build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Образовни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Kампус на International Balkan University

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 24-Jan-2016 at 19:28
Originally posted by kultuzin

Znaejki vo koj pravec Erdogan i Turcija ja terat svojata islamisticka Politika voopsto ne se raduvam na ovaa tivko ekonomsko sirenje na osmanskoto carstvo no toa e toa. SO vikat na tesna koza "iz ove koze se nemoze"


Зарем не е досега јасно кој му е идолото и менторот на нашот ни премиер? Служи за пример во скоро сите области, од култура па до внатрешна политика кон неистомислениците.

А инаку за сите приватни високообразовни установи во земјава кои во своето име содржат некоја геополитичка референца, караткеристична е сомнителноста во целите. Или можеби сум параноичен, не знам...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 03-Jul-2016 at 20:34
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 18-Dec-2016 at 17:53
Фоткава е од 24 ноември...извор: https://twitter.com/ibuskopje/media
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 14-Feb-2017 at 11:31
Не се штеди на материјали, за разлика од...извор: https://www.facebook.com/riokompani/photos/a.631910236825963.1073741826.116317431718582/1711502235533419/?type=3&theater
За сè има вторпат
Back to Top
Gradinarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Aug-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 369
  Quote Gradinarot Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 14-Feb-2017 at 16:52
Добра е касабава. Само ме интересира времето и локацијата да не се згрешени!?, како и на многу други актуелни објекти. Боже во кој универзум живееме...
.....   .......
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7311
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 15-Feb-2017 at 21:29
дури ни некои од објектите на Ск2014 не се волку кич
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 26-Mar-2017 at 20:53
Од ридот на Гази Баба...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 22-May-2017 at 08:16
Помалку познатиот дел од кампусот (постара фотографија)https://www.facebook.com/ibu.skopje.2006/photos/a.346683428705785.82522.346667358707392/1477783612262422/?type=3&theater
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2061
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 22-May-2017 at 09:38
На Ердоган е овој, а Јахја Кемал на Гулен?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 22-Jun-2017 at 18:00
Од твитер...За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 30-Nov-2017 at 18:27
Од твитер...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 10-Mar-2018 at 18:41
За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 10-Mar-2018 at 20:47Одвратно. Толку.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 27-Aug-2018 at 08:01
Ова е веќе завршено,деновиве гледам почнаа и да се рекламираат по телевизиите.Еве и по некоја фотка од нивната фб странаBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 27-Aug-2018 at 09:22
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 27-Aug-2018 at 13:24
Ентериерот како во некоја социјалистичка институција кој трпел 40 години нестручни промени, додавања, одземања... а тоа да ти е 2018 од нула направено

А и дрво во дворот за лек нема.

јбг, ко за тој дел на градот и не е најстрашно здание.

Edited by hcitrS - 27-Aug-2018 at 13:24
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12960
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 03-Mar-2019 at 19:13
Промотивно видео за универзитетов. Има интересни воздушни снимки.

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.