build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловна зграда Свети Мина (седиште на А1)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 420
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 22-Mar-2018 at 00:22
ramkive ko bi gi praele so ista boja ili po suptilni mozda i bi bil popristoen... a pa ova topkive mnn mnn ni u Sutka gi nema od kaj gi...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12981
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 29-Mar-2018 at 21:05
Од попладнево...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12981
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 08-Apr-2018 at 22:09


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 27-Apr-2018 at 12:07
Овде градежните активности се пред финиш,кога минував го расчистуваа задниот дел од градилиштето и би требало наскоро да го постават и логото од компанијата на горната конструкција.Само треба да ја средат пристапната улица до објектот,коцките се лом. Еве неколку денешни фотки

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12981
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 29-Apr-2018 at 20:45
Навечер има и украсно осветлување, баш во петокот го забележав тоа.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12981
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 08-May-2018 at 22:23
За сè има вторпат
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 420
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 09-May-2018 at 13:58
vseleni se vip vo nego? samo ne gledam nekoj vlez ili nesto na vip...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 09-May-2018 at 14:07
Мислам дека сеуште не се ја кога поминував пред некој ден влезните врати беа отворени и се внесуваше мебел. Горе конструкцијата за логото е одамна спремна веројатно наскоро ќе го постават.
Back to Top
Dukac View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Dukac Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 09-May-2018 at 14:18
Вработените веќе си ги пакуваат личните работи, дел од нив ќе почнат со работа во новиот објект од понеделник.
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 09-May-2018 at 23:28
Originally posted by stef4o

Мислам дека сеуште не се ја кога поминував пред некој ден влезните врати беа отворени и се внесуваше мебел. Горе конструкцијата за логото е одамна спремна веројатно наскоро ќе го постават.

 
Можеби сеуште се мислат кое лого да го постават, бидејќи Телеком Австрија веќе ги ребрендира своите компании во новиот бренд А1 Телеком - каква иронија ќе биде тоа за пвеводбеничкиот пастир и неговите братучеди, на нивен објект да виси лого кое ќе ги потсетува на национална телевизија која пропадна и беше затворена додека тие беа на власт, и се разбира - пропадна и беше затворена по нивна иницијатива и со нивна помош.
 
Пред 2 (ДВЕ) години ова време се споија Вип, Оне и Близо, па можеби сега во мај 2018, по повод 2 години од спојувањето - ама само можеби - ќе ја ребрендираат компанијата во А1 Телеком.


Edited by Dexter26 - 09-May-2018 at 23:29
Back to Top
Dukac View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Dukac Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 10-May-2018 at 08:35
ВИП дефинитивно ќе се ребрендира, но веројатно кон крајот на годината.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 11-Jun-2018 at 12:58
Објектот е веќе ставен во функција преселени се уште од 01.06.2018,само уште логото не е поставено и задниот дел сеуште не е партерно уреден. Еве една денешна + објавата од весник за промена на адресаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 22-Aug-2018 at 12:12
Објектов може да се означи како завршен,Вип се веќе вселени во новиот објект од средината на јуни.Еве две денешниBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12981
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 22-Aug-2018 at 18:39
Целата таа улица што требаше да биде пешачка сега е приватен паркинг за вработените во ВИП. Почнале да паркираат и околу фонтаните на плоштадот кај црквата. Не ми се верува каков хаос е таму.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 22-Aug-2018 at 18:54
Da nazalost prostorot e pretvoren vo parking a samata zgrada ima podzemen parking i toa na dve nivoa pod zemja ako ne se lazam ama dzabe.Kaj stanbenite objekti donekade i gi razbiram deka ne im vleguva vo cena so stanot,deka im e skapo da kupat garaza no ovde toa ne drzi voda. Mozam da zamislam kako bi bilo ako se doselat uste nekolku firmi vo zgradava.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 31-Mar-2019 at 12:35
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12981
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 03-Sep-2019 at 18:50
ОнеВип и официјално се ребрендира во А1, а денеска го видов и новото лого на зградава. Немам фотки
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12981
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 04-Sep-2019 at 18:27


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 05-Sep-2019 at 12:56
Еве и од мене денешни од другата страна,веројатно треба да постават уште едно лого горе на втората фотка може да се види дека е оставена конструкција за такво нештоBack to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1935
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 06-Sep-2019 at 08:34
Едвај чекаа да пропадне боки и а1 за да го превземат името
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.