build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Битола

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 181920
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #381 Posted: 27-May-2020 at 11:46
VIII делЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #382 Posted: 27-May-2020 at 11:48
IX делЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #383 Posted: 27-May-2020 at 11:50
Х дел

За сè има вторпат
Back to Top
elloo View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 01-Apr-2020
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote elloo Quote  Post ReplyReply #384 Posted: 27-May-2020 at 12:46
Битола е многу убав град, едино жално е што не се искористува толку потенцијалот на овие објекти со оваа ретка архитектура на Балканот. Имаш фотографии од саат кулата? Не е Битола без саат кулата .
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #385 Posted: 28-May-2020 at 10:28
XI дел

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #386 Posted: 28-May-2020 at 10:30
XII дел

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #387 Posted: 28-May-2020 at 10:31
XIII дел

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #388 Posted: 28-May-2020 at 10:33
XIV дел

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #389 Posted: 06-Jun-2020 at 16:24
Можат да се видат многу згради во изградба...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #390 Posted: 07-Jun-2020 at 11:08
Света Богородица- Стара Чаршија- Јенимале. Може да се види и една џамија во битолската џаршија која е во процес на реконструкција.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15007
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #391 Posted: 14-Jun-2020 at 15:15


http://www.bitola.gov.mk
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 741
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #392 Posted: 21-Apr-2022 at 20:24


Битола некаде меѓу 1975 и 1980 (судејќи по недовршениот Дом на културата (Спомен Дом на АСНОМ) отворен 1980).
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 181920

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.344 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.