build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје - панорами

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2526272829 31>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #521 Posted: 23-Aug-2016 at 08:14
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #522 Posted: 02-Sep-2016 at 08:31


фото: Драган Тануровски (500px.com)
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #523 Posted: 06-Sep-2016 at 16:56


фото: Yuya Matsuo (twitter)
https://twitter.com/EseJapan/media

Edited by Џоле - 06-Sep-2016 at 16:57
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 741
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #524 Posted: 06-Sep-2016 at 17:00
Шо зграда е ова во левиот долен дел, со црвената „решетка“?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #525 Posted: 06-Sep-2016 at 17:17
Ако не се лажам, некој индустриски погон на Вива сокови или така нешто. Се наоѓа на ул. Перо Наков. Чуден е зумов, како да е сликано од ридот Камник над населба Ченто.
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 741
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #526 Posted: 06-Sep-2016 at 20:36
аа готово, сега сфатив како е сликано, мислев дека е тоа нешто во Аеродром. Ја препознав сега зградата (деловен објект) што се наоѓа на долниот раб на средина.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #527 Posted: 12-Oct-2016 at 15:40


фото: @thedjmkd (твитер)
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7768
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #528 Posted: 13-Oct-2016 at 02:01

не знам кое живо суштество би сакало да гледа во ѕид од објекти... може да преферираш разни политички блокови, може да имаш најразни вкусови за дизајн и уметност, може да си криминалец или да си чесен, ама не постои ниеден човек на планатава што сака да гледа во ѕид од масивни објекти на многу мал простор
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #529 Posted: 22-Oct-2016 at 01:41Georgi Koncaliev
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #530 Posted: 02-Nov-2016 at 19:50
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #531 Posted: 07-Dec-2016 at 09:45


фото: Александар Колов
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #532 Posted: 14-Jan-2017 at 18:16
Погледот од Адора Флетајрон

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #533 Posted: 16-Jan-2017 at 10:57


фото: lupo sto (500px.com)
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #534 Posted: 16-Jan-2017 at 10:57


фото: Тихомир Браздовски (500px.com)
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #535 Posted: 27-Jan-2017 at 10:52


фото: wingairteam (фејсбук)
За сè има вторпат
Back to Top
damjan4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Sep-2010
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote damjan4o Quote  Post ReplyReply #536 Posted: 27-Jan-2017 at 11:48
ЧЕДО ПОПОВСКИ - ОД ГОРЕ
цела галерија http://off.net.mk/galerii/chedo-popovski-od-gore#1
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #537 Posted: 28-Jan-2017 at 16:38
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #538 Posted: 02-Apr-2017 at 17:53
5 март
20170305_110446 by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #539 Posted: 12-Apr-2017 at 10:10
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #540 Posted: 14-Apr-2017 at 19:35
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2526272829 31>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.