build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мојата куќа

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 8>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 31-Aug-2016 at 13:14


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 31-Aug-2016 at 13:15
нареден дел, Јули - Декември 2009
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 644
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 01-Sep-2016 at 10:13
izolacija ne e postvena?
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 01-Sep-2016 at 10:48
Originally posted by nenad

izolacija ne e postvena?


е поради тогашното брзање сега мака мачев дополнително
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 01-Sep-2016 at 11:10
Јули - Декември 2009Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 01-Sep-2016 at 11:11
Edited by Влатко - 01-Sep-2016 at 11:12
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 01-Sep-2016 at 11:14


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 01-Sep-2016 at 11:15
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 01-Sep-2016 at 11:17


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 01-Sep-2016 at 11:18
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 01-Sep-2016 at 11:18
тоа е за тоа шестмесечје, наредно Јануари - Јуни 2010
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2457
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 08-Sep-2016 at 11:03
Предобра фото-документација, мислам дека на многумина би им била корисна.
Сте ја средиле куќата, бонбона! (само што не си предвидел простор/маска за климата)
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 09-Sep-2016 at 11:21
Originally posted by fichot

Предобра фото-документација, мислам дека на многумина би им била корисна.
Сте ја средиле куќата, бонбона! (само што не си предвидел простор/маска за климата)


Благодарам fichot. Овде ставам само 20-25% од сликите кои ги поседувам за да не стане досадно. А во врска со климите можеш да ми појасниш на каква маска мислиш?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13136
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 09-Sep-2016 at 18:06
Претпоставувам мисли на нешто слично на ова (простете за токму овој пример) - овде решеткастите коцки се всушност замаскирани клима уреди:

За сè има вторпат
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 12-Sep-2016 at 10:17
Па добро можеби имаше шанса за некаква касета за климите но јас сум задоволен што и држачите се инкорпорирани во самата фасада.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 12-Sep-2016 at 10:58


Сега ќе мораш да ја продолжиш репортажава до 12.09.2016, да видиме како стоиш со сеизмика
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 12-Sep-2016 at 11:23
хаха, по извршена визуелна инспекција нема ништо мрднато, освен што паднаа неколку работи од повисоки места како кутии и слични тракатанци. Сепак не би ја предизвикувал природата да ја покаже својата сила.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 09-Nov-2016 at 09:07
Мака мачам да ги извадам сликите од 2010 и 2011 од стариот лаптоп. Некој добар компјутерџија на форумов да помогне
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 17-Jan-2018 at 11:22
Конечно извадив еден дел од сликите од стариот расипан компјутер но ми фалат фолдери од 2010 и 2011. Да ги најдам и продолжувам.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 17-Jan-2018 at 23:30
Интересна тема, ме интересира како продолжува понатаму, ама тоа цефките во бетонот ми бодат очи...

Кажи каква мака имаш со стариот лап топ да видам дали јас можам да ти помогнам.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.