build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мојата куќа

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 23-Jan-2018 at 09:48


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 23-Jan-2018 at 09:50
Внатрешно мачкање, секако претходно поставена струја и водоводBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 23-Jan-2018 at 09:52


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 23-Jan-2018 at 10:04
Јули - Декември 2013

Во текот на летото успеав да завршам се што зацртав. Всушност се направија услови да се вселиме. Сликите се претежно од јули до септември.

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 23-Jan-2018 at 10:06
ТаванBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 23-Jan-2018 at 10:08
Плочки во кујна и WC-а


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 23-Jan-2018 at 10:12
И конечно некој финален производ, први услови за живеење. Иако, во првите моменти изгледаше дека се е готово, откога ќе почне да живее човек внатре, сфаќа што уште му недостасува.

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 23-Jan-2018 at 10:13
Во наредните постови - дворното место. Не сакам ни да се потсетувам како изгледаше дворот со 99% кал
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 24-Jan-2018 at 14:11
Јули - Декември 2014

По стрaшното искуство од првата зима со дворното место (99% во кал) на ред е предниот дел од дворот за комуникација со улицата (која патем и самата е во кал )

Edited by Влатко - 24-Jan-2018 at 14:11
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 24-Jan-2018 at 14:14


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 24-Jan-2018 at 14:15
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 24-Jan-2018 at 14:16


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 24-Jan-2018 at 14:18
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 24-Jan-2018 at 14:27
Јануари - Јуни 2015

Покрај средувањето на предниот дел од дворот мораше да се заврши уште еден зафат а тоа е покрив /чадор/ на предниот дел од куќата затоа што наредна беше фасадатаBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 24-Jan-2018 at 14:29
Бекатон плочки на местото за паркирање

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 24-Jan-2018 at 14:31
И конечно среден преден дел од дворот

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 24-Jan-2018 at 14:32
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 24-Jan-2018 at 14:33
Секако да не го заборавиме и "чадорот"Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 24-Jan-2018 at 16:58
Одлично ,ми се допаѓа како излезе крајниот производ од дворот а и од внатрешноста на домот, иако скалите ми изгледаат малку стрмни. Малку ти замерувам за малтерисувањето ,но ти најдобро си знаеш што си мислел и сакал во тој момент.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #120 Posted: 25-Jan-2018 at 09:15
Originally posted by daci92

Малку ти замерувам за малтерисувањето ,но ти најдобро си знаеш што си мислел и сакал во тој момент.Во каква смисла за малтерисувањето? Како што имам напоменато на почеток на темава, нормално, сум правел и грешки и добри работи а секако е добро да се увидат и замерките од денешна дистанца.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.