build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Skopje East Gate (поранешно ERA City)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Skopje East Gate (поранешно ERA City)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 383940
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Bridgeburner View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 82
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #781 Posted: 27-May-2024 at 16:42
Ако има станар во комплексов нека пише.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #782 Posted: 10-Jun-2024 at 18:33
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #783 Posted: 20-Jun-2024 at 18:39
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #784 Posted: 22-Jun-2024 at 14:04
Денес

Сервисната улица е целосно асфалтирана се до крајот кај Пожарна

Во прилог фотки од станбениот дел каде во моментов се градат 2 згради

Една од 4-те завршени згради,според мене изведбата делува солидно но сепак недостасува зеленило меѓу зградите,партерот сепак повеќе доминира бекатон и плочки......

од 2-те во градба

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #785 Posted: 28-Jun-2024 at 19:00
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #786 Posted: Yesterday at 18:24
Во тек е изградбата на Блок Ц, каде активно се работи на двете згради
Краен рок за финализирање на Блок Ц е прв квартал на 2026 година.

https://www.facebook.com/smsconstructionmk
Carpe diem
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 1001
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #787 Posted: Yesterday at 19:27
Некој да им беше кажал дека наместо да инвестираат во поплочување, детски реквизити,вештачка трева...поевтино и многу подоброп решение ќе им беше ако само насадеа вистинска трева и насадеа дрвја, буквално ништо друго не беше потребно.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 383940

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.204 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.