build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 34>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 29-Feb-2016 at 01:34
Originally posted by Staro Skopje

И Аеродром го уништија


Стар Аеродром,да.
Во Нов Аеродром ако исклучиме Реонски Центар и станбениот дел на Лисиче,мислам дека нема да можат да спроведат нешто слично.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7314
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 29-Feb-2016 at 04:23
Originally posted by kiriOK

Originally posted by Staro Skopje

И Аеродром го уништија


Стар Аеродром,да.
Во Нов Аеродром ако исклучиме Реонски Центар и станбениот дел на Лисиче,мислам дека нема да можат да спроведат нешто слично.
не ги предизвикувај ќе те молам
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 08-Apr-2016 at 09:38
Адора во нас. АеродромГолден Артфотографиите се преземени од нивните интернет страници
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 17-Apr-2016 at 18:26
Mnogu preteraa so zgradive i so broj na zgradi i so katnosta,naokolu so meseci e raskopano,sea gleam pravat zgrada vednas do onaa Elena luka sto neodamna bese gotova. I mnogu e loso toa sto zgradive se dosta blisku edna do druga. Ubavo ke bese dabar da ne gradi nisto pred onaa zgrada na golden art posto mnogu i go skratuva pogledot. Neznam kolkav e interesot i kako odi prodazbata na stanovi ama ako prodolzat vaka cela provincija ke ja donesat vo Skopje.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 17-Apr-2016 at 19:27
Некогаш плански и опуштени населби со атмосфера,сега веќе хаотични гета.

Добар дел од Карпош 2Добар дел од Карпош 1МичуринСтар Аеродром

Следни на листата: Острово,значаен дел на Карпош 4...

Драго ми е што уште не се намерачиле на населби како Карпош 3.
А Тавталиџе,Козле,Влае,Црниче,Капиштец и добар дел од Водно не им даваат простор на штетниците дури и да сакаат.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 17-Apr-2016 at 19:37
Micurin ima se pogolem problem so parkiranje i ako napraat uste nekoja zgrada haosot ke dozivee maksimum,osobeno ul. Simeon kavrakirov.
Neznam sto ke se prai??
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7314
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 18-Apr-2016 at 01:55
на листата може да се додадат и Расадник, Реонски, Лисиче, а мора да не ги забораваме и Чаир и Бутел, каде се градат монструми, во споредба со кои зградичкиве на Адора и компанија се гола вода
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 15-Jun-2016 at 12:26
Еве фотки од новите згради во Стар Аеродром,поголем дел од улицата е конечно асфалтиран и на оваа улица има уште три-четири згради кои не се довршени,меѓутоа има наоколу уште бараки кои верувам дека наскоро ќе бидат срушени.

Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 08-Sep-2016 at 20:11
од масакрирањето на дром
23ka.wordpress.com
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 08-Sep-2016 at 20:12
Стварно коректно направено за разлика од оние конзервите на Андора и Настел.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7314
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 09-Sep-2016 at 01:39
Originally posted by kultuzin

Стварно коректно направено за разлика од оние конзервите на Андора и Настел.
повеќе од пола од зградиве се на Адора, дури го имаш и логото на првата слика на еден од објектите
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 09-Sep-2016 at 21:34
Што повеќе конзерви во Скопје тоа значи се поголемо демографско празнење на остатокот на Македонија. Плус, гетоизирање на Македонците во 4-5 населби низ Скопје, а отворање и на голема можност Македонците од доминантно албанско/турските населби низ Скопје да се преселат во новите македонски гета, затоа што новоизградените згради им го овозможуваат тоа. Ете тоа е демографска политика на Македонија. Катастрофа! Прашајте кој млад брачен пар од македонска националност купил куќа/стан во Чаир или Гази Баба последните 10 години, па ќе ви биде јасно што зборувам.

Edited by Kid_A - 09-Sep-2016 at 21:35
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 09-Sep-2016 at 22:14
Originally posted by zabegan

Originally posted by kultuzin

Стварно коректно направено за разлика од оние конзервите на Андора и Настел.
повеќе од пола од зградиве се на Адора, дури го имаш и логото на првата слика на еден од објектите


Zboruvam za zgradata vo Momin Potok a ne kokosarnicite pod nea.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 03-Oct-2016 at 16:00
Во Мичурин.Претпоставувам дека е нешто станбено.Ќе гледам ако можам деновиве од поблиску да сликнам.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 22-Oct-2016 at 16:30
Ми се чини дека зградава е во Аеродром, кај Тобако:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 11-Dec-2016 at 16:09
Фасадата е веќе целосно завршена.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 14-Dec-2016 at 18:45
Аеродром


23ka.wordpress.com
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 30-Jan-2017 at 23:02
Аеродром - безлично, неинвентивно, грозно... фотките се преземени од нивната фејсбук страница.За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 04-Feb-2017 at 15:32
Во Аеродром
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 18-Feb-2017 at 14:37
Аеродром

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 34>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.