build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Видеоарт
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Видеоарт

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 171819
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1014
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #361 Posted: 26-Dec-2019 at 14:51

дали ФилипКејДик бил абдал кога думал дека дер ис проблем од д хоризонт!? дилема која од секогаш постоела во однос езотеричната алчност за вечен живот на земјата виа концептот екс-макина, но Дик во електрикШип тоа посуптилно го затрзува, и иако никогаш не сум ја прочитал цела книга и самата нејзина екранизација е доволен повод за да веќе денес се запрашаме НЕЛИ е логично да ги исфејкаат виа а.и. роботите до степен на био-механичка човечка реплика како стојат и тргнале работите, емоции хм зар актерите не знаат да одглумат различни табиети, зошто тогаш си мислите дека научниците не би можеле да наштимаат механичка глума а имаат се што им треба при рака, тек па кога самите машини ќе земат да се надградуваат виа машин-лрнинг-процеси, самосвесно испрограмиран а.и. така е ризик од мал милион аспекти, пример ко на видеиово, некој ќе се досети ајде бре удриле вируси сите чоеци оглупаиле та зошто да не стаиме андроди во Шоу-Биз во Новинарство во Политика во Полиција во Филозоција итн. итн. професии лепнати и на следново видео кое 2010-та говори за озбилен гајрет [1]

https://www.debatingeurope.eu/2017/11/20/should-autonomous-drones-be-allowed-to-kill

https://robotics.news/2018-08-28-futurist-suggests-merging-our-brains-with-ai.html

инаку досегашен рудиментиран а.и. пристап беше психотрониката [1]


Каролина електрофизиолошки го мотивира Латас да го шутне Банко кај Ниче а сите нив фино ги пазат робокопои, што има поубо нели, но кој вели дека и сега и гвен и латас и банко и ниче не се нечиј Вештачки Интелегентно скорен агитпроп, дефокусирајќи ги Луѓе од суштни животни појави како Дружење и Соработка а се со цел тој некој полесно да си одржува месонскиот матрикс во колосек бркајќи си ја nwo агендата, чудно но во однос времињава во кои живееме иако претурени од размена на знаења информации и можности ко никогаш порано (за нам познато) сепка есхатолошки добацуеме и потпросечно од неолитските чоеци чија продуховеност сигурно била 10 нивоа повисоко од денешнава, иако и тие забегале слично та ги снашол и нив потоп ...гајле му е на курцвел за светов
преку курцвел ми е од такви како него
сакале на марс да одат виа холодектие бркаат тотал-киборг-аријанец
ја би ние да бркаме тотал-рикол одговор
онака тамански за да им ресетира трансхуманизам
а нас да не врати во среден век не потака
поубо него hemp атакајла бидејќи тоа би повлекло тотал-пепељар
но да си поќутам бидејќи зависи колективно од вашата Слободна Волја!
а бидејќи им оставате на еа-детерминистите да ви дробат иднина,
кои ви се потсмеваат на вашата Слободна Волја,
та што ви е’ тоа ви е!
колку ви е’ толку ви е!
што сте здробиле тоа и’ ќе сркате!

последниов видеоарт сака да ја долови овдешната досегашна рудиментирана вештачка интелигенција посочувајќи низ витражите од Македониумот како возела матрицата досега (горе идеолошките папи во општествениот спектрум, а доле нивните миленици, бар како Љубчо го подржуеше Зајко а Банко не го опструираше Грујо во однос неговиот ритам, колку што ми текнуе за Ск’14 пример немаше никаков озбилен протест од страна на банковци своевремено, единствено срипување беше невладино и толку ...) аберот на нараторката пак укажует дека сите топтан абер си немаат кој пат го фатиле и во чија игра се вртат во круг можибе оној круг посочен во 9-тата минута од наративниот-фон, што пак дополнително е апострофирано преку позадината од психоделичниот спектакл на Мамуру Ошии [1] за келтскиот пагански мит за авалон [2] од кој сигурно поубаво ќе се лепнеше исечок од филмот но заради ут тантиеми мораше вака ... исто може ќе беше паметно да им леткаат во витражите сцени најултимејт сцени од своите реализирани проекти но тајм конзумјинг ем за да не биде премногу накинчурено тоа ќе требаше да врви пооловната решетка од витражите кои во тој случај би требало да се болдирани

дека и денес виа социјален инжињеринг сте скоцкани хоризонтално во хоризонтите тоа не е спорно, НО што ве чека натака чим си милуете еа-детирминистички прогрес нејќам ни да знам, арно е да си имун но зар е возможно доколку сте рат-рејс бројлер кој се грижи само за живејачката на овој свет онака индивидуалистички-посесивно, капак врз сето тоа исфилуван фејкбуковски дремеж, речиси како да не постои волја за Вертикална Слобода, ко и да не постои духовност ко да чекате на некаква нова а.и. вечна слобода, но ко што реков и оние во неолит ете иако продуховени па пак забегале, а што пак денес кога бивате легнувани на дуалистичко брашно виа месонски агитпроп виа новели и нивни екранизации како кодот на давинчи, што пак конечно ќе ве турне во апостасија и отфрлање на Христа доколку и понатака си ја сркате енлајтмент фатаморганата било таа спакувана во уметничко филозофско или технолошко руво, при што не само што низ истите се изоставени етиката моралот трезвеноумноста ако сакате, туку така навлечени на истите вие и токму рамнодушни станувате кон ризиците кои сосебе ги носат ваквите месонски стапици ...

овој пост како абер е може спунт за нишката Колективен Квалитет на Живеење, испреплетен со онаа за Информатички Технологии и Оптоелектроника, веројатно како лост за истите да се поткренат во комбинациите и ефектите, а притоа дане се обременуваат истите со поуки од тип што би било кога би било доколку вештачката интелигенција стане норма без контрола, прашање за кое сега нема одговор бидејќи оваа технологија е во раце на технократски елити отколку на Народ, дали!? квантниот компјутер како и атомската енергија, можеда бидне за големо арно но воедно и за голем зијан, а штом едно општество стане зависно од дадена технологија враќање тнко, кулминацијата пак кај квантните компјутери и вештачката интелигенција ветува навистина инерција кон хомо-силикон или пак хомо-еугеникс ако не друго [1][1] интересно е како ’глобалистите’ го спинуваат националниот моментум т.н. популистизам дека може да го потикне ’аријанизмот’ а всушност од секогаш глобалистичката тајфа го форсирала и форсира истиот научно, конечно она што ќе биде нусефект од евентуална транзиција кон трансхуманизам е подобни учипени маси vs неподобни неучипени независни средини кон што пак најбрзо би стигнале глобалистите виа ww3 речиси сигурен репетитивен патерн во однос минатите светски војни кои биле лост за масовни општествени промени колку и’ истите да биле непопуларни!ако нешто како Христијани треба да имаме во предвид дека треба во вакви времиња да чиниме не е насилно да бркаме преврати туку да трпиме и се надеваме на Божја Милост час поскор да заврши она претскажаното владеење на анатемаго на земјата чии 1000 години се при крај односно владеење со срцата на луѓето виа мамонизам неопаганизам и на крај трансхуманизам [1][2]

еуген муабетов нема крај
еугеника = човек со мозок на Грујо лик на Зајко
супереугеника = тој човек со едно око од Љубчо друго од Банко
внимавајте ова е само претпоставка кон што води муабетот

гледајте и думајте да не сте посреди вторава фуснота

...Edited by Zelenikovo - 28-Dec-2019 at 02:10
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1014
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #362 Posted: 03-Jan-2020 at 16:55

кога стравоите ги доживуме преку филмско рециклирање болката е сведена на ежење т.е. емоционален адреналин ако може така да се каже, дури и примамливи ни си такви жанрови бидејќи не трогнува како може се’ да изгледа иднината, посекако привлечна како современа фрактална архитектура, но гарантирам одбивна ко во истата ќе треба да скиткаат фрактално бионички и генетски изреметени чоеци, колку и тоа долго да трае, сигурно сите нема одма да посакаат да се скоцкаат во ви-ар ’сајбер-сингулар’ хевен, но дали Киборг би сакале да ви е Претседник!? можеби Градоначалник!? а зошто не и сурогат татко и мајка кои ви ги доделиле откако ве испилиле од епрувета!? мајтапот е што еугеничарите се навистина екстремно креативни кога станува збор каква иднина замислуваат за светов, само што тоа нам ниту филмски адекватно би ни било јасно!

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3115&PID=185219#185219


дека еугениката виа глобалистите ветува светла иднина од типот на венус-проџект тоа тнко, попрво би завршил муабетот натака (заради инструирани светски економски колапс и светска војна) налик метрополис на Фриц Ланг [1] а бидејќи во таквото цајберпанк гето ќе нема простор за нестерилизиран наталитет мнозина сигурно ќе бидат пенализирани дрско [2][2] доколку нели одбиваат лоботомија од тип на брејв-љу-ворлд ко што предучува Хаксли [3][3]

за добра видеарт предожба
на следново видео ...... би му лепнал екран во екран
напола големина ем центриран
за да потенцирам дека моторхед -
- на муабетов е масонерија
виа евроатлански глобализам
параноја НОУ - само фиар фром ФедералЕУ
и како истата ко сЕд мерџајки со сАд
ќе испилат њу-атлантиан-ворл-ордер


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1014
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #363 Posted: 04-Jan-2020 at 00:25

ако некогаш ви речат еугеника е супер работа која се точи во корнет а вам ќе ви го разубаи живот - не им верувајте [1] јасно тоа ќе ви го лиферуваат локалниве драун медиуми [2] а вие сетете се тогај на Ситизен Кејн [3] како индиректен склет муабет за потопените со фабрички грешки лиферувачи кои фабричките системски грешки како еугеника ви ги и ќе ви ги поттураат под нос како без алтернатива бидејќи нема докази дека таквата инерција е од склет посклет [4] може последнава сцена од Ситизен Кејн сама по себе видеоартовска ова би го доловило во контекст поживописно, иако контекстот повеќеслоен па шалтајте меѓу редои различни аналогии ... уште музиче налик вет-дримс да оди во позадина и ето урнек-плус за на кејн-трибјут-плејка велат мастерписов на Орсон заслужил бидејќи Длабоко Фокусирал [5][5][6][7]феминистки ќе ви речат Роузбад е луковица од Лале или Нарцис, арно ама ако муабетов се гледа низ призма на урбанизам и архитектура тоа е ГУП или ДУП виа локални избори а неретко и државни, сигурно ќе беше ова пјасно доколку кај нас постоеја Независни Медиуми чие посредство нема да биде да ги помирува крајностите како сталежи во општеството туку ќе извади на Ачик зицерите и ризиците во однос политиките, во случајов во однос градежништвото односно урбаната мафија и удбалитичарите за што имаме евидентирано дузина абери и на форумов, НО сето тоа е налик буре без дно бидејќи ниту има континуитетна чешлање на истите ниту пак Народ се нафатил да ги дорасчешлуе, иако имало по некој исклучок [1][2] но претежно како заклучок без јасна завршница [3] бар мене не ми е бидејќи никој не се ни замара од новинари да не поучи што каде како стои некоја појава ем тоа да биде педантно архивирано од самите новинари на форум како Билд во однос абери еве за урбаната мафија! ех камо ова да беше случај и со сеуште живата и активна Еугеника која чека зад аголот натака! што мислите кога ова ќе се случи ако знаеме дека медиумскиот могул кај нас се удбашана!?


Edited by Zelenikovo - 04-Jan-2020 at 00:30
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1014
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #364 Posted: 13-Jan-2020 at 03:41

може да се каже многу абери навреме или пак во 5 до 12 предупредуваат дека треба предострожност! за таков мој абер би бил мојот последен пост во нишката Енергии [1] со се оние 2-ри фусноти во истиот, кој разбрал нека ви пренесува, а како аналоген прилог би ја посочил појавата на новелата Атлантис [2] која за жел прексно ја екранизирале за да има можеби поозбилен предострожен ефект [3] колку пак сите слични абери во оваа Видеоарт нишка се соодветно изигнорирани (бидејќи нема никаква дискусија на ниту една сродна тема по форумов апропо нив т.е. ниту еден сосељак не нашол за сходно да фрли никаков коментар) навистина не би можел да кажам, сигурно некого задумале, други пак насмеале, трети веројатно изначудиле, битно тука се та кому му требаат нека ги чешла!инаку нова-атлантида не е воопшто мајтап како месонски идеал, кој роџер бејкон виа инвизибилити колеџ подоцна долгорочно елитистички-научно-окултно ја армира како хуманистички-идеал, кој не дека сите го следат, но оние еугеничарски распалените елити и те како, дали вие сте за тоа свесни или не нив не ги тангира бидејќи се таква сива еминенција да просто додека имаат еа-власт како еа-детерминисти ќе си пушираат идеалите практично и теоретски додека можат, а дали ќе потонат и тие како титаник тоа чинам на Христијаните им е јасно, прашање е дали и вас ќе ве повлечат на дното бидејќи сте се изврзале за тој брод а мнозина и се испокачени нанего, што сте дробеле тоа и ќе си сркате! немојте да речете дека никој не ве Предупредил! еве бар научете како функционираат спасувачки Чамци што како технологија воопшто не е променета веќе цел век, до душа тогаш терала рачно сега електро-механички, битно ет да сте на готовс кога веќе сте си дозволиле да ве возат кон нов’светски’поредок и научо езотериски и политичко глобалистички та и духовно универзалистички!


Edited by Zelenikovo - 13-Jan-2020 at 04:48
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 171819

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.