build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Урбана мафија во општина Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zmej View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 07-Mar-2012
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Zmej Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Урбана мафија во општина Ѓорче Петров
    Posted: 07-Mar-2012 at 11:32
Naj kilava i korumpirana administracija ima vo opstinata Gjorce Petrov.
Opstinata dozvoli da se izgradat 4 novi zgradi na Ulucata Socijalisticka Zora i ne ostavi nas stanarite so kupeni stanovi od po 800 - 900 evra kvadrat bez ULICA , gazime vo KAL DO KOLENA za da si vlezeme doma. Se napravivme , se zalevme sto pati , pismeno , usmeno sekako , nema fajde tamu ima samo nesposobna administracija na celo so gradonacalnikot Sokol , nivniot sef Dimitar Rumenov i Lena.

blagodarime do site vo opstinata za prevarata od vasa strana ama za ova nekoj ke odgovara , sekoja cest
Vlatce
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 07-Mar-2012 at 14:19
Добредојде Змеј

Би било добро случајов подетално да го образложиш и по можност да поставиш фотографии. Доколку има новости тековно да известуваш... Инаку верувај нишкава бргу ќе отиде во заборав, па постов подобро да го префрлиме во општата нишка за урбана мафија.
Back to Top
Zmej View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 07-Mar-2012
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Zmej Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 09-Mar-2012 at 20:28
nema problem , ke slikam vikendov i ke gi postiram slikite
pozdrav
Vlatce
Back to Top
Zmej View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 07-Mar-2012
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Zmej Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 10-Mar-2012 at 13:43


tuka mozete da procitate nesto povekje a za uste sliki od tukasnata mizerija ke postiram denovive.
Inace vo celava mafijaska rabota e vmesana i firmata " NOVOGRDBA "na celo so direktorot Vlado od Skopje koja gi izgradi zgradite znaejki deka stanarite koi ke kupat stanovi ke ostanat bez elementarni uslovi za zivot . Na objektite ne bese napraven ni tehnicki priem poradi toa sto nikoj ne bi dozvolil pustanje na stanben objekt vo upotreba sred niva bez soodvetna kanalizacija.

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=8FC213AB7610864FAB484922C0758634

ЖИТЕЛИТЕ ОД „СОЦИЈАЛИСТИЧKА ЗОРА“ МОЛАТ ЗА АСФАЛТ

Плаќаат даноци за колска патека

Надлежните од Ѓорче Петров со години го игнорираат граѓанскиот проблем, пронаоѓаат разни изговори, а сега ветуваат асфалтирање и тврдат дека се сериозни

Општина Ѓорче Петров во ноември минатата година доби кредит од 1,3 милион евра од Светска банка за обнова на улиците на својата територија, но дури за март годинава најавува асфалтирање и средување на проблематичната „Социјалистичка зора“. Воедно и на 16 други оштетени сообраќајници на својата територија.

Не веруваат на ветувањата

Конкретно „Социјалистичка зора“ е улица која со години е предмет на празни ветувања како на Градот така и на Општината, дека конечно ќе биде санирана, а и пробиена за да се спои со улицата Виа Игнатиа.

За сето време додека надлежните го игнорираа граѓанскиот проблем, жителите беа принудени да ги кршат возилата во дупки и да газат во кал при секој пороен дожд. И да живеат во средина која наликува на рурална, а не на урбана за која платиле комунални давачки.

Поопширно во нашето печатено или во електронското издание.
Edited by Cloverstack - 10-Mar-2012 at 15:52
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2463
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 12-Mar-2012 at 22:09
Битно споменик направија.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.