build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Од регионот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 131415
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #281 Posted: 19-Jun-2020 at 11:04
Бујановац-Србија

https://www.facebook.com/kompleksiafamo
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #282 Posted: 19-Jun-2020 at 11:09
Pika Exclusive-Приштинаhttps://www.facebook.com/4apika
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 564
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #283 Posted: 19-Jun-2020 at 19:07
София - Нове Хоумс

Сграда АСграда БСграда ВСграда ГСграда Д


=======>>>>>>>
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 564
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #284 Posted: 19-Jun-2020 at 19:13
========>>>>>>>>
Сграда ЕСграда ЖСграда ЗСграда ИСграда КСграда ЛСграда МСграда НСграда ОBack to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 564
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #285 Posted: 21-Jun-2020 at 10:44
Sofia - SoHome Residential Park - 10 buildingsBack to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 564
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #286 Posted: 21-Jun-2020 at 10:49
Sofia Land Residence


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #287 Posted: 22-Jun-2020 at 16:18
Бар,Црна Гора

https://www.facebook.com/pg/novel.residence.bar
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #288 Posted: 02-Jul-2020 at 09:46
Можеби сум досаден со Тирана, ама погледнете што се гради таму. А ние тука се радуваме што монструм како Космос ќе ја урбанизирал Ќерамидница

П. С. Ова се слики од зградата, а не рендери:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #289 Posted: 06-Jul-2020 at 10:38
West 65 tower has passed 141 m, and became the new tallest building in Belgrade.


За тие што не знаат, кулата во изградба, десно.За сè има вторпат
Back to Top
David View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 78
  Quote David Quote  Post ReplyReply #290 Posted: 06-Jul-2020 at 12:03
Убаво,штета што не се малку повисоки овие две од лево,кај нас немаше да издржат и да беа вака планирани ќе земеа ќе опнеа некои сељандурски балкони,или ќе ја исфарбаа за да заштедат на материјали...
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 733
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #291 Posted: 08-Jul-2020 at 23:00
Во центарот на Лерин (спроти централниот парк, близу општината)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 131415

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.