build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Објекти изградени од Македонци во странство

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Објекти изградени од Македонци во странство
    Posted: 23-Nov-2018 at 12:55
Back to Top
zdravozivo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-May-2012
Location: Kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote zdravozivo Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-May-2013 at 20:53
Претпоставувам дека има повеќе членови на форумов кои живеат во странство,па сакав да ја отворам темава за тие да ни го споделат нивното искуство со градење надвор од државата.
Ме интересираат искуства при градење на семејни објекти или купување на станови, комерцијални објекти изградени и во сопственост на македонски државјани и слично.
Доколку има некој било какви информации или слики на оваа тема, постирајте ги тука


(насловот набрзина го напишав ,може по предлог да го натамамиме)

Edited by zdravozivo - 22-May-2013 at 20:53
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.