build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 323334
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7308
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #661 Posted: 20-Jul-2020 at 14:54

божегосподе, кој одлучуваше за корпиве за клима-уреди и зошто се така рандом нафрлани по фасадата?
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #662 Posted: 20-Jul-2020 at 14:57
Корпиве ги има само на еден дел од оваа западна фасада,другиот дел кон Тобако 2 нема вакви бидејќи предвидено е климите да се постават на внатрешната страна од балконите...во секој случај само нека се всели зградата со тек на време ќе бидат расфрлани насекаде.
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #663 Posted: 20-Jul-2020 at 15:12
А олук за климиве или ќе капат така?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #664 Posted: 21-Jul-2020 at 16:03
Поглед кон населбава од дрон,во преден план градилиштата на Саник и Дабар на ул.Коста Новаковиќ
Критиката од порталот самопрашај.мк е насочена кон сеча на 17 дрвја при оформување на парцелата на Саник

фотки во продолжениееве линк од видеото каде се објаснуваат подробно работите и начинот на добивање дозвола и слично во принцип веќе видено ништо посебно

https://www.facebook.com/samoprasaj/videos/285993899292052

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #665 Posted: 23-Jul-2020 at 06:53
GA 09http://www.goldenart.mk/ga09
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #666 Posted: 29-Jul-2020 at 11:12
Неколку денешни

1.ГА 092.Офис ком веќе е вселена3.Клико Градба

4.Модинг стигнале до фасада5.Од подалеку дел од новите градби кои се градат на ул.Фрањо Клуз

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #667 Posted: 30-Jul-2020 at 21:59
Edited by kiriOK - 30-Jul-2020 at 22:00
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 440
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #668 Posted: 30-Jul-2020 at 22:55
Скопскиот Менхетен.
Back to Top
David View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 93
  Quote David Quote  Post ReplyReply #669 Posted: 31-Jul-2020 at 05:59
Знам дека ти е ироничен постот,ама ние нит имаме нит па планираме да имаме Менхетен во Скопјево,или да го направиме тоа што е Скопје:К.Вода,Центар,Аеродром...Менхетен.
Има да речам простор околу Flatiron АМА....

А ова 10 катниве фарбаници што го загушија секој отворен простор во градов нема потреба ни да се коментира веќе.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #670 Posted: 31-Jul-2020 at 14:46
GA 09,сеуште немаат рендер а веќе едната ламела ја достигна потребната висина дури почна и соѕидување веројатно чекаат поставување темелна плоча за другиот дел па можеби тогаш ќе има повеќе инфоhttps://www.facebook.com/GoldenArtMKD

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #671 Posted: Today at 12:39
Originally posted by stef4o

Поглед кон населбава од дрон,во преден план градилиштата на Саник и Дабар на ул.Коста Новаковиќ
Критиката од порталот самопрашај.мк е насочена кон сеча на 17 дрвја при оформување на парцелата на Саник


Рендер од новата зграда на Саникhttps://www.facebook.com/sanikmkd
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 323334

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.