build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - видео снимки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 10>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Скопје - видео снимки
    Posted: 09-Apr-2008 at 02:40
Duri sega go najdov ova, 'time lapse' snimka od Skopje, mnogu e dobra i razlichnite agoli kade e fatena zgradata mrtv


Od istiot chovek
Edited by dejan - 09-Apr-2008 at 02:42
Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 09-Apr-2008 at 03:50
Ептен интересни лапсови. Се гледа и мојот коментар од пред 4 месеци на првата снимка  
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 09-Apr-2008 at 04:41
haha durgi sega primetiv
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 01-Mar-2009 at 15:31

очигледно нишкава е резервирана за поквалитетни клипови Roll%20eyes

еве ајде малку од малку поквалитетни, само незнам од кога стедикем е летачка камера!?

Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 01-Mar-2009 at 16:36
Originally posted by beTon

очигледно нишкава е резервирана за поквалитетни клипови Roll%20eyes

еве ајде малку од малку поквалитетни, само незнам од кога стедикем е летачка камера!?


Највероватно не го знаеле тој исраз, мада постои и летечка камера, но тоа се сосем друго.
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Mar-2009 at 21:41

па добро сигурно знаат со оглед дека на самата опрема сигурно имаат некаде  steadicam ознака,  но иако поверував дека најверојатно сакале за општа публика   од потенцијални муштерии  да имаат мелозвучна услуга Smile небаре станува збор за  helicam [1] со оглед дека терминот летечка камера е резервиран за хеликамот, сепак  во меѓувреме на пазарот извадиле и некој модел етикетиран како flyingcam па можеби и тоа е причината да искористат оправдан фол... сепак иако блиску до летчки кадар стедикемот нема толку можности како хеликамот, односно може да имитира само хоризонтални летечки кадри односно само со низок и среден ракурс!

еве снимка од  клучката 20B(k2) од олимпискиот атински автопат  снимена со летечка камера - претежно статични летечки кадри www.airvision.gr/Video/attiki.wmvEdited by beTon - 02-Mar-2009 at 00:48
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 02-Mar-2009 at 01:20

еве два велосипедски прелета,  првиот на кејот кај парк и вториот на релација палома бјанка - нова железничка, но без стабилизатор     

и уште два flyjump клипа Edited by beTon - 02-Mar-2009 at 01:30
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 02-Mar-2009 at 03:02

Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 02-Mar-2009 at 03:33Edited by beTon - 02-Mar-2009 at 04:00
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 22-Oct-2009 at 06:00

Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 22-Oct-2009 at 08:39


Edited by Max - 03-Feb-2015 at 18:28
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 27-Oct-2009 at 23:23


[

Pikolomini - Disguises - http://www.youtube.com/watch?&v=TaOyNI0SUdM

Неле - Златен Делишес - https://myspace.com/neletronicguru/video/zlaten-delishes/16461435

ова спотов за златен делишес е снимен некаде средината на девеесетите неможам да се сетам кога точно но дефинитивно најурбан спот кој се свртил некогаш во градов, инаку ова е бисер на Неле http://www.plagij.at/index.php?sajt=more&id=1588 кој ете сеуште вирее во етерот ова се драгоцени снимки од аеродром и скопјанка меѓу кои како во тампон зона живее и самиот автор... добро има нешто ситно кадри и од трговски...Edited by Max - 12-Sep-2013 at 14:15
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 27-Oct-2009 at 23:30

со слични мотив на ситни урбани сцени се и следниве неколку спота кои на овој или оној начин доловуваат доста голем процент од скопската транзициона атмосфера во која пливавме како неграѓани

...Edited by Max - 27-Oct-2009 at 23:35
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 27-Oct-2009 at 23:39


Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 27-Oct-2009 at 23:48

z0kztsP38LE    38apDiePCPQ

 
Edited by Max - 14-Sep-2011 at 11:58
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 27-Oct-2009 at 23:53

Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 29-Oct-2009 at 05:06


а еве и нешто психо продукција

ROFAFkSqYrM
   Rfmaesqvgn8
NvZxawjnt70    
iZH6W4pisXM

Edited by Max - 03-Feb-2015 at 18:32
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 29-Oct-2009 at 06:06
еве и нешто догма клипове кои морам да признаам кај нас ги има во изобилие само што се чуваат по стари шкафои www.culture.in.mk/story_mk.asp?id=19289&rub=42а еве и еден наш догматичар само што му снемало трака предвремеда не е без ич еве и троа старошколски кадри
oRVWKKaJzDc    4mgHxIcJRV0


Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 29-Oct-2009 at 07:07

Edited by Max - 03-Feb-2015 at 18:36
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 29-Oct-2009 at 08:16
Ovie se odlicni, fala Max.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 10>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.