build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Резиденцијални објекти
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Резиденцијални објекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 39404142>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #801 Posted: 04-Jun-2022 at 17:49
Повели

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4239651

Edited by stef4o - 04-Jun-2022 at 17:49
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #802 Posted: 05-Jun-2022 at 11:45
Триарт ул,Панче Пешев во Карпош

https://www.facebook.com/photo?fbid=182151480833452&set=pcb.182151494166784
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #803 Posted: 08-Jun-2022 at 16:33
се наоѓа на ул. Леринска бр. 1Б во населбата Козле. Објектот се состои од 5 станбени единици со квадратури од 85м2, со отворен и директен поглед кон шумата на Водно.https://www.facebook.com/EURO-Method-DOOEL-299988850200590
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #804 Posted: 10-Jun-2022 at 12:43
на ул.Христо Татарчев-К.ВодаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #805 Posted: 10-Jun-2022 at 13:20
Originally posted by stef4o

Ново градилиште се подготвува на Водно(од твитер)

Можно е да се работи за овој објект кој е во најаваhttps://www.pazar3.mk/oglas/zivealista/stanovi/se-prodava/skopje/skopje-opstina/novi-stanovi-vo-gradba-na-vodno/4246499

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #806 Posted: 14-Jun-2022 at 12:55
Originally posted by stef4o

се наоѓа на ул. Леринска бр. 1Б во населбата Козле. Објектот се состои од 5 станбени единици со квадратури од 85м2, со отворен и директен поглед кон шумата на Водно.

https://www.facebook.com/seismicmk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #807 Posted: 15-Jun-2022 at 17:11
Локација: Бардовци, Скопје

https://www.facebook.com/energy.intelligenceMK/videos/1650945198606555
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #808 Posted: 16-Jun-2022 at 17:06
novi stanovi vo Przino na ul. Chedomir Kantardziev br.9-Crnice

http://reklama5.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #809 Posted: 22-Jun-2022 at 16:46
https://www.facebook.com/photo/?fbid=708596400161566&set=pcb.708596530161553
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #810 Posted: 24-Jun-2022 at 17:00
Некаде во Тафталиџе

...

во Железараhttps://www.facebook.com/ibroprojekt
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14317
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #811 Posted: 26-Jun-2022 at 11:33
Куќа во Скопје која е впечатлива, но не и претенциозна

Во скопската населба Тафталиџе 1 изграден е луксузен семеен дом по проект кој го работев заедно со мојот татко, архитект Миодраг Димовиќ со кој бев дел од тимот на архитектонското биро „Конструкта“. Со едноставни и прочистени архитектонски потези, со површина од 600 квадратни метри и катност: сутерен, приземје и кат, се обидовме да проектираме семејна куќа која ќе дава личен печат на околината.

повеќе текст и фотки на линкот

https://www.porta3.mk/kukja-vo-skopje-koja-e-vpechatliva-no-ne-i-pretenciozna/?fbclid=IwAR1IfqPYn0l7moF1z1C6pr0TuMMJgRRt4KSwDvRL5qDZ9jG_7SgXgadG0nc
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #812 Posted: 28-Jun-2022 at 17:29
мала станбена зграда на идеална локација - Карпош 1 (во близина на Центар за странски јазици)
Ул. Драган Ѓаконовски Шпато бр.16,
Карпош 1 - Скопје.

https://www.facebook.com/Galaksija-Construction-1848056212087483
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #813 Posted: 30-Jun-2022 at 13:00
Originally posted by stef4o

мала станбена зграда на идеална локација - Карпош 1 (во близина на Центар за странски јазици)
Ул. Драган Ѓаконовски Шпато бр.16,
Карпош 1 - Скопје.https://www.facebook.com/Galaksija-Construction-1848056212087483
https://reklama5.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #814 Posted: 03-Jul-2022 at 16:17
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #815 Posted: 19-Jul-2022 at 17:07
во Тафталиџе 2, на Ул. Осло.

-Мала зграда со 4 станбени единици
-Во градба, вселив најдоцна до Април 2023година, во моментов е карабинаhttps://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #816 Posted: 26-Jul-2022 at 17:19
Продажба на станбен и деловен простор со најдобра локација во градот.
Ул. Маршал Тито бр.69 Виницаhttps://www.facebook.com/RichieIntimo
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #817 Posted: 10-Aug-2022 at 12:26
населба Тафталиџе 2. МАY LUXURIOUS APARTMENTS,https://www.facebook.com/elitteliving
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #818 Posted: 11-Aug-2022 at 17:19
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #819 Posted: 13-Aug-2022 at 17:17
SE PRODAVAAT STANOVI VO MINI ZGRADA VO TAFTALIDZE 1,BLIZU KOLEDZOT JAHIA KEMAL.
ZGRADATA E PRIZEMJE I 2 KATA.

ул.Хелсинки 54

локацијаhttps://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15943
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #820 Posted: 15-Aug-2022 at 17:12
Нов проект на Атика во Скопјеhttps://www.instagram.com/attika_architects/?hl=en
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 39404142>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.