build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Аеродроми
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Аеродроми

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 9596979899 122>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1921 Posted: 04-Oct-2014 at 16:19
Originally posted by Џоле

Кај мене не ги прикажува фотографиите.


ne e samo kaj tebe tuku i kaj mene, sega vidov neznam sto e problemot, bidejki na ist nacin celo vreme gi prikacuvam preku fb so copy URL, a vo posledno vreme ne mi gi dava ... Probav i so razlicen browser i pak dzabe, neznam sto e makata ?!
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1922 Posted: 04-Oct-2014 at 16:56
Фотките на фејсбук имаат некој код што не го прикажува на одредени форуми, не знам зошто. Најдобро е да ги симнеш и да ги прикачиш на некој сервис за фотографии (ти го препорачувам flikr.com) или да поставиш линк до фотките ако веќе ги има на фејсбук.
За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1923 Posted: 05-Oct-2014 at 11:30
Skopje

1.
[URL=https://flic.kr/p/pfosE9]
2.
[URL=https://flic.kr/p/pwSQdK]
3.
[URL=https://flic.kr/p/pfnBqt]

Edited by Obedineta Makedonija - 05-Oct-2014 at 11:32
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1924 Posted: 05-Oct-2014 at 11:50
1.
[URL=https://flic.kr/p/pwAzpz]

Edited by Obedineta Makedonija - 05-Oct-2014 at 11:52
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1925 Posted: 05-Oct-2014 at 11:53

[/url]
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #1926 Posted: 05-Oct-2014 at 11:54
А да го сликнеа сателитине на гугл аеродром вака кога е полн... добро, не вака ноќе...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1927 Posted: 05-Oct-2014 at 11:56


Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1928 Posted: 05-Oct-2014 at 11:57

[/url]
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1139
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #1929 Posted: 05-Oct-2014 at 14:59


Телескопскиот мост не е доволно флексибилен за ЕRJ 170 или Алиталиа нејќат да го користат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1930 Posted: 05-Oct-2014 at 15:47
Па мислам дека е второто, бидејќи и на неколку пати кога беа од и кон Скопје со Е190 исто Boarding беше на 101, 102 (Gate), изгледа помалку давачки кон ТАВ
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
DarkoSwe View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 03-May-2014
Online Status: Offline
Posts: 30
  Quote DarkoSwe Quote  Post ReplyReply #1931 Posted: 05-Oct-2014 at 16:12
Bese li dobro ispolnet letot?
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1932 Posted: 05-Oct-2014 at 17:16
veke pisav vo niskata za statistika, proveri
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Tranquilis View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Nov-2013
Location: Женева
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Tranquilis Quote  Post ReplyReply #1933 Posted: 06-Oct-2014 at 09:26
Мерак ми е кога ќе ги видам двата авиона на Виз паркирани еден до друг. Ај па догодина да сликаш и трет.
Perfect speed, my son, is being there.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1641
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1934 Posted: 06-Oct-2014 at 09:42
Originally posted by Tranquilis

Мерак ми е кога ќе ги видам двата авиона на Виз паркирани еден до друг. Ај па догодина да сликаш и трет.
Дај боже само..... Се надевам ќе ја добиеме и тааа можност
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
DarkoSwe View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 03-May-2014
Online Status: Offline
Posts: 30
  Quote DarkoSwe Quote  Post ReplyReply #1935 Posted: 11-Oct-2014 at 22:50
Onur Air Airbus 321 ( OHY6021) od Dusseldorf do Antalya sega pred 1 minuta sleta na skopskiot aerodrom, znae li nekoj zosto?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1936 Posted: 17-Oct-2014 at 09:56
Почна Wallbash неколку лета се откажани/пренасочени/одложени поради магла. 
Back to Top
DarkoSwe View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 03-May-2014
Online Status: Offline
Posts: 30
  Quote DarkoSwe Quote  Post ReplyReply #1937 Posted: 17-Oct-2014 at 10:04
           TK 1003      ISTANBUL - ATATURK      TURKISH AIRLINES      08:10     CANCELLED     
           ST 1992      BERLIN - SCHONENFELD      GERMANIA FLUGGESELLSCHAFT      09:55      DIVERTED TO THESSALONIKI     
           PC 711      ISTANBUL - SABIHA GOKCEN      PEGASUS AIRLINES      10:55      DELAYED     
           W6 7710      GOTHENBURG - SAEVE      WIZZ AIR      11:30      EXPECTED 11:55     
           OS 779      VIENNA      AUSTRIAN AIRLINES      11:40      DELAYED     

Here we go again
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #1938 Posted: 17-Oct-2014 at 13:10
Се секирате без потреба, треба само да причекаме уште 2 недели додека да Макстил и Југохром престанат со работа.
 
Или по кој знае пат ќе се пролонгира рокот за поставување на филтри и сепак ќе им се дозволи на Макстил и Југохром да продолжат да работат ?
 
Сакате да типуваме ?


Edited by Dexter26 - 17-Oct-2014 at 13:15
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 364
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #1939 Posted: 17-Oct-2014 at 13:27
Бродоломот започнува. Сега еден по еден сите ќе ги пренасочат. Толку од средбата на CAA за имеплементација на новиот систем

http://bukvar.mk/news/maglata-go-poprechi-aviosoobrakjajot-na-aleksandar-veliki?newsid=OBf1

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #1940 Posted: 17-Oct-2014 at 13:50
Originally posted by Dexter26


Се секирате без потреба, треба само да причекаме уште 2 недели додека да Макстил и Југохром престанат со работа.  Или по кој знае пат ќе се пролонгира рокот за поставување на филтри и сепак ќе им се дозволи на Макстил и Југохром да продолжат да работат ?  Сакате да типуваме ?
И да се затворат еве да речеме.Ако и понатаму се создаваат овие проблеми кое би било алибито после за властиве!?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9596979899 122>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.500 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.