build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Телекомунациска кула на Водно

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 18>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #141 Posted: 23-Nov-2014 at 20:49
Да ти кажам право деновиве во Скопје имаше ветер ,особено во утринските часови, со оглед дека работев на повисоко и во строг центар а можев добро да го осетам ветерот тогаш можам да претпоставам дека на повисоко имало повеќе ветер и го растргнало и тој смог што бил.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #142 Posted: 23-Nov-2014 at 21:03
@jyvation
Си се испофали со точакот а после не бил битен
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #143 Posted: 23-Nov-2014 at 22:13

Неможев како да го исечам
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1363
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #144 Posted: 23-Nov-2014 at 22:41
Па, денес беше малку магливо како што кажа и Џоле, ама така ептен ретка магла.

Од гужва човек ни со точак да не може да се искачи на Водно, е така беше денеска, буквално до Средно Водно повеќе дишев бензин отколку воздух. Надолу истата работа, само што постоеше голема веројатност некоја будала да ме собере со кола.

Инаку, добар точак
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7765
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #145 Posted: 23-Nov-2014 at 23:02
само што се вратив од мала прошетка низ аеродром, и можам да кажам дека е прилично магловито и воздухот мириса ужасно на запалена депонија и издувни гасови
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #146 Posted: 05-Jan-2015 at 11:54
Од 27 декември. Фото: Дарко Цветановски (преку Google+)

Edited by Џоле - 05-Jan-2015 at 12:01
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #147 Posted: 20-Mar-2015 at 17:45
Денешна фотка... Нема некој значаен напредок.

За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #148 Posted: 20-Mar-2015 at 22:24
Не се гледат ни работници. Или грешка сум ?
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 406
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #149 Posted: 26-Mar-2015 at 01:25
niso ke padne vladava kulava nema da se zavrsi
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #150 Posted: 11-Apr-2015 at 17:29
1.


2.


3.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #151 Posted: 11-Apr-2015 at 17:46
pripremata na terenot i temelite do nulto nivo trošat najmnogu vreme.bi trebali sega da odi pobrzo dokolku se ima pari
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 406
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #152 Posted: 12-Apr-2015 at 15:48
Mnogu mal nekao deluva stolbov ili kako i da go narecam
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #153 Posted: 12-Apr-2015 at 16:39
Па не е баш мал, погледни на претходните слики.  Таман е во споредба со визуелизацијата.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 406
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #154 Posted: 12-Apr-2015 at 23:19
pa da izgleda me laze proporcijata nema so sto da se sporedi na sklikata kako referenca
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #155 Posted: 12-Apr-2015 at 23:22
Originally posted by Џоле

Денешна фотка... Нема некој значаен напредок.


Гледајќи на оваа слика неможат да ти бидат референца останатите објекти од околу ?
И за споредување со визуелизацијата погледни ја само средината на кулата на визуелизацијата ќе видиш дека се совпаѓаат.
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 430
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #156 Posted: 13-Apr-2015 at 16:02
ne znacae tuku nema nikakov napredok
Back to Top
Stibera View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2010
Online Status: Offline
Posts: 117
  Quote Stibera Quote  Post ReplyReply #157 Posted: 24-Jun-2015 at 12:38
Слабо напредува


Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #158 Posted: 24-Jun-2015 at 13:57
Imase li barem nekakvi aktivnosti na terenot?
Back to Top
Stibera View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2010
Online Status: Offline
Posts: 117
  Quote Stibera Quote  Post ReplyReply #159 Posted: 24-Jun-2015 at 14:39
Originally posted by kultuzin

Imase li barem nekakvi aktivnosti na terenot?


Имаше, кранот работеше.
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #160 Posted: 24-Jun-2015 at 15:02
Blagodaram. Mislam deka sekogas najmnogu vreme zimat temelite i dodeka tie se gradat se gubi mnogu vreme a ne segleda nekakov napredok. DObro e sto imalo aktivnosti.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 18>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.155 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.