build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Skopje East Gate (поранешно ERA City)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Skopje East Gate (поранешно ERA City)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 343536
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15289
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #701 Posted: 19-May-2022 at 10:45
Инвеститор: АК ИНВЕСТ
Број на станбени единици: 161
Број на влезови: 2
Б1 станбениот објект во „East Gate Living“ резиденцијалниот комплекс, ја заврши изведбата на армирано бетонската конструкција и е во фаза на поставување на фасадни и преградни ѕидови, како и поставување на фасадни прозорци и врати.

https://www.facebook.com/eastgateliving.mk
Carpe diem
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7778
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #702 Posted: 20-May-2022 at 23:02
уште не можам да го разберам комплексов, толкав огромен простор и од него направија хангар и руско гето
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 922
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #703 Posted: 21-May-2022 at 08:30

Не знам какви очекувања си имал од скопски станбен комплекс, но има некои добри работи како коса линија што подобрува продор на сонце, коректна оддалеченост меѓу објектите и избегнување на идиотските П-објекти. Ако наместо надземни паркинзи и непотребни плочници направат солиден парк меѓу зградиве и молот, ќе биде нешто подобар.
Edited by <Fresno> - 21-May-2022 at 08:32
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15289
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #704 Posted: 28-May-2022 at 12:22
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15289
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #705 Posted: 10-Jun-2022 at 16:38
od fb

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15289
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #706 Posted: 16-Jun-2022 at 17:21
Carpe diem
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4012
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #707 Posted: 22-Jun-2022 at 19:05
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 343536

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.