build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Битола

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 171819
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #361 Posted: 04-Dec-2017 at 19:23
фото: bitolanews.mk
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #362 Posted: 04-Dec-2017 at 19:26
И една одлична воздушна:фото: AleX (твитер)
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #363 Posted: 11-Feb-2018 at 17:05
Битолската тврдина која што според легендата има форма на крст. Исто така за битолчани позната и како Џепането.


авторот на фотографијата е означен на самото фото

За сè има вторпат
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #364 Posted: 11-Feb-2018 at 17:11
Сум бил на местово, интересно е, и околината е убава, штета што не е е искористено како што треба
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #365 Posted: 25-Jul-2018 at 18:24
За сè има вторпат
Back to Top
zmija1 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Jul-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote zmija1 Quote  Post ReplyReply #366 Posted: 30-Jul-2018 at 17:25
Акоима некој слика од старата стоковна куќа на корзо нека постира.
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 189
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #367 Posted: 22-Aug-2018 at 13:41

Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 189
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #368 Posted: 22-Aug-2018 at 13:48
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 189
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #369 Posted: 22-Aug-2018 at 13:51

Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 588
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #370 Posted: 08-Oct-2018 at 16:08
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 171819

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.