build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Индустриски
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Индустриски објекти и зони (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Индустриски објекти и зони (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 313233
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #641 Posted: 19-Jun-2020 at 15:58
WHITE MARBLE ROCK

Design proposal for the office building and production facilities of Mermeren Kombinat – the white marble extraction and processing company from Prilep, N Macedonia.

http://bma.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12892
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #642 Posted: 25-Jun-2020 at 16:59
Среќен сум што меѓународниот конзорциум ,,Интернационал Фреш фуд" започна со крупни инвестиции во 🇲🇰 а уште повеќе што започнуваат од Гиновци и Псача.
Од откуп од стечајна постапка на можеби засекогаш напуштените фарми до нивна целосна модернизација и инсталирање на последната германска технологија и систем.
Овде ќе се одгледуваат 1.5 милиони пилиња годишно за дома и за извоз. Но, тука ќе се произведува и познатото пилешко месо за познатиот светски ланец на ресторани KFC.
https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.03
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12892
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #643 Posted: 27-Jun-2020 at 11:58
Германска фабрика Гересхајмер, не е наведено каде се гради.https://www.facebook.com/carovska.mila/photos/pcb.690096838203027/690096728203038/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #644 Posted: 27-Jun-2020 at 13:19


Нова германска инвестиција, „Гересхајмер“ ќе гради фабрика во Скопје
Германската компанија „Гересхајмер" АГ ќе гради фабрика за медицинска пластика во Скопје.

Компанијата соопшти дека ќе почне со градба на фабриката во првата половина на 2019 година, а произведството на пластични системи за фармацевтската индустрија и секторот за медицинска технологија, треба да стратува во средината на наредната година.

„Ќе градиме нова фабрика во Скопје како дел од нашата стратегија за проширување во Европа. Северна Македонија е идеална локација за проширување на нашето производство. Земјата нуди добра инфраструктура, ниски трошоци и обучен персонал, како и одлична поддршка од властите“, вели Дитмар Сиемсен, извршен директор на „Гересхајмер“ АГ.

https://www.mkd.mk/makedonija/ekonomija/nova-germanska-investicija-gereshajmer-kje-gradi-fabrika-vo-skopje
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 313233

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.143 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.