build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2324252627 34>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #481 Posted: 20-Dec-2019 at 22:37
Blagodaram za infoto no poveke mislev da ne znae nekoj koj ja ima dobieno parcelata koja firma ke gradi?Dali e nekoja koja veke gradela niz naselbava?? Inaku da definitivno ke treba izgradba na skolo i gradinka vo naselbava kako i montazni parkinzi...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #482 Posted: 27-Dec-2019 at 08:15
ул.Пандил Шишков без улично осветлување веќе скоро 2 недели а деновиве приметувам и Руди Чајевац е во слична состојба(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #483 Posted: 27-Dec-2019 at 14:19
Денешни

1.Новото градилиште спроти Макпетрол сеуште нема никаков рендер ниту инфо кој ќе гради2.Саник веќе почнале со градежни работи,бараките се срушени се расчистува теренот за новата 9-катницаBack to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 638
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #484 Posted: 28-Dec-2019 at 09:19
Населбава треба да влезе да се изучува во најцрните страници на архитектурата
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #485 Posted: 28-Dec-2019 at 15:18
Жалосно е тоа што има некои згради од по 6 ката градени по претходниот план кои сега делуваат како натрапници во просторот бидејќи се окупирани од новите 10 катни кутии и ќе останат без воздух и светлина.Но процесот е веќе отпочнат ќе си се дорушат сите бараки и ќе се затвори просторот со нови згради,проблемите ќе се појават после неколку години кога истите ќе се вселат и ќе ја стават на тест целата инфраструктура која ниту сега не ги задоволува потребите...

Edited by stef4o - 28-Dec-2019 at 15:19
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #486 Posted: 02-Jan-2020 at 17:09
Originally posted by stef4o

Денешни

1.Новото градилиште спроти Макпетрол сеуште нема никаков рендер ниту инфо кој ќе гради


Можно е ова да е планирано за тукаhttps://www.facebook.com/klikogradba/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #487 Posted: 05-Jan-2020 at 13:50

Повторно сеча на дрва во населбава за реализација на нова голема 9-катница посочена на рендерот погореhttps://www.facebook.com/groups/vozduhsega/
Back to Top
vidoviks View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 20-Dec-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote vidoviks Quote  Post ReplyReply #488 Posted: 06-Jan-2020 at 13:24
би требало да сте во право, според изводот од катастар, единствена фирма меѓу сопствениците на парцелата е Кликоградба од с.Куклиш
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #489 Posted: 06-Jan-2020 at 13:32

Не сум копал по катастарски парцели да видам кој е,што е туку посочениот рендер и состојбата на терен укажуваат дека најверојатно се тие,чинам дека ова е прва нивна зграда во населбава...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #490 Posted: 06-Jan-2020 at 13:41
Originally posted by stef4o


2.Саник веќе почнале со градежни работи,бараките се срушени се расчистува теренот за новата 9-катницаЗа оваа локација имаме нов рендер поточно се работи за станбен објект под називот ВЕСТА

https://sanik.com.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #491 Posted: 07-Jan-2020 at 14:39


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #492 Posted: 10-Jan-2020 at 14:05
Неколку денешни

1.Новото градилиште на Клико Градба на ул.Фрањо Клуз спроти Макпетрол,расчистиле со бараките и со добар дел од дрвата,донесена е и машина за набивање шипови но денес немаше некои позначајни активности

2.Модинг3.Офис Ком веќе привршуваат,поголем дел од тарабите се тргнати се прават приклучоци за струја,парно и сл.4.Дабар на ул.Фрањо Клуз

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #493 Posted: 11-Jan-2020 at 15:34
Новиот објект на Саник-Веста,веќе се во фаза на ископ(од фб)Растојание од соседната зграда

Edited by stef4o - 11-Jan-2020 at 15:34
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #494 Posted: 15-Jan-2020 at 08:41
Поглед од Мичурин кон населбаваhttps://www.facebook.com/FinestraBau.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #495 Posted: 16-Jan-2020 at 19:13
Нов проект на Дабар во населбава,незнам за која локација поточно станува збор,досега има 2 нови градилишта значи ова е некое трето(ново)https://www.facebook.com/Dabar1992/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5498
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #496 Posted: 24-Jan-2020 at 13:20
Населбава после толку згради редно беше да добие и некоја зелена површина наречена паркhttps://www.facebook.com/OpstinaAerodrom/
Back to Top
mackomk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 117
  Quote mackomk Quote  Post ReplyReply #497 Posted: 24-Jan-2020 at 14:56
Паркче си имаше таму, го уништија од негрижа и демек сеа нов парк правиме.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #498 Posted: 24-Jan-2020 at 17:04
Цел Аеродром беше еден убав и голем парк...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 440
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #499 Posted: 24-Jan-2020 at 20:18
Добра им е замислата, мора да се признае. Само да го направат на квалитетно ниво парков, и секако да размислат за еден-два монтажни паркинзи.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 440
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #500 Posted: 24-Jan-2020 at 20:51
Originally posted by stef4o

Нов проект на Дабар во населбава,незнам за која локација поточно станува збор,досега има 2 нови градилишта значи ова е некое трето(ново)https://www.facebook.com/Dabar1992/

Според ДУП-от 4.2 е тука.


Edited by skopskodete - 24-Jan-2020 at 20:54
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2324252627 34>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.