build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1060
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 19-Jul-2018 at 12:10
Неколку денешни

Кај Тобако 2ГА 07(првата фотка е моја втората е од фб)

Наспроти нив веќе од поодамна е ископан огромен кратер за изградба на нова зграда но имаат некој проблем со подземни води а и доста време потрошиле во набивање на шипови кои може да се забележат на фотката

Се работи за двокрилна зградаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1060
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 28-Jul-2018 at 11:27
GA 08(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1060
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 11-Aug-2018 at 16:37
Јака им душа на оние кои живеат во овој дел,особено во вечерните часови е опасно и за возила и за пешаци бидејќи речиси и да нема тротоар на кој не е изваден капак од некоја шахта особено поред градилиштата.Руди Чаевац пред 2 години ја реновираа а сега пак лом ќе ја направат,тротоарот поред новото градилиште кај Тобако 2 е целосно уништен.А по се изгледа ваквата состојба ќе потрае бидејќи сеуште има бараки за рушење.

На раскрсницата кај ОУ Блаже Конески(од фб)

Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 26
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 12-Aug-2018 at 01:22
Originally posted by stef4o

Руди Чаевац пред 2 години ја реновираа а сега пак лом ќе ја направат,тротоарот поред новото градилиште кај Тобако 2 е целосно уништен.А по се изгледа ваквата состојба ќе потрае бидејќи сеуште има бараки за рушење.


2 години!!! Па тоа е одлично. Во Настел зградите близу Перла Бјанка ресторанот, ставија тротоар и за 2 недели го уништија за време на конструкцијата на зградите. Па, по една година го поправија, кога се направија зградите.

На Коста Новаковиќ пред 3 и нешто години ставија некој тротоар, сега е во лоша состојба и изгледа ќе прават нов со кружниот тек.

Така што овие појави се стандардни кај нас. Камо некој да имаше план.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1060
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 14-Aug-2018 at 08:45
Поставен е асфлат на кружниот тек кај поликлиниката(фоткава е од фб кон крајот на минатиот месец)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1060
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #166 Posted: Yesterday at 12:30
Еве рендери за новата зграда кај Тобако 2,делува масивноBack to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 655
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #167 Posted: Yesterday at 17:17
Најјакото е дека на сите рендери, фршти зеленило
Back to Top
Riste View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote Riste Quote  Post ReplyReply #168 Posted: Yesterday at 17:32
katastrofa
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 338
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #169 Posted: Yesterday at 18:51
Уште една кутија,жално за локацијата...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.