build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Паркирање и паркинзи (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Паркирање и паркинзи (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 394041
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7675
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #801 Posted: 04-Nov-2021 at 22:04

фокусот треба да биде на тоа сите тие 5 милијарди станови што ги напикаа во Аеродром, да си ги користат гаражите, и евентуално да се направат паркинзи на критични места ко мичурин и острово, ам апод услов строго да се забранува паркирање насекаде и да се расчистуваат одма возила
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 749
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #802 Posted: 04-Nov-2021 at 22:06
Originally posted by zabegan


фокусот треба да биде на тоа сите тие 5 милијарди станови што ги напикаа во Аеродром, да си ги користат гаражите, и евентуално да се направат паркинзи на критични места ко мичурин и острово, ам апод услов строго да се забранува паркирање насекаде и да се расчистуваат одма возила

Да, но не е само тоа решение на проблемот. Проблемот е и во тоа што не ги користат гаражите, но и тоа што нема доволно паркинг места во однос на тоа колку продавници има, кафичи, мали фирми итн.

Edited by skopskodete - 04-Nov-2021 at 22:06
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13055
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #803 Posted: 22-Nov-2021 at 13:12
Originally posted by stef4o

Во Мичурин откако е отворено Блок Кафе ситуацијата со паркираните коли е ваква...дури мислам дека не ни се обидоа воопшто да поставуваат столбчиња за да се спречи паркирање на тротоар(од твитер)Утринава ставиле столбчиња(од твитер)Back to Top
zlate676 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Aug-2019
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote zlate676 Quote  Post ReplyReply #804 Posted: 25-Nov-2021 at 14:16
Убаво што ставиле на оваа страна, треба и од другата исто да се среди кај порта.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 394041

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.