build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловен објект на местото на старата Народна банка

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2829303132 41>
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
0 [0.00%]
1 [2.22%]
2 [4.44%]
1 [2.22%]
5 [11.11%]
6 [13.33%]
6 [13.33%]
4 [8.89%]
8 [17.78%]
12 [26.67%]
You can not vote in this poll
Total votes: 45   Average: 3.47

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
spaceman091 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 26-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 516
  Quote spaceman091 Quote  Post ReplyReply #581 Posted: 27-Jul-2011 at 00:24
zgradava ke bide na telekom a taa na telekom ke ja dobie orce kamcev
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #582 Posted: 06-Sep-2011 at 10:39
Во пресрет на прославата по повод 20 годишнината од прогласувањето на Независноста на Република Македонија, поради недовршената фасада на објектот, предниот дел на зградата е покриен со огромно македонско знаме:


The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #583 Posted: 06-Sep-2011 at 10:48
Odlichno!!!
Back to Top
spaceman091 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 26-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 516
  Quote spaceman091 Quote  Post ReplyReply #584 Posted: 06-Sep-2011 at 10:53
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 371
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #585 Posted: 06-Sep-2011 at 11:12
Originally posted by alexgizh

Во пресрет на прославата по повод 20 годишнината од прогласувањето на Независноста на Република Македонија, поради недовршената фасада на објектот, предниот дел на зградата е покриен со огромно македонско знаме:

Врне во Скопје!?
Инаку требало поубаво и попедантно да го наместат.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3882
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #586 Posted: 07-Sep-2011 at 20:31
Originally posted by spaceman091Slucajno mi padna v oci deka stavile uste nekolku kandelabri!Privremeno se(znaci samo za nezavisnosta) ili sekogas kje bidat tamu? Ako ostanat tuka zasekogas togas se prasuvam zosto ne donesele poubavi kandelabri so povekje svetilki?

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #587 Posted: 08-Oct-2011 at 15:58
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #588 Posted: 09-Nov-2011 at 20:19


Back to Top
Stibera View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2010
Online Status: Offline
Posts: 117
  Quote Stibera Quote  Post ReplyReply #589 Posted: 10-Nov-2011 at 16:46
Originally posted by HugoGouldingПрвиот впешаток ми е дека зградат личи на шлемот на Дарт Ведер Smile

Back to Top
OKA View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Dec-2009
Location: Yenni Maalе
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote OKA Quote  Post ReplyReply #590 Posted: 10-Nov-2011 at 17:17
Штета, зградава остава впечаток на неизбалансирана надворешна архитектура. Се надева(м)в дека со влезот на Deutche Telekom во приказнава, ќе се случи некаков face lifting, aма...
Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #591 Posted: 10-Nov-2011 at 17:44
Stibera, good point... : )))
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #592 Posted: 10-Nov-2011 at 18:13
Барем да беше од другата страна, кај Т-Хоме, Сан Марко и Еуростандард... овде не личи, а таму ќе се вклопеше (читај: ќе се изгубеше) меѓу другите згради. Не е за на плоштад.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #593 Posted: 10-Nov-2011 at 18:42
Зарем мислите дека после целата стилизација на фасадите на плоштад, дека треба да помислиме дека стварно ваква фасада ќе се залепи.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #594 Posted: 10-Nov-2011 at 18:49
Па да. Веќе е почнато со стаклената фасада.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #595 Posted: 10-Nov-2011 at 18:51
Абе почнато е знам, ама како да не ми е доволно да се уверам дека тоа ќе биде дефинитивната фасада.

Edited by lslcrew - 10-Nov-2011 at 18:52
Back to Top
tomi_z View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Oct-2010
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 196
  Quote tomi_z Quote  Post ReplyReply #596 Posted: 10-Nov-2011 at 19:34
Катастрофа од зграда - и уште поради неа 4 години сме без асален кеј! Ми иде да пцујам и по инвеститор, и по градски власти, и по влада!
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1913
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #597 Posted: 10-Nov-2011 at 20:38
bas ovaa zgrada e tipicen primer na koe nivo e sovremenata arhitektura tuka. zatoa i do nekade mi e milo sto se odi so barok zatoa sto ako odea so "moderno" kuznae sto ke se dobiese. muzejot na vmro e 10 pati pouspesen od bankava.... 
Back to Top
tomi_z View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Oct-2010
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 196
  Quote tomi_z Quote  Post ReplyReply #598 Posted: 10-Nov-2011 at 20:54
Ма каква современа архитектура - ова е обнова на старата банка, само дигнаа 2-3 ката плус, и ја додадоа летечката чинија за дополнителни квадрати деловен простор. Нема тука архитектура, а не па современа!
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #599 Posted: 10-Nov-2011 at 21:17
Мене лично повеќе би ми било мило да се изградеше старата зграда од банката од колку овој објект што го изградија сега што нема никаква врска со старата банка,едино може да му го смениме името во ДАРД ВЕДЕР ,пошто асоцијацијата беше на место =)
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #600 Posted: 11-Nov-2011 at 04:37
Ou, zgradava e kako Marsovec da padnal medju Debar Maalcani ...
Barok, dajte barok!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2829303132 41>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.