build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 34>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 11-Jun-2018 at 16:41
Градилиштето за новата зграда на Адора,патем исечено е уште едно дрво-превземено од фб


Edited by stef4o - 11-Jun-2018 at 16:41
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 13-Jun-2018 at 12:05
Неколку денешни

1.Адора сеуште вршат ископ2.Ова е на ул.Пандил Шишков,првата е од поодамна завршена а зад нејзе во тек е изградба на новаНема рендер туку само една табла,едвај ја приметив3.И ова е од изградбата на кружниот тек непосредно до поликлиникатаBack to Top
Riste View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Riste Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 16-Jun-2018 at 14:53
Vaka taka so mnogu negativni reakcii DUP-ot za Star Aerodrom se realizira ostanaa uste nekolku baraki za rusenje.
Tuku koe e vaseto mislenje za kvalitetot na izgradenoto.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 17-Jun-2018 at 12:13
ГА 06-превземено од нивната веб страна

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 17-Jun-2018 at 19:04


Edited by kiriOK - 17-Jun-2018 at 19:13
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 17-Jun-2018 at 19:08
Ако гледам убаво исечени се неколку дрва...

Изгледа ќе одат со сечење на целиот дрворед по улица Коста Новаковиќ,станува збор за десетици деценијски дрва.Edited by kiriOK - 17-Jun-2018 at 19:16
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 17-Jun-2018 at 19:20


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12952
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 17-Jun-2018 at 19:51
Штета за дрвјата. Инаку, сакав да прашам, дали имаше реална потреба за кружен тек токму таму? Некако не ми се верува дека има толкав сообраќај.
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 17-Jun-2018 at 21:22
Мислам дека предвидуваат развивање на уличната мрежа во целиот тој реон,можно е и нови пробиви и сврзувања.
Па тој дел и во оваа рана фаза делува како еден вид чвориште.

Но сето тоа ќе доведе и до уништување на сите дрвореди...

Edited by kiriOK - 17-Jun-2018 at 21:23
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 20-Jun-2018 at 15:34
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #231 Posted: 23-Jun-2018 at 13:11
Превземено од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #232 Posted: 23-Jun-2018 at 14:33
ГА 07 на ул.Пандил Шишков(превземено од нивниот фб профил)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #233 Posted: 26-Jun-2018 at 16:55
Од истото видео кај Тобако 2

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #234 Posted: 27-Jun-2018 at 07:35
GA 08(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #235 Posted: 27-Jun-2018 at 12:13
Новиот објект на Адора,викендов ја поставија темелната плоча.Еве го рендерот уште еднаш сега малку изменет со зеленилото по терасите.(превземено од фб)Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #236 Posted: 27-Jun-2018 at 13:33
Originally posted by Џоле

Штета за дрвјата. Инаку, сакав да прашам, дали имаше реална потреба за кружен тек токму таму? Некако не ми се верува дека има толкав сообраќај.


Никогаш немало, нема ни сега доволно сообраќај за кружен тек. Но, реално тука има купишта бараки, многу ги бутнаа, а има и уште доста за буткање, може да се очекува дека овој реон ќе добие зголемување во население во следниве 2-3 години. Така што може подоцна ќе биде оправдано.

Во време на ВМРО, тука беше планирано сите дрва да се исечат по Коста Новаковиќ. Овие сега на власт, ко ублажија малку, ама мислам дека сепак има шанса да исечат доста дрва и покрај што настапија со "поскромен" план за улицата.

Со кружниот тек настрадаа доста двра во малото паркче спроти поликлиниката, а и неверемево откорна некаде 3 дрва со солидна големина, на кои најверојатно толку им бил векот. Така што, паркчето сега е поштуро нешто што беше.

Ама да се биде искрен, реално засадија овие од општина доста дрва од другата страна, позади Меѓаши детската амбасада. Очекувам да се засадат и во паркот некое ново. Иако тука за кружниот тек скинаа едно масовно дрво, некои може 15 метри високо. Имаше кај Меѓаши едно огромно дрво 20+ метри што беше високо ко или повисоко од воените згради. Жално што го исекоа тоа за Настел зграда пред некоја година.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #237 Posted: 28-Jun-2018 at 17:30
Originally posted by stef4oОва е новоотворено градилиште на истата улица до зградата на Офис Ком само незнам кој ја добил,не видов табла а инаку веќе е направен ископ
Рендер од новата зграда на Офис Ком на ул.Пандил Шишков

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #238 Posted: 29-Jun-2018 at 19:44
Му видоа сметка на боров...

Edited by kiriOK - 29-Jun-2018 at 19:47
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #239 Posted: 05-Jul-2018 at 15:53
ГА 08-од нивната фб страна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5454
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #240 Posted: 10-Jul-2018 at 11:55
Неколку денешни

1.Кај Тобако 2 сеуште се врши ископ но на дел од парцелата веќе е поставена арматура.

2.Кај зградата на Дабар на ул.Фрањо Клуз се привршува со местење прозори и се местат скелиња за фасадата.3.Фасадата на Elena Luka Home e скоро готова4.Исто така и Голден Арт привршува со фасадата на новиот објект на ул.Пандил Шишков5.Веднаш десно од нив е градилиштето за новата зграда на Офис Ком каде е фрлена темелната плоча но денес не забележав активност

6.И ова е новиот објект на Голден Арт на ул.Методија Шаторов Шарло веднаш спроти градилиштето на Адора каде сеуште се работи на подземните нивоа

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 34>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.187 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.