build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Плажи и бродови на Вардар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 585960
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2363
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #1181 Posted: 26-Jul-2017 at 22:10
Убаво викам јас дека треба да се направи нов централен плоштад помеѓу Џамбо Веро и Олимпискиот Базен, а овој стариот да им се остави на неизживеаните, инфантилните и умоболните да прават слалом и да се препнуваат од летни тераси, карусели, велосипеди, искршени бекатон-плочки, тараби, разминувајќи се како пешаци со скутери, мотори и автомобили за достава, а и секакви други коли.Edited by phenomenon - 26-Jul-2017 at 22:11
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1893
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #1182 Posted: 27-Jul-2017 at 09:59
brodovive se nesto najgrdo sto nekad imam videno
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1183 Posted: 27-Jul-2017 at 10:30
Бродот спроти МНТ долго време не е во употреба.
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1483
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1184 Posted: 23-Nov-2017 at 23:12
Шилегов ќе ги дислоцира галиите од Вардар

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов дал налог бродовите во коритото на реката Вардар, кои се користат како угостителски објекти, да бидат дислоцирани.

- Бродовите го попречуваат нормалниот тек на водите и доколку се зголеми нивото на реката може да дојде до нејзино излевање -изјави тој во интервју на ТВ24.

Најспорно е тоа што овие објекти претставуваат урбана опрема според документацијата издадена од градот, иако се градби на неколку ката, тврди скопскиот градоначалник.

http://plusinfo.mk/vest/134902/shilegov-kje-gi-dislocira-galiite-od-vardar
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 916
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #1185 Posted: 29-Nov-2017 at 18:10

додека Шилегов официјално да каже дали ќе треба да се плаќаат пенали доколку се литросаат галиите, ние тука веќе искршивме клечки дали и како тоа најбезболно да се стори [1][2] а чим веќе се одлучиле надлежните да одат до крај, требаше и до крај да не информираат дали и колку тоа ќе не чини како интервенција ...
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #1186 Posted: 29-Nov-2017 at 18:16
Zelenikovo, немој да му ја мислиш, штом добиеме одговор за тоа колку ќе чини демонтирањето на овие галии, веднаш ќе те информираме. Се надевам дека во меѓувреме нема да се случи некоја поплава како во Тетово или Скопска Црна Гора, па потоа да пронаоѓаме виновници за катастрофата.

Ако има некои премногу загрижени за судбината овие чудовишни грдосии, може слободно да ја предложи локацијата каде што сака да ги види дислоцирани овие објекти.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12042
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1187 Posted: 28-Jul-2018 at 17:53
Отстранета е плажата кај Градски парк. Толку од изумите на Коце Трајановски. Останати се само игралиштата за одбојка и за кошарка.

За сè има вторпат
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 402
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #1188 Posted: 01-Aug-2018 at 00:50
Originally posted by BOJAN

Zelenikovo, немој да му ја мислиш, штом добиеме одговор за тоа колку ќе чини демонтирањето на овие галии, веднаш ќе те информираме. Се надевам дека во меѓувреме нема да се случи некоја поплава како во Тетово или Скопска Црна Гора, па потоа да пронаоѓаме виновници за катастрофата.

Ако има некои премногу загрижени за судбината овие чудовишни грдосии, може слободно да ја предложи локацијата каде што сака да ги види дислоцирани овие објекти.

pa eve kaj zelenikovo tamu neKade
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 585960

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.