build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 363738
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6897
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #741 Posted: 05-Oct-2020 at 20:55
Originally posted by RNS

Што мислите за зградата на клико и мараи на феањо клуз, поточно за стан со ориентација северо исток со поглед од дневна соба на градинката ?
И која е вообичаената дебелина на цигла меѓу стан и стан, односно со комшија?


Инвеститор е Клико Градба и Мараи изведувачи мислам се Нети Бау.Незнам многу за нив ова им е прва зграда во населбава Мараи имаат неколку до сега (во Капиштец)а патем Клико имаа и еден мини пех при едно од бетонирањата кога беа тек излезени на површина им се сруши дел од плочата чинам евидентирано е во нишкава неколку страни поназад. За ориентација северо-исток можеш ако си спремен за наредни 5 години бучава,циркулари,бетонски пумпи и миксери по цели денови и ноќи близу прозор бидејќи во близина ќе никнат уште 2 згради за извесно време бидејќи во тој дел има уште неколку останати бараки,едните се меѓу зградата на Офис ком и Голден Арт а другите веднаш до зградата на Клико,така да за мене од тој аспект не би било баш најдобра опција но ти си знаеш.
За прописите и дебелина на ѕидови незнам точни бројки но во целиот блок згради што никнаа во овој дел за добра звучна изолација сум чул само дека кај Голден Арт е на некое прифатливо ниво а за другите незнам како градат.
Клико имаат три подземни нивоа за паркирање и доста се вложија при армирање на темелната плоча ќе видиме како ќе излезе објектот држат солидно темпо на работа сигурно средина на 2021 ќе биде вселива.

Edited by stef4o - 05-Oct-2020 at 20:59
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6897
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #742 Posted: 15-Oct-2020 at 08:29
Денешни

1.Порта Резиденс 22.ГА 09Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6897
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #743 Posted: 15-Oct-2020 at 12:57
od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6897
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #744 Posted: 17-Oct-2020 at 14:52


https://www.facebook.com/groups/vozduhsega/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6897
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #745 Posted: 19-Oct-2020 at 12:31
od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6897
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #746 Posted: 19-Oct-2020 at 15:55
Хестиа Резиденсhttps://sanik.com.mk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 363738

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.