build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 34>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12958
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 29-Apr-2015 at 08:33
Originally posted by Kid_A

Колку е интелегентен народот толку ќе се интелегентни и политичарите, а и квалитетот на државата. Тука нема голема филозофија. Се е во интелегенцијата и генетиката на еден народ. Врз тоа се темели квалитетот на едно општество и заедница.

Овие нови згради за 30-тина години ќе изгледаат исто како што изгледаат комунистичките згради денес.


Не им давам ни 10 години. Само временските услови за тој период ќе ги упропастат, а да не зборуваме за сите заградувања на балконите, доградби, надградби и останати човечки интервенции.

Edited by Џоле - 29-Apr-2015 at 08:34
За сè има вторпат
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 29-Apr-2015 at 14:21
Ааа Џоле ексклузивитетот ми го зема за зградиве кај мене у маало
23ka.wordpress.com
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2451
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 17-May-2015 at 10:18
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12958
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 17-Aug-2015 at 09:22
Адорадромфото: adora.com.mk
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 638
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 17-Aug-2015 at 19:55
На местото на бараките во Стар Аеродром
Инаку улицава има планови да ја прошируваат и слично?

Edited by kiriOK - 17-Aug-2015 at 19:58
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12958
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 17-Aug-2015 at 23:07
Ќе ја прошируваат, имаше вест за тоа од пред некој месец.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12958
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 20-Aug-2015 at 07:53
Голден Арт, нас. Аеродром

За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2451
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 20-Aug-2015 at 09:06
Симпатично изгледа (земен просекот в предвид). Уште да им текне решетките горе да ги облагородат со лоза или некој друг пузавец (па нека се шири и по кровот).
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2061
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 03-Oct-2015 at 10:22
Стар Аеродром. Колку што разбрав од форумиве, новиве згради имаат, односно немаат никаква изолација.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 03-Oct-2015 at 10:37
Не сум воопшто изненаден.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 638
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 03-Oct-2015 at 16:58
Ова се знаеше уште пред да се изградат...
Македонски приватни инвеститори се пандан на македонскиот капиталистички модел,се поминува во име на поголема заработувачка.

Edited by kiriOK - 03-Oct-2015 at 21:01
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2061
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 03-Oct-2015 at 17:24
Затоа и зјаат празни. Ако продолжи вака, урбанистичкиве катастрофи ќе бидат раселени и се надевам срушени.
А, каква е статиката на овие згради? Пропорционално со неквалитетна изолација, претпоставувам дека и се' останато е неквалитетно?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12958
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 03-Oct-2015 at 17:38
Истава компанија гради и две други згради, во близина на гореспоменатата.Едната е речиси завршена (фотографијава е постара, а другата ѕирка зад неа)...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12958
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 19-Nov-2015 at 17:25
Елена Лука Хоум, нас. Аеродром

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12958
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 28-Feb-2016 at 22:22
Во Аеродром

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2061
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 28-Feb-2016 at 22:53
И Аеродром го уништија
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 638
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 29-Feb-2016 at 01:34
Originally posted by Staro Skopje

И Аеродром го уништија


Стар Аеродром,да.
Во Нов Аеродром ако исклучиме Реонски Центар и станбениот дел на Лисиче,мислам дека нема да можат да спроведат нешто слично.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7311
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 29-Feb-2016 at 04:23
Originally posted by kiriOK

Originally posted by Staro Skopje

И Аеродром го уништија


Стар Аеродром,да.
Во Нов Аеродром ако исклучиме Реонски Центар и станбениот дел на Лисиче,мислам дека нема да можат да спроведат нешто слично.
не ги предизвикувај ќе те молам
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12958
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 08-Apr-2016 at 09:38
Адора во нас. АеродромГолден Артфотографиите се преземени од нивните интернет страници
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 17-Apr-2016 at 18:26
Mnogu preteraa so zgradive i so broj na zgradi i so katnosta,naokolu so meseci e raskopano,sea gleam pravat zgrada vednas do onaa Elena luka sto neodamna bese gotova. I mnogu e loso toa sto zgradive se dosta blisku edna do druga. Ubavo ke bese dabar da ne gradi nisto pred onaa zgrada na golden art posto mnogu i go skratuva pogledot. Neznam kolkav e interesot i kako odi prodazbata na stanovi ama ako prodolzat vaka cela provincija ke ja donesat vo Skopje.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 34>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.