loso deluva , ponizok e kaj ovie sega so se gradat namesto da se izednaceni
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 07-Aug-2012 at 00:17
1.


2.

23ka.wordpress.com
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12121
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 26-Aug-2012 at 12:19

Инвеститори се фирмите „Универзал“ и „Велковски“, а изведувач е „Голден Арт“ која ми се чини го гради и објектот кај медицинското училиште.

1


2

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 26-Aug-2012 at 15:25
Ќе се заокружи добра целина.
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12121
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 26-Aug-2012 at 20:42


И јас мислам така и се надевам. Оформувањето на овој малечок блок од неколку згради е една од најсветлите точки на градежен план во Скопје. Не дека е нешто што соборува од нозе, но засега тоа е...
Back to Top
Block View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 18-Dec-2011
Location: Карпошово
Online Status: Offline
Posts: 377
  Quote Block Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 28-Aug-2012 at 03:45
Си видел како е позади таа најсветла точка?Big%20smile

Edited by Block - 28-Aug-2012 at 03:45
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 28-Aug-2012 at 04:41

Аман веќе...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7237
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 13-Oct-2012 at 15:24
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 177
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 08-Nov-2012 at 14:42
Edited by Cloverstack - 08-Nov-2012 at 17:11
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 01-Dec-2012 at 17:39

Од вчера...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12121
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 01-Dec-2012 at 19:03


Ова испадна ужасно слепено до „Граве“, или сликава лаже?
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 01-Dec-2012 at 19:06

Хмм... еве уште една слика каде повеќе се гледа Граве... иако оваа е малку искривена... 

Прилично блиску се една до друга.... 

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
CenterCityKid View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Aug-2011
Online Status: Offline
Posts: 131
  Quote CenterCityKid Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 05-Dec-2012 at 06:20
Hmmm, nesto ovde e smeneto od originalniot render. Prozorite se od pod do tavan na renterot, a ovde se pomali. Se prasuvam kolku e smeneto i kako kje izgleda. 
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7237
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 05-Apr-2013 at 03:26
note: сликава е од пред два дена, исто како сите други што ќе ги ставам сега
Edited by zabegan - 05-Apr-2013 at 03:26
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 14-Sep-2013 at 17:30


За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 14-Sep-2013 at 18:06
на рендерот беше побава зградата.и столбовите не се офарбани како што беше планирано,и вака бела некако не се истакнуваат деталите
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 15-Sep-2013 at 21:54
Штета што е бела т.е. за некоја година гнасно-сива.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7237
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 16-Sep-2013 at 21:58
Originally posted by fichot

Штета што е бела т.е. за некоја година гнасно-сива.
и мене ова ми падна на памет... не знам која им била логиката да ја сменат бојата на фасадата во бела
сфаќам да сменат материјали и форми радо штедење (и крадење пари) ама бојата не прави никаква разлика во цената
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 22-Sep-2013 at 17:50
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.