build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1415161718 34>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 09-Oct-2018 at 08:00


Edited by kiriOK - 09-Oct-2018 at 08:10
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 09-Oct-2018 at 08:03
Originally posted by stef4o


Само незнам зошто ги тргнаа тарабите?Како и да е подобро е за сликање.Патем еве каков поглед би имале станарите од зградата на Дабар.Баш ме интересира од каде ќе биде влезот за паркирање на колите на комплексов...
Најверојатно од страна на Руди Чајавец...го замислувам хаосот кој ќе настанува посебно кога сите идат и се враќаат од работа.

Edited by kiriOK - 09-Oct-2018 at 08:03
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 09-Oct-2018 at 08:08

Da vlezot ke bide od stranata na Rudi Caevac,taa raskrsnica i sega e haoticna koga ke se vselat u novava zgrada ke bide totalen haos.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 11-Oct-2018 at 19:02
Од фб,од почетокот на месецов,се надевам дека пред зима ќе завршат.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 14-Oct-2018 at 13:53
Ако ова го сметаат за завршено тогаш којзнае како ќе изгледа тротоаров за година дена со вака лошо наместени коцки.(од фб)Edited by stef4o - 14-Oct-2018 at 13:54
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 882
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 14-Oct-2018 at 17:45
Кога не постои надзор... ова е резултатот
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 440
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #307 Posted: 14-Oct-2018 at 18:26
Ужас... 2018 година сме, а се' уште има вакви работи низ Скопје, па дури во Аеродром... Катастрофа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #308 Posted: 15-Oct-2018 at 05:55

Проблемот е во тоа што реконструкцијата трае скоро година дена и на крај пак се добива фушерација.Слично е и со нашите автопатишта кои се во вечна реконструкција и вечно нечинат.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12952
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #309 Posted: 17-Oct-2018 at 12:14
Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #310 Posted: 17-Oct-2018 at 12:30
Од градилиштето кај Тобако 2(фотката е од долниот линк)https://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #311 Posted: 17-Oct-2018 at 13:04
Еве уште неколку од истиот линк


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #312 Posted: 17-Oct-2018 at 18:03
Колку само прашина се разнесува од градилиштата низ градов,ретко човек да види некое градилиште оградено како што треба,или пак да перат гуми при излез на камиони и сл.Еве фотки од градилиштето кај Тобако 2(од фб)Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #313 Posted: 18-Oct-2018 at 00:00
Originally posted by Џоле

Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M


Мала корекција,на 5 нови темели се поставениИнаку тука се гледа дека населбава имаше потенциал да прерасне во населба од скандинавски тип,се што требаше идиотите да направат е наместо бараките да изградат објекти со не поголема катност од 4 спрата...

Edited by kiriOK - 18-Oct-2018 at 00:05
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 440
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #314 Posted: 18-Oct-2018 at 00:10
Според ДУП улицата што е кај Макпетрол всушност треба да продолжи под прав агол кон Трета македонска бригада и да се оформи една голема раскрсница на булеварот.

Дали некој има информација до каде се работите со тоа?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #315 Posted: 19-Oct-2018 at 18:42
Од фб

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #316 Posted: 22-Oct-2018 at 19:16
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #317 Posted: 26-Oct-2018 at 12:43
Неколку денешни

1.Порта Аеродром полека почнува да се издигнува,веќе се работи на плочата на први кат.Според планот декември 2020 треба да биде завршена.

2.Офис Ком на ул.Пандил Шишков3.Спроти нив има едно градилиште за кое нема баш многу информации за каков објект станува збор но веќе се стигнати до приземје.4.Адора Црква 3 на ул.Методија Шаторов-Шарло привршуваат со карабината на ламела 1,а втората ламела е издигната до 4-ти кат.

5.Спроти нив Голден Арт привршува со ѕидаријата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #318 Posted: 27-Oct-2018 at 16:27
Нема абер од завршување на кружниов тек (од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #319 Posted: 06-Nov-2018 at 20:09
Зградата на Офис Ком на ул.Пандил Шишков(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5450
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #320 Posted: 08-Nov-2018 at 07:48
aerofoto.mk

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1415161718 34>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.