build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011 37>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 18-Jan-2018 at 13:14
Еве една нова нишка за Стар Аеродром во која за почеток ќе поставам 30-тина слики превземени од фејсбук страниците на најзастапените изведувачи(Адора,Голден Арт и Дабар) а кога модераторите ќе имаат повеќе време не би било лошо да ги префрлат сите оние слики кои се поврзани со овој реон.

Мало потсетување како изгледаше просторот пред рушењето на бараките

Од рушењетоРендери од новоизградените објекти

Нивната тековна изградба

Во продолжение следат фотки од зградите на Адора

Локација и изглед

Тековна градба и финиш


И уште по некоја фотка од фб страниците на Дабар и Офис КомBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 18-Jan-2018 at 13:31
Еве уште неколку,дел се мои а дел се превземениBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 31-Jan-2018 at 11:14
Од фб страната на Дабар

Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 31-Jan-2018 at 18:00
Елена Лука Хоме - Бизнис Хоме.Edited by Obedineta Makedonija - 31-Jan-2018 at 18:02
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 01-Feb-2018 at 13:02
Превземено од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #166 Posted: 15-Feb-2018 at 19:38
Превземено од фејсбук

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13084
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #167 Posted: 27-Feb-2018 at 10:41
Адреса: Ул. Руди Чајевац бр. 45 и 47

Број на влезови: 2

Катови: Приземје + 9 + поткровје

Избор на површина на станови: 38-83m²https://www.goldenart.mk/dnevnikot-na-edna-zgrada-ga06-aerodrom-2/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13084
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #168 Posted: 27-Feb-2018 at 10:46
Ул. Пандил Шишков 22 и 24

Катност: приземје + 9 ката + поткровје

Број на станови: 120 во 2 влеза

Површини на станови: 38 до 82.4 метри квадратниhttps://www.goldenart.mk/dnevnikot-na-edna-zgrada-ga07-aerodrom/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #169 Posted: 28-Feb-2018 at 14:02
Од фб страната на Голден Арт

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #170 Posted: 05-Mar-2018 at 19:43
Од фејсбук

Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #171 Posted: 05-Mar-2018 at 21:08
Од пред 10тина дена е сликата.
Edited by Obedineta Makedonija - 05-Mar-2018 at 21:10
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #172 Posted: 05-Mar-2018 at 21:40
Kakva e situacijata vo Star Aerodrom odamna ne sum pominal ima li novootvoreni gradilista i baraki za rusenje?
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #173 Posted: 05-Mar-2018 at 22:53
Офисс(наспроти Елена Лука) почнаа со подготовки на втората зграда веднаш до првата, и одма наспроти нив во правец на кулите почна некој со ископ и криминалистичка полиција им стави пломби на машините и им ги земааа после неколку дена... во кратки црти - „драми“
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #174 Posted: 09-Mar-2018 at 18:40
Две постари,од фејсбукBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #175 Posted: 14-Mar-2018 at 19:48
Од фејсбук

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #176 Posted: 18-Mar-2018 at 11:42
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #177 Posted: 30-Mar-2018 at 12:08
Еве една тура денешни фотки од зградите кои се градат во Стар Аеродром.Моментално се градат 2-3 згради а дел се финиширани и се работи на деловните простории во приземниот дел.Инаку улиците се покриени со дебел слој прашина вклучувајќи ги и тротоарите кои се раскопани поради спроведување инсталации.Исто така во овој дел каде минував на ул.Пандил Шишков се отворени уште две нови градилишта на едното забележав ископ а на другото до зградата на Офис Ком нема активности односно само се срушени старите бараки и е оградена парцелата,патем и покрај многу новоникнати згради сеуште има доста бараки за рушење.
Еве ја серијата фотки во продолжение

1.Зградата на Дабар

2.Оваа на Голден Арт изгледа доста масивна3.Кај Елена Лука Хоум е почнато да се работи на фасадата4.Акчелик стагнираат5.Еве ги и двете претходно споменати ново отворени градилишта

Edited by stef4o - 30-Mar-2018 at 12:09
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #178 Posted: 03-Apr-2018 at 17:21
Од фејсбукBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #179 Posted: 07-Apr-2018 at 17:45
Уште едно новоотворено градилиште на ул. Методија Шаторов Шарло(Руди чајевац)-превземено од фејсбукEdited by stef4o - 07-Apr-2018 at 17:46
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6420
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #180 Posted: 13-Apr-2018 at 18:03
Отиде и игралиштето во Стар Аеродром кај Тобако за изградба на некоја 10-катница.Еве фотки од фејсбук,стварно мислам дека веќе претераа кај и дае ќе почнат и по булевар да ги редат.Следна добра локација може да им биде игралиштето во ОУ Блаже Конески.
Еве и извадок од ДУП-от за овој дел

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011 37>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.