build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Градење со камен

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 03-Jan-2019 at 14:18
имаш две раѕлични изведви, првата е сув ѕид, а втората е со малтер или бетон. Знам дека сув ѕид би чинел околу 7 евра по метар квадратен
Што се однесува до материјалот, во зависност од каменот кој се употребува, не можам да видам на сликите кој вид камен е, по метар квадратен оквирно би било од 15 евра нагоре. Зборувам за обработен камен како на првата слика
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1014
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 14-Jan-2019 at 05:51

15 евра m2 ми даде цена за фасаден камен кога случајно начекав Устабашија работејќи на објект в Царев Двор Ресенско ...

материјал јас би одел наместо дебело цокле со тенок Шкрилец кој ако земаш на палети директно од Паланка 200 ден m2 само треба да си обезбедиш превоз [1]

би требало да имаат и блокови прашај ...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.