build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Булевар Јане Сандански

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1924
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 23-Apr-2019 at 23:03
Градскиот татко ако не се лажам во неговата изборна програма најави целосно реновирање на Јане Сандански од Мајчин дом до Тобако 2, ама изгледа се предомислил. Денес гребеле по првата лента ударни дупки и испакнатини токму на оваа релација само Центар- Ново Лисиче, за целосна  реконструкција изгледа ќе почекаме уште 10тина години.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1867
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 24-Apr-2019 at 07:06
И бул. Асном требаше да се шири... Хотел Хилтон - Хотел Русија....
Ете баш истиов ден е веста дека започначе, да се корегирам

Edited by alexsend - 24-Apr-2019 at 16:57
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3485
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 25-Apr-2019 at 13:02
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 25-Apr-2019 at 16:02
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 588
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 25-Apr-2019 at 17:02
Убаво.

Ама, од битолска перспектива е несфатливо да реновираш вака здрава (за битолски стандарди) улица.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 793
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 27-Apr-2019 at 20:39
На барање на организаторите на Скопски маратон да се обнови дел од патеката по која трчаат маратонците
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.