build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел Илинден - Крушево

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Хотел Илинден - Крушево
    Posted: 22-Jul-2008 at 21:25
Фотографии од Хотел ИЛИНДЕН - Крушево:
-Постојна Состојба
-Реконструкција, доградба и надградба.
-Проект и 3Д Изгледи
-Реализација
Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Jul-2008 at 21:32
  1. и   
Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 22-Jul-2008 at 21:35
Еве неколку фотки од проектот
Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 22-Jul-2008 at 21:38
Еве 3Д изгледи на двокревтните соби во хотелот.Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 22-Jul-2008 at 21:41
Еве и неколку рендери на целиот Хотел.Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 22-Jul-2008 at 21:44
Неколку пробни панорамски рендери
Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 22-Jul-2008 at 21:53
Фотографии од реконструкција (2007 година)
Edited by damjanh - 22-Jul-2008 at 21:55
Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 22-Jul-2008 at 22:00
Фотографии од реконструкција (јули 2008 година)Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 22-Jul-2008 at 22:02

Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 22-Jul-2008 at 22:20
ubavo e ,zasluzuva krusevo vakvo nesto, posebno mi se dopagaa interierot zakon e
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 22-Jul-2008 at 23:26
Applause
Applause
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 23-Jul-2008 at 00:13
Дамјан, браво за изобилството материјали! Thumbs%20Up
Cheers

Само би те замолил да вклучиш изор од каде се превземени рендерите и плановите (URL)


Edited by Cloverstack - 23-Jul-2008 at 00:15
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 23-Jul-2008 at 01:32
Супер проект. Добро е што се иде на темелна реконструкција. Да не знаеш случајно кој е инвеститорот тука?!


п.с. Оние првите две слики од реконструкција ми личат како сараево после војната.
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 23-Jul-2008 at 01:42
Многу јака реконструкција Bow  Applauseбраво за фоткиве дамјанх
 
Еве како се прави правилна реконструкција! браво
Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 23-Jul-2008 at 02:51Edited by Cloverstack - 23-Jul-2008 at 04:07
Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 23-Jul-2008 at 03:32
А еве една слика каков ќе биде погледот од хотелот према Крушево.Edited by damjanh - 23-Jul-2008 at 03:44
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 24-Jul-2008 at 15:40
одлична презентација Дамјан Thumbs%20Up. Ако не се лажам проектов го имаше во годинашниов каталог на Бимас но бидејќи таму немаше некое изобилство на материјали не го постирав на форумов.

Пристојна реконструкција а што е уште побитно реализацијата делува дека е при крај Thumbs%20Up


Edited by pbanks - 24-Jul-2008 at 15:41
Back to Top
damjanh View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 15-Jun-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote damjanh Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 25-Jul-2008 at 01:44
Инвеститор е фирмата КОРИЈА од Крушево.
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 25-Jul-2008 at 12:57
Ako ne se lazam Atelje Ajvar ima dobieno nagrada za arhitektonsko resenie vo 2005 samo neznam za koj objekt bese - ne me fakajte za zbor Roll%20eyes
I use public toilets and I piss on the seat.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 25-Jul-2008 at 15:48
проектов е одличен, само што е со жолтата фасада на некои од рендерите, сакам бела да остане
ми се допаѓа како е осмислен пристапот со автомобил и паркингот, а ентериерот и погледот се одлични
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.