build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мојата куќа

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 12-Aug-2016 at 07:35
Благодарам phenomenon......можеби на сликиве не се гледа ама точно позицијата на нашата улица е со благо надолниште и никогаш не се задржува вода. Дури тоа го сметам за предност. И сите куќи надолу се на некој начин каскадно распоредени. Баш може да направам и некоја фотка.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 12-Aug-2016 at 07:43
Одиме понатаму. Бидејќи денес ми е последен ден на работа пред одмор и нема да ставам слики во наредните две седмици, еве ја првата половина на 2008ма.

Јануари - Јуни 2008:

бетонирање на темелите (темелите се 70х50 отприлика и се по должина на целата градба).Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 12-Aug-2016 at 07:44


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 12-Aug-2016 at 07:46
п.с. нека не ве бунат датумите на некои слики, не беше наместен апаратоти првиот ред бетонски циглиBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 12-Aug-2016 at 07:47
бетонски затеги по должина и ширина на објектот

Edited by Влатко - 12-Aug-2016 at 07:49
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 12-Aug-2016 at 07:51
малку поодмината фаза полукруг од подрум

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 12-Aug-2016 at 07:53


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 12-Aug-2016 at 07:54
изолација

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 12-Aug-2016 at 07:55
некоја перспектива

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 12-Aug-2016 at 07:59
еден ден успеав да се качам на нефункционалната тераса на комшијата позади мене и ги направив овие панорамски фоткиBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 12-Aug-2016 at 08:01
еве ме и мене во акција, некој се решил да ме слика (бидејќи најчесто фото документацијата ја водев јас)Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 12-Aug-2016 at 08:03
предната влезна партија, исто така полукружнаBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 12-Aug-2016 at 08:04


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 12-Aug-2016 at 08:05


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 12-Aug-2016 at 08:07
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 12-Aug-2016 at 08:10
првата АБ плоча, првата половина и подрумските подовиBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 12-Aug-2016 at 08:11
епа дечки тоа би било за сега, се читаме за 2 седмици со Јули - Декември 2008

Edited by Влатко - 12-Aug-2016 at 08:19
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 29-Aug-2016 at 09:26
Ок, годишниот одмор заврши па да продолжиме

Јули - Декември 2008:Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 29-Aug-2016 at 09:27
Шалување на вториот дел од првата плочаBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 29-Aug-2016 at 09:29


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.