build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Охрид - град на УНЕСКО

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 42>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Охрид - град на УНЕСКО
    Posted: 12-Aug-2019 at 17:22


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 26-Jun-2019 at 19:32
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 21-Jun-2019 at 11:16
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 08-Jun-2019 at 19:37
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-May-2019 at 19:07
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 08-Apr-2019 at 15:34
За сè има вторпат
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 18-Feb-2019 at 10:18
Originally posted by Џоле

ironm, гледам дека си шетал и кај универзитетот на Плаошник, па сакам да те прашам, според состојбата на терен, до каде се со изградбата? Вака на сликиве изгледа дека дел од зградите се завршени (барем однадвор), кога бев летово уште имаше скелиња на нив.

Уште има објекти со скелиња. Би рекол околу 4-5 згради се сигурно во градба, на две имаше тешка механизација, на други две работеа на покривот и фасадата. Мислам дека и ова лето ќе има работа таму.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 17-Feb-2019 at 18:30
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 17-Feb-2019 at 18:27
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 17-Feb-2019 at 18:25
Додека сме на тема Охрид, неколку мои фотки од летото лани:

Охрид / Ohrid by george k. 1981, on Flickr

Охрид / Ohrid by george k. 1981, on Flickr

Охрид / Ohrid by george k. 1981, on Flickr

Охрид / Ohrid by george k. 1981, on Flickr

Охрид / Ohrid by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12266
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 17-Feb-2019 at 18:13
ironm, гледам дека си шетал и кај универзитетот на Плаошник, па сакам да те прашам, според состојбата на терен, до каде се со изградбата? Вака на сликиве изгледа дека дел од зградите се завршени (барем однадвор), кога бев летово уште имаше скелиња на нив.
За сè има вторпат
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 17-Feb-2019 at 16:52
Милина Laugh
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 626
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 17-Feb-2019 at 13:36
Ohrid, najubav koga nema turisti
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 16-Feb-2019 at 21:00
Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 16-Feb-2019 at 21:00
Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 16-Feb-2019 at 20:59
Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 16-Feb-2019 at 20:58
Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 556
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 16-Feb-2019 at 20:56
Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr

Ohrid by ironm, on Flickr
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 926
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 10-Jan-2019 at 05:08

... кога нема друго зошто не и зимска нуркачка понуда, а сигурно и зимски параглајдинг им недостасует на Ориѓани кога веќе немаат лик ко Ориѓански ...

http://www.ohrid1.com/vests-satija/71342/foto-nurkanje-na-sneg
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 926
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 07-Jan-2019 at 16:38

кој вика дека розева боја не ја бива [1] напротив вака на хдр-фотка легнуе како марципан на зелник, а дали оди едното со другото тоа е трета работа, кому што му треба, на Охрид веројатно Лимунаџилница во розевиов спрат ...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 42>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.297 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.