build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Сакура во Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Сакура во Скопје
    Posted: 13-Apr-2008 at 15:30
Сакура во Скопје ... бидна ... фотки ... Nihon ni ikitai ... Watashi wa Makedonia-jin ...

Веќе трета година чинам се прославува Сакура - цветањето на црешите на улицата Максим Горки ... во Саботата бев и си поминав прекрасно ... беа и некои други блогери од веќе големата блогерска заедница ... повторно да не зборувам јас многу ... ке оставам да зборува мојот фото апарат ...
http://blogot.blog.com.mk/system/files?file=sakura3.jpg


Sakura vo Skopje 0 Sakam da odam vo japonija


Sakura vo Skopje 1 Cvetanj na cresite


Sakura vo Skopje 2 Cvetanj na cresite 2 ...


Sakura vo Skopje 3 Cvetanj na cresite 3 ...


Sakura vo Skopje 4 Cvetanj na cresite 4 ...


Sakura vo Skopje 5 Precekuvanje ...


Sakura vo Skopje 6 Precekuvanje 2 ...


Sakura vo Skopje 7 Pripremi ...


Sakura vo Skopje 8 Publikata ...


Sakura vo Skopje 9 Pripremi 2 ...


Sakura vo Skopje 10 Origami majstorot ...


Sakura vo Skopje 12 Pripremi 3 ...


Sakura vo Skopje 12 Pripremi 3 ...


Sakura vo Skopje 13 Pripremi 4 ...


Sakura vo Skopje 14 Ppozdrav ...

Постот е во изработка следат уште фотки ...Edited by pbanks - 26-Apr-2008 at 15:52
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 13-Apr-2008 at 18:14

Sakura vo Skopje 15 Vo stav ...


Sakura vo Skopje 16 Napad - Odbrana ...


Sakura vo Skopje 17 Jaku zuki ... ili ...


Sakura vo Skopje 18 Publika - blogerska ...


Sakura vo Skopje 19 Malku Dzudo ...


Sakura vo Skopje 20 Malku Dzudo 2 ...


Sakura vo Skopje 21 Povtorno Karate ...


Sakura vo Skopje 22 Povtorno Karate 2 ...


Sakura vo Skopje 23 Meditacija i Koncentracija ...


Sakura vo Skopje 24 Kata ...


Sakura vo Skopje 25 Pozdrav i pocituvanje ...


Sakura vo Skopje 26 Kata 2 ...


Sakura vo Skopje 30 Blogeri vo akcija ...


Sakura vo Skopje 31 Blogeri vo akcija 2 ...


Sakura vo Skopje 32 Bloger vo akcija 3 ...

Edited by волан - 13-Apr-2008 at 18:43
волан
Back to Top
ProMKD View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 244
  Quote ProMKD Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 13-Apr-2008 at 19:52
Опасно супер фотки! 
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 13-Apr-2008 at 20:27

Sakura vo Skopje 33 Kendo ...


Sakura vo Skopje 34 Japonska muzika ...


Sakura vo Skopje 35 Dziu-dzicu ...


Sakura vo Skopje 36 Dziu-dzicu 2 ...


Sakura vo Skopje 37 Katana vo akcija ...


Sakura vo Skopje 38 Katana vo akcija 2 ...


Sakura vo Skopje 39 Katana vo akcija 3 ...


Sakura vo Skopje 40 Katana vo akcija 4 ...


Sakura vo Skopje 41 Katana vo akcija 5 ...


Sakura vo Skopje 42 Kendo 2 ...


Sakura vo Skopje 43 Blogeri vo dvizenje ...


Sakura vo Skopje 44 Familiarno ...


Sakura vo Skopje 45 Cvetot na cresata ... prezemeno od A1...


Sakura vo Skopje 46 Origami ... prezemeno od A1...


Ова е последната серија од фотки ... од овогодишната Сакура во Скопје ...


Edited by волан - 13-Apr-2008 at 20:32
волан
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 13-Apr-2008 at 21:46
Фала волан Smile
Максим Горки секоја пролет изгледа фантастично со црешите Cheers

Кои се другиве блогери?


Edited by Cloverstack - 13-Apr-2008 at 21:47
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 13-Apr-2008 at 22:13
Originally posted by Волан

„Sakura vo Skopje 43 Blogeri vo dvizenje ...“И воедно најдобрата слика од реновираното ТИПО до сега. Дај бе да сликаме луѓе ја неам ич време со колоквиуми сега. Ако поминува некој може да напраи барем една слика колку да го имаме
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 673
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 16-Apr-2008 at 10:22
Браво за сликите Волан, многу се убави
Back to Top
Ines View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Oct-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Ines Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 03-Oct-2012 at 09:26
Кога е пролет оваа улица е навистина прекрасна кога почнуваат да цутат...


Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.