build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1285
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 11-Oct-2018 at 19:02
Од фб,од почетокот на месецов,се надевам дека пред зима ќе завршат.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1285
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 14-Oct-2018 at 13:53
Ако ова го сметаат за завршено тогаш којзнае како ќе изгледа тротоаров за година дена со вака лошо наместени коцки.(од фб)Edited by stef4o - 14-Oct-2018 at 13:54
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Online
Posts: 160
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 14-Oct-2018 at 17:45
Кога не постои надзор... ова е резултатот
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 82
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 14-Oct-2018 at 18:26
Ужас... 2018 година сме, а се' уште има вакви работи низ Скопје, па дури во Аеродром... Катастрофа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1285
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 15-Oct-2018 at 05:55

Проблемот е во тоа што реконструкцијата трае скоро година дена и на крај пак се добива фушерација.Слично е и со нашите автопатишта кои се во вечна реконструкција и вечно нечинат.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11659
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #226 Posted: Today at 12:14
Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1285
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #227 Posted: Today at 12:30
Од градилиштето кај Тобако 2(фотката е од долниот линк)https://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1285
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #228 Posted: Today at 13:04
Еве уште неколку од истиот линк


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.