build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нова фасада и ограда на објектот на Владата

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3132333435 64>
Poll Question: Рeкoнcтрукција на oбјектoт на Влада на РМ
Poll Choice Votes Poll Statistics
21 [22.34%]
30 [31.91%]
0 [0.00%]
1 [1.06%]
7 [7.45%]
23 [24.47%]
12 [12.77%]
You can not vote in this poll

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #641 Posted: 26-Dec-2013 at 01:20
Originally posted by gjoko

искрено мислев дека од технички аспект е многу тешко и споро да се изработи оваа варијанта на фасада.но секогаш има и изненадувања

 
Изненадување е фактот дека не им текна да кажеа дека ова е ново чудо, чудо кое маглата го донела со себеси, слично како што чистењето на фреските во црквата Свети Димитрија тврдат дека е чудо.


Edited by Dexter26 - 26-Dec-2013 at 01:21
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #642 Posted: 26-Dec-2013 at 10:41
Се' потешко се наоѓаат зборови.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #643 Posted: 26-Dec-2013 at 12:27
Originally posted by Dexter26

Originally posted by gjoko

искрено мислев дека од технички аспект е многу тешко и
споро да се изработи оваа варијанта на фасада.но секогаш има и
изненадувања
 Изненадување е фактот дека не им текна да кажеа дека ова е ново чудо, чудо кое маглата го донела со себеси, слично како што чистењето на фреските во црквата Свети Димитрија тврдат дека е чудо.


i kako car dushan sto e cudo sto nikoj ne go stavil
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12910
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #644 Posted: 26-Dec-2013 at 14:59
денешна фотка

За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #645 Posted: 26-Dec-2013 at 20:34
ко грчаката амбасада со тие столбчината од гипс на кровот
Back to Top
Z|evzek View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote Z|evzek Quote  Post ReplyReply #646 Posted: 26-Dec-2013 at 21:44
Некако многу чудно ќе биде Гласав за ова решение, дури сега гледам дека се ...
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #647 Posted: 26-Dec-2013 at 22:31
Еве и јас фатив по некој детал

1


2


3


4

Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #648 Posted: 05-Jan-2014 at 02:47
mn brzo nesto ili taka mi se cini Dump
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #649 Posted: 14-Jan-2014 at 22:10
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #650 Posted: 21-Jan-2014 at 17:43
23ka.wordpress.com
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #651 Posted: 23-Jan-2014 at 16:23
So uboo ova gore ko terasa im dojde ke pravat kokteli tamu a sto se pametni ovie na vlast  DumpRock

Edited by Dzeksi - 23-Jan-2014 at 16:23
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #652 Posted: 23-Jan-2014 at 16:40
од аспект на обезбедување е непожелно тоа да се прави.да не навлегувам во детали
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #653 Posted: 23-Jan-2014 at 16:59
Originally posted by gjoko

од аспект на обезбедување е непожелно тоа да се прави.да не навлегувам во детали


Ja od aspekt na humor go napisav postot znaes maluku da vnese vedrina vo niskava deka na niukoj ne mu se dopaga fasadava  Dump
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #654 Posted: 23-Jan-2014 at 18:30
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #655 Posted: 23-Jan-2014 at 21:24
Постојано во очи ми влегува коринтскиот капител во левиот дел на сликата и имам впечаток дека цела фасада ќе биде направена од некои лего коцки, јас знам дека класичните објекти се изработуваат со голема количина на украсна пластика, но навистина изборот на материјали наликува како да спремаат некој тематски парк.
Back to Top
WhyNot View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Jan-2014
Online Status: Offline
Posts: 113
  Quote WhyNot Quote  Post ReplyReply #656 Posted: 24-Jan-2014 at 09:37
терасата горе исто како белата куќа... може ќе има специјалци при протести или важни гости
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #657 Posted: 24-Jan-2014 at 20:48
Da da da kako belata kuka so snajperi i puskomitralezi ko na filmon Olympus Has FallenDumpDumpDump
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #658 Posted: 25-Jan-2014 at 01:30


Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #659 Posted: 26-Jan-2014 at 14:51
Toa e toaThumbs%20Up
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12910
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #660 Posted: 18-Feb-2014 at 14:40

DSC02909 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3132333435 64>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.219 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.