build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Здравствени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Моја болница (поранешна болница Св. Лазар)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 21-Dec-2008 at 21:40
Баш прееска пројдов од тука! Не ни знаев дека воопшто постои објектов (може го имало назад ама сум го забораил). Ми дојде изненадно па немаше време да го сликнам од сабајле. Инаку многу блшти плаво. Стаклава се никакви. Стаклата само го прават да личи како колектор!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 21-Dec-2008 at 22:35
Previous Какви мрчала сме еј LOL

Само можам да кажам дека очекував нешто поголемко од ова
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 22-Dec-2008 at 00:13
 
 
Не гледам скали однадвор  Cool 
 
 
Не се приметува најдобро али во главниот влез како да нема пристап за хендикепирани ( а уште па болница Bash  )
 
 
 
 
 
Иначе одлична тура Џуро  Cheers Thumbs%20Up 
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3515
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 22-Dec-2008 at 02:12

pbanks абе те мрзи малку малку да се фрлиш на домакинлук, еве ги фотките испеглани, мислам дека ваков бил амбиентот или малку сум претерал со пеглањето Smile

оваa вторава е без High Pass Sharp

Back to Top
Mrs.H View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Mrs.H Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 22-Apr-2009 at 14:36
Знам дека сум офтопик ама дали знаете дали примаат персонал, или сеуште е рано? Фала
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 22-Apr-2009 at 14:38
Originally posted by Mrs.H

Знам дека сум офтопик ама дали знаете дали примаат персонал, или сеуште е рано? Фала


поздрав. не верувам дека е рано, објектот личи дека е пред отварање, веќе го привршуваат и пристапот до него.

Најубаво со време исконтактирај си еве ти го сајтот од централата во Бугарија

http://www.st.lazar-hospital.com/


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 02-Jun-2009 at 13:27
Без некои големи поместувања од надвор.Но еве некои добри моменти.

1

2


Се прави навистина солидна пристапна улица како за промена. Не дека е ова нешто спектакуларно но во последно време и вакви обични зафати знаат рутински да ги зафркнат. Ова веројатно го работи општината со оглед на тоа дека патот ги поврзува и новите станбени згради кои се градат во непосредна близина.

3

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 03-Jun-2009 at 14:37
Пуштањето во употреба на гинеколошко акушерската болница Свети Лазар

Премиерот Никола Груевски денеска свечено ќе ја пушти во употреба на гинеколошко акушерската болница Свети Лазар.

Како што информираа од владиниот кабинет, свеченоста ќе се одржи во 11 часот. Болницата Свети Лазар се наоѓа во населба Ѓорче Петров 2, во областа Јурија.

http://netpress.com.mk/vest.asp?id=56896&kategorija=1миа-фото
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 12-Dec-2009 at 16:12
Зошто не е сменето знакчето,нели проектов е завршен?
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 12-Dec-2009 at 17:58


во право си, наша грешка. Средено Cheers
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 22-Jan-2010 at 18:21
Денес, гинеколошко-акушерска болница „Св.Лазар“


2010-01-22

И пешачкиот мост кон некогашното рекреативно место „Сарај“

Edited by Vladimir P - 22-Jan-2010 at 18:36
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 04-Apr-2014 at 06:49
Болницата „Свети Лазар“ се ребрендираше во „Моја болница“

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.