build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 37>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 11-Oct-2018 at 19:02
Од фб,од почетокот на месецов,се надевам дека пред зима ќе завршат.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 14-Oct-2018 at 13:53
Ако ова го сметаат за завршено тогаш којзнае како ќе изгледа тротоаров за година дена со вака лошо наместени коцки.(од фб)Edited by stef4o - 14-Oct-2018 at 13:54
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 14-Oct-2018 at 17:45
Кога не постои надзор... ова е резултатот
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 478
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 14-Oct-2018 at 18:26
Ужас... 2018 година сме, а се' уште има вакви работи низ Скопје, па дури во Аеродром... Катастрофа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #345 Posted: 15-Oct-2018 at 05:55

Проблемот е во тоа што реконструкцијата трае скоро година дена и на крај пак се добива фушерација.Слично е и со нашите автопатишта кои се во вечна реконструкција и вечно нечинат.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #346 Posted: 17-Oct-2018 at 12:14
Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #347 Posted: 17-Oct-2018 at 12:30
Од градилиштето кај Тобако 2(фотката е од долниот линк)https://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #348 Posted: 17-Oct-2018 at 13:04
Еве уште неколку од истиот линк


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #349 Posted: 17-Oct-2018 at 18:03
Колку само прашина се разнесува од градилиштата низ градов,ретко човек да види некое градилиште оградено како што треба,или пак да перат гуми при излез на камиони и сл.Еве фотки од градилиштето кај Тобако 2(од фб)Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 652
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #350 Posted: 18-Oct-2018 at 00:00
Originally posted by Џоле

Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M


Мала корекција,на 5 нови темели се поставениИнаку тука се гледа дека населбава имаше потенциал да прерасне во населба од скандинавски тип,се што требаше идиотите да направат е наместо бараките да изградат објекти со не поголема катност од 4 спрата...

Edited by kiriOK - 18-Oct-2018 at 00:05
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 478
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #351 Posted: 18-Oct-2018 at 00:10
Според ДУП улицата што е кај Макпетрол всушност треба да продолжи под прав агол кон Трета македонска бригада и да се оформи една голема раскрсница на булеварот.

Дали некој има информација до каде се работите со тоа?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #352 Posted: 19-Oct-2018 at 18:42
Од фб

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 652
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #353 Posted: 22-Oct-2018 at 19:16
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #354 Posted: 26-Oct-2018 at 12:43
Неколку денешни

1.Порта Аеродром полека почнува да се издигнува,веќе се работи на плочата на први кат.Според планот декември 2020 треба да биде завршена.

2.Офис Ком на ул.Пандил Шишков3.Спроти нив има едно градилиште за кое нема баш многу информации за каков објект станува збор но веќе се стигнати до приземје.4.Адора Црква 3 на ул.Методија Шаторов-Шарло привршуваат со карабината на ламела 1,а втората ламела е издигната до 4-ти кат.

5.Спроти нив Голден Арт привршува со ѕидаријата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #355 Posted: 27-Oct-2018 at 16:27
Нема абер од завршување на кружниов тек (од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #356 Posted: 06-Nov-2018 at 20:09
Зградата на Офис Ком на ул.Пандил Шишков(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #357 Posted: 08-Nov-2018 at 07:48
aerofoto.mk

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #358 Posted: 09-Nov-2018 at 19:51
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #359 Posted: 12-Nov-2018 at 14:20
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #360 Posted: 21-Nov-2018 at 14:44
Од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 37>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.